reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Znajomy hematolog po drugim poronieniu zrobił żonie wszystkie badania od góry do dołu. Wszystkie jakie miał na skierowaniu w poradni - wszystko w normie.
Mimo to od początku cyklu bierze acard i heparyne 0.4 a od pozytywnego wyniku testu heparyne 0.6. Więc wykluczam skrzepy. Dziś zrobiliśmy progrsteron - 37.2 czyli w normie pomimo konskich dawek.
To nie takie proste, bo duphaston nie wychodzi w badaniu, a luteina tak. Natomiast jednym badaniem trudno progesteron zbadać, bo jest wytwarzany skokowo. To mogła być najwyższą, ale i najniższa wartość. Druga sprawa sama heparyna może nie wystarczyć. Musi być odpowiednia dawka. Po to bada się anty xa, by sprawdzić, czy dawka jest prawidłowa. Od początku ciąży rosną też ddimery. Warto je kontrolować, czy nie przyrastają za szybko. Są odpowiedzialne za zagęszczanie krwi, by się nie wykrwawić. A badania przeciwciał przeciwko fosfatydyloserynie i przeciwko fosfatydyloinozytolowi robiła żona? Nie ważne, co napisze. Najważniejsze, by wam się udało.

A co do życzeń... Niekoniecznie są w złej wierze. A jak bolą, to trzeba wprost powiedzieć, że dzieci nie kupuje się w sklepie, i że już straciliście nie jedno... To zamyka buzię. Inna sprawa, że jak ktoś nie stracił, to zwyczajnie nie wie co to znaczy.
 
reklama
Dziewczyny, które miały szczepienia: czy wypadały Wam po tym mocno włosy?
U mnie jest jakaś tragedia, moje włosy są mega zdrowe i silne (jest wyczulona na tym punkcie) i nie widzę innego powodu obecnego stanu rzeczy niż szczepienia.
Jeśli Wam wypadały to po jakim czasie to się unormowała. Za mną 3 szczepienia.
 
Dziewczyny, które miały szczepienia: czy wypadały Wam po tym mocno włosy?
U mnie jest jakaś tragedia, moje włosy są mega zdrowe i silne (jest wyczulona na tym punkcie) i nie widzę innego powodu obecnego stanu rzeczy niż szczepienia.
Jeśli Wam wypadały to po jakim czasie to się unormowała. Za mną 3 szczepienia.
Ja nie zaobserwowałam u siebie takiego zjawiska podczas szczepień [emoji6] spadły na mnie inne skutki widać [emoji28]
Kochana przebiłam Cie bo bralam do dnia porodu 15mg :D
O borze szumiący [emoji33] a czemuż aż tak długo?
 
Ja nie zaobserwowałam u siebie takiego zjawiska podczas szczepień [emoji6] spadły na mnie inne skutki widać [emoji28]O borze szumiący [emoji33] a czemuż aż tak długo?
Zalecenie profesora Malinowskiego xD trochę immuno mi szalała i rzut choroby był i prof bał się o synka więc żeby go zabezpieczyć mialam brać steryd do końca :)
 
Hej 😊
roki_1991 gratulacje 💗😀

Mam pytanie czy któraś z Was po szczepieniach zaszła w ciążę biochemiczną a potem było wszystko dobrze .Niestety ale u mnie chyba tak się skończy 😔.
16.12 pozytywny test około 12 dpo
B-HCG
17.12. 59mUl/ml
19.12 96,86 mUl/ml
21.12 70,58 mUl/ml
Wizytę u prof.M mam 28.12 i wtedy miałam mieć 1 doszczepianie w ciąży .Leki odstawiłam 22.12 ale już sama nie wiem co robić 🤷‍♀️
 
Wizyty u docenta Paśnika są często odwoływane. Trzeba do nich często dzwonić i pytać. Ja tak wskoczyłam dwa razy na wizytę.
Mam pytanie dotyczące robienia testu na p/c covida. Ostatnio mąż miał Ujemny przy IgG oraz igM. Rozumiem że to świadczyło o tym że nigdy nie miał styczności. Teraz wyszło dodatnie jedno i drugie. Co to oznacza ktoś wie? Miał ta styczność? Już po przebytej chorobie? Czy mogą nas teraz nie dopuścić do szczepień?
 
reklama
Dziewczyny, które miały szczepienia: czy wypadały Wam po tym mocno włosy?
U mnie jest jakaś tragedia, moje włosy są mega zdrowe i silne (jest wyczulona na tym punkcie) i nie widzę innego powodu obecnego stanu rzeczy niż szczepienia.
Jeśli Wam wypadały to po jakim czasie to się unormowała. Za mną 3 szczepienia.
Ja jestem po 1 szczepieniu i już masakrycznie wypadaja mi włosy :/
 
Do góry