reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Moim zdaniem jeśli byłaś w ciąży, to nie haplotyp jest problem, tylko utrzymanie jej. Miałaś badane zespół antyfosfolipidowy i trabofilie? Były serduszka i przestały bić. To moje pierwsze pytanie. Oczywiście lekarzem nie jestem. Mam haplotyp AA i nie zdążyłam wziąć acofilu. Ale miałam encortonu 15 bo większego moja wątroba nie przyjęła (miałam guza na wątrobie) i siofor 1000. Do tego heparyna 0,6. Masz niskie allo i moim zdaniem warto byś miała steryd. Nie wiem jednak jak łączyć to z acofilem. Poczytaj wątek ciążę zakończone sukcesem, może tam coś ci uda się znaleźć.
Tak, zespół antyfosfolipidowy badany. Wszystko ok.
 
reklama
Postanowiłam, że podzielę się swoją historią licząc na Wasze wsparcie i rady, ponieważ muszę podjąć decyzję przed kolejnymi staraniami i sama nie wiem co wybrać. U mnie niestety 5 strat.
I ciąża- 2019 Puste jajo płodowe
II ciąża- 2019 Puste jajo płodowe
III ciąża-2020- ciąża biochemiczna
Wdrożone leczenie u prof. Jerzak:
3x glucophage 500
Acard 75 na noc
Kwas foliowy 5 mg
Miovelia
Heparyna 0.4 w ciąży
Miosytogyn w ciąży
Prenatal uno
Duphaston w ciąży
Melatonina
Koenzym q10

IV ciąża- 2020- poronienie zatrzymane, 8 tydzień. Zarodek i bijące serduszko

Następnie do ww. leczenia dodany Prograf i suplementy typu: Colostrum, Resvega, salfazin, miovelia nac, alanerv + Fizjoterapia

V ciąża- 2021- poronienie zatrzymane 9,5 tydzień, zarodek i bijące serduszko

Zrezygnowalam z prof. Jerzak i trafiłam do docenta Paśnika
Cross-match- ok
allo mlr- 25%
autoprzeciwciała-ok
Docent uznał, ze nie kwalifikujemy się do szczepień, z czego się cieszę. Uznał, że przyczyną niepowodzeń są moje Kiry. Pomimo typu Bx mam tylko jeden kir implantacyjny. W cytokinach nie widział problemu (tnf alfa 1900, interleukina 2-128- przed piątą ciążą).
Kariotypy ok
Mutacje mthfr i PAI- hetero
Homocysteina- ok

Docent zalecił jedynie accofil podskórnie i heparynę.
Ginekolog natomiast encorton 10 mg i accofil domacicznie. Docent uważa, ze w moim przypadku domacicznie nie ma sensu, ponieważ nie mam problemu z zajściem w ciąże. Dodatkowo jest przeciwny encortonowi. Uważa, że encorton źle wpłynie u mnie na wypracowane allo i nie widzi argumentów za tym, aby go stosować.
Ja natomiast jakoś pokładałam nadzieję, w tym encortonie i przyznam szczerze, że obawiam się podejścia na samym accofilu.
Czy któraś z Was stosowała jednocześnie encorton i accofil? W jakich dawkach i od jakiego momentu? Już sama nie wiem na co się zdecydować. Czy starać się zgodnie z zaleceniami docenta czy mojej ginekolog, czy może połączyć to i stosować encorton w dawce 5mg i accofil podskórnie🤷‍♀️

Napiszcie proszę jakie są Wasze doświadczenia. Z góry dziękuję za wszystkie rady 😊
Ja leczę się u profesora Malinowskiego i zalecenia do ciąży mam 1/2 ampułki Accofilu i 15 mg Encortolonu + luteina i heparyna 0,6 :)
 
Dziewczyna mam mętlik w głowie! Leczę się u Maliny, ale po drodze miałam kilka przygód jak np. Wymrażanie nadżerkę bo był przewlekły stan zapalny szyjki 😔 co przeoczył profesor:/ wiec chodzę jeszcze do innego profesora, który jest negatywnie nastawiony do szczepień i tych wszystkich leków:/ po drodze była ciąża pozamaciczna - nie mam lewego jajowodu, 3 biochemy i puste jajo :( nie brałam w tedy leków wiec tak sobie myśle, ze skoro ich nie brałam i nie wyszło to dlaczego teraz by miało wyjść 🤷‍♀️
dodatkowo jakoś ostatnio ciężko mi zajść w ciąże i boje się, ze to przez szczepienia 🤦🏼‍♀️ A w maju mam mieć koleje:/ sama nie wiem co mam myśleć 😔
 
Dziewczyna mam mętlik w głowie! Leczę się u Maliny, ale po drodze miałam kilka przygód jak np. Wymrażanie nadżerkę bo był przewlekły stan zapalny szyjki 😔 co przeoczył profesor:/ wiec chodzę jeszcze do innego profesora, który jest negatywnie nastawiony do szczepień i tych wszystkich leków:/ po drodze była ciąża pozamaciczna - nie mam lewego jajowodu, 3 biochemy i puste jajo :( nie brałam w tedy leków wiec tak sobie myśle, ze skoro ich nie brałam i nie wyszło to dlaczego teraz by miało wyjść 🤷‍♀️
dodatkowo jakoś ostatnio ciężko mi zajść w ciąże i boje się, ze to przez szczepienia 🤦🏼‍♀️ A w maju mam mieć koleje:/ sama nie wiem co mam myśleć 😔
Ja powiem z doświadczenia, ze takie kobiety z przeszłością położniczą powinny mieć chyba więcej niż 1 lekarza ;/ jeden ogarniający immuno, drugi typowy gin... magicy typu Malinowski maja chyba za dużo pacjentek, żeby tak od a do z wszystko wyłapywać :( ja w kwestii szczepień to się nie wypowiem bo mi się udało bez, ale jeśli piszesz ze nie zachodzisz to nie koniecznie musi być to kwestia immuno tylko już np typowo ginekologicznych spraw np niedrożność jajowodow, zwłaszcza jeśli piszesz ze u Ciebie tylko jeden działa. Trzymam kciuki za owocne starania! <3
 
Hej dziewczyny.Mam za sobą 4 poronienia.Ostatnio byłam na wizycie u dc Pasnika który zlecił mi Accofil od owulacji.Niestety nie udało się zająć 😔czy są tu osoby które stosują ten lek ?
 
Hej dziewczyny.Mam za sobą 4 poronienia.Ostatnio byłam na wizycie u dc Pasnika który zlecił mi Accofil od owulacji.Niestety nie udało się zająć [emoji17]czy są tu osoby które stosują ten lek ?
Były i są obecnie mamami. Może się odezwą jak podczytuja. Ważne jest w jaki sposób się go podaje.
 
Dziewczyny może na tej grupie ktoś coś pomoże z interpretacją wyników? Mam wizytę u Paśnika dopiero na 15.05 i nie wytrzymam w takiej niewiedzy 🙈
 

Załączniki

  • 70AAA43F-C3DE-453A-9312-0EDF81F2B3BA.jpeg
    70AAA43F-C3DE-453A-9312-0EDF81F2B3BA.jpeg
    123,7 KB · Wyświetleń: 100
Hej dziewczyny :) Czy Wam też tak strasznie lecą włosy po encortonie?
mam 2 x 1 po 5mg i teraz mam zwiększyć do 3x1, ale włosy wychodzą na maksa i to z cebulkami :/ Wiem, że nie powinnam, ale zastanawiam się nad odstawieniem, bo boję się, że zostanę łysa (już wcześniej miałam mało i cienkich). Brałyście może metypred jako zamiennik? Podobno działa tak samo, nie ma tyle ubocznych, ale moja lekarka nie ma z nim doświadczenia czy w przypadku starań zadziała tak jak encorton.
Ile miałyście wlewów intralipidu? Mam teraz czwarty i lekarka mówi, że dopiero teraz zacznie działać, ale nie wiem czy to już nie naciąganie
 
Hej dziewczyny :) Czy Wam też tak strasznie lecą włosy po encortonie?
mam 2 x 1 po 5mg i teraz mam zwiększyć do 3x1, ale włosy wychodzą na maksa i to z cebulkami :/ Wiem, że nie powinnam, ale zastanawiam się nad odstawieniem, bo boję się, że zostanę łysa (już wcześniej miałam mało i cienkich). Brałyście może metypred jako zamiennik? Podobno działa tak samo, nie ma tyle ubocznych, ale moja lekarka nie ma z nim doświadczenia czy w przypadku starań zadziała tak jak encorton.
Ile miałyście wlewów intralipidu? Mam teraz czwarty i lekarka mówi, że dopiero teraz zacznie działać, ale nie wiem czy to już nie naciąganie
Brałam 15 mg encortonu a włosy nie wypadały. Nie masz przypadkiem hashimoto lub problemów z wątroba?
 
reklama
Do góry