reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe

Hej dziewczyny ja również jestem po dwóch poronieniach 7tc i 8 tc jedno samoistnie drugie łyżeczkowanie. Lekarz zalecił mi dużo badań wyszły mi mutacje mthfr c677t heterozygotyczny mthfr a1298c heterozygotyczny i pai-1 4g/5g poza tym inne badania w normie. Jak myślicie czy mam szansę donosić kolejna ciążę? Lekarz mi tłumaczył przed badaniami ze jeśli coś wyjdzie wdrożymy heparyne i inne lekki i daje mi 80 %że urodzę. Czekam na wizytę ale jest mój lekarz ma urlopie. Może któraś z was ma też te mutacje?
Mi też wyszły mutacje MTHFR ale od każdego lekarza słyszę, że to nie ma większego znaczenia tak naprawdę. Ważne żeby poziom kwasu foliowego był w normie i homocysteina.
Co do leków w kolejnej ciąży jak najbardziej heparyna, progesteron i inne. Ale ja brałam teraz chyba wszystko co mogłam i się nie udało. Ale kazda z nas jest inna i każda ciąża jest inna i trzeba być dobrej myśli i mieć nadzieję. Trzymam za Ciebie kciuki i ściskam Cię mocno!
 
reklama
Mam małą torbiel 10mm jest pod obserwacja. Lekarz twierdzi że ciąża pomoże na tą torbiel. Tak zapewne tak tylko boję się próbować w styczniu 1 poronienie w maju drugie. Nie chcę znów tego przeżywać. Zapytam czy nie potrzeba jeszcze jakiś badań wolę zbadać się żeby znów do tego nie doszło.
Rozumiem! Nie jest to łatwa decyzja.
Trzymam kciuki ✊
 
Mi też wyszły mutacje MTHFR ale od każdego lekarza słyszę, że to nie ma większego znaczenia tak naprawdę. Ważne żeby poziom kwasu foliowego był w normie i homocysteina.
Co do leków w kolejnej ciąży jak najbardziej heparyna, progesteron i inne. Ale ja brałam teraz chyba wszystko co mogłam i się nie udało. Ale kazda z nas jest inna i każda ciąża jest inna i trzeba być dobrej myśli i mieć nadzieję. Trzymam za Ciebie kciuki i ściskam Cię mocno!
Homocysteina u mnie w normie kwas też witamina B 12 też jeszcze muszę zbadać witaminę d3. Troszkę się podłamałam przykro mi że ci się nie udało. A robiłaś może z mężem kariotyp? Ja zamierzam zrobić te badania przed kolejna próba. Nie wyobrażam sobie trzeci raz poronic 😥😥
 
Homocysteina u mnie w normie kwas też witamina B 12 też jeszcze muszę zbadać witaminę d3. Troszkę się podłamałam przykro mi że ci się nie udało. A robiłaś może z mężem kariotyp? Ja zamierzam zrobić te badania przed kolejna próba. Nie wyobrażam sobie trzeci raz poronic 😥😥
Robiliśmy kariotyp też, zrobiliśmy wszystkie badania jakie można. Wszystkie wyszły dobrze :( Zrób kariotyp koniecznie i wszystko co możesz. :*
 
Napiszesz coś, czy jest dobrze?? Nie myśl że zapomniałam, wciąż czekam jak u Ciebie i nie wiem co ma znaczyć to niepisanie Twoje 😑
Nie pisałam... 😮
Kurcze przepraszam... Byłam.. Widziałam 0.91cm szczęścia i Serducho... Dostałam heparyne zastrzyki.... I teraz wizyta 9.09.. Narazie jest wszystko ok... A co u ciebie
 
reklama
Do góry