reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe

Dołączył(a)
7 Lipiec 2020
Postów
6
Cześć dziewczyny,
Staramy się z mężem o dzieci od roku. W ciągu tego roku byłam już 2 razy w ciąży. Obie ciążę skończyły się poronieniem I w 6Tc, II w 7Tc. Zrobiłam cały szereg badań i wyszło że mam mutacje Pai-1 4g heterozygota oraz policystyczne jajniki (chociaż moja Pani doktor mówi że nie sa mocne ). Dostałam leki metformax, acard oraz ovarin. Czy może któraś z was była w podobnej sytuacji? I udało jej się donosic ciążę? Teraz staramy się kolejny raz już na lekach o dzieciątko. Powiedzcie kiedy najlepiej robić test na potwierdzenie ciąży? Czy warto robić testy przed spodziewana miesiączka? Bo panikuje żeby 3 raz sytuacja się nie powtórzyła. I chce jak najszybciej gdy się dowiem dostać leki od lekarz na podtrzymanie ciąży. Będę wdzięczna za jakieś rady od was.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Staramy się z mężem o dzieci od roku. W ciągu tego roku byłam już 2 razy w ciąży. Obie ciążę skończyły się poronieniem I w 6Tc, II w 7Tc. Zrobiłam cały szereg badań i wyszło że mam mutacje Pai-1 4g heterozygota oraz policystyczne jajniki (chociaż moja Pani doktor mówi że nie sa mocne ). Dostałam leki metformax, acard oraz ovarin. Czy może któraś z was była w podobnej sytuacji? I udało jej się donosic ciążę? Teraz staramy się kolejny raz już na lekach o dzieciątko. Powiedzcie kiedy najlepiej robić test na potwierdzenie ciąży? Czy warto robić testy przed spodziewana miesiączka? Bo panikuje żeby 3 raz sytuacja się nie powtórzyła. I chce jak najszybciej gdy się dowiem dostać leki od lekarz na podtrzymanie ciąży. Będę wdzięczna za jakieś rady od was.
Witaj. Niestety u nas w Polsce leki na podtrzymanie ciąży sa dwa (duphaston i luteina) to sa hormony progesteronu i nie zawsze one podtrzymia ciąży, wiem bo to przerabiałam w dużej mierze zależy od dzieciątka. To, ze zrobisz testy tak naprawde nic nie da bo na wizyte i tak trzeba poczekać a wczesna ciążę nie zawsze widać na usg. Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki ja mialam podobna sytuację łącznie z krwotokiem w 8 tygodniu ciąży, gdzie myślałam, ze znowu porażka.. Udało sie dzięki Bogu i dzidzia żyje. Duzo wiary i cierpliwości, buziaki :)
 
Witaj. Niestety u nas w Polsce leki na podtrzymanie ciąży sa dwa (duphaston i luteina) to sa hormony progesteronu i nie zawsze one podtrzymia ciąży, wiem bo to przerabiałam w dużej mierze zależy od dzieciątka. To, ze zrobisz testy tak naprawde nic nie da bo na wizyte i tak trzeba poczekać a wczesna ciążę nie zawsze widać na usg. Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki ja mialam podobna sytuację łącznie z krwotokiem w 8 tygodniu ciąży, gdzie myślałam, ze znowu porażka.. Udało sie dzięki Bogu i dzidzia żyje. Duzo wiary i cierpliwości, buziaki :)
To nie do końca prawda. Przy dobrej diagnostyce i lekarzu specjalizującym się w pomaganiu przy poronieniach nawykowych można dostać trochę więcej niż progesteron. Wiem, bo sama jestem po dwóch poronieniach i 2 ciążę kolejne miałam na lekach.

@Czarna59 jeśli chodzi o test, to testuj jak najszybciej , by wdrożyć leki, jeśli lekarz ci je da, bo rozumiem, że masz pełną diagnostykę.

Zapraszam cię na wątek "ciąża po poronieniu" lub " poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne" tam możesz pytać i spotkać osoby, które też walczą o dzieci lub już im się udało.
Zajrzyj też tutaj i zobacz listę badan.
 
Witaj. Niestety u nas w Polsce leki na podtrzymanie ciąży sa dwa (duphaston i luteina) to sa hormony progesteronu i nie zawsze one podtrzymia ciąży, wiem bo to przerabiałam w dużej mierze zależy od dzieciątka. To, ze zrobisz testy tak naprawde nic nie da bo na wizyte i tak trzeba poczekać a wczesna ciążę nie zawsze widać na usg. Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki ja mialam podobna sytuację łącznie z krwotokiem w 8 tygodniu ciąży, gdzie myślałam, ze znowu porażka.. Udało sie dzięki Bogu i dzidzia żyje. Duzo wiary i cierpliwości, buziaki :)
Nie jest to prawda, leków na różne powody poronień jest całe mnóstwo, choćby heparyna, acard itd. - utrzymanie ciąży to nie tylko progesteron.
Co do wizyty u lekarza również się nie zgadzam, ze trzeba czekać aż coś pokaże się na usg - mój lekarz wdrożył leki zaraz po pozytywnym teście ciążowym, wiec autorko pytania - jeśli masz dobrego lekarza, to od razu telefon po pozytywnym teście, a jeśli lekarz chce Ci pomoc to leki wdroży od razu - mój lekarz wystawił e-receptę i w tum samym dniu już przyjmowałam leki, nie potrzebował potwierdzenia na usg. Powodzenia!
 
Nie jest to prawda, leków na różne powody poronień jest całe mnóstwo, choćby heparyna, acard itd. - utrzymanie ciąży to nie tylko progesteron.
Co do wizyty u lekarza również się nie zgadzam, ze trzeba czekać aż coś pokaże się na usg - mój lekarz wdrożył leki zaraz po pozytywnym teście ciążowym, wiec autorko pytania - jeśli masz dobrego lekarza, to od razu telefon po pozytywnym teście, a jeśli lekarz chce Ci pomoc to leki wdroży od razu - mój lekarz wystawił e-receptę i w tum samym dniu już przyjmowałam leki, nie potrzebował potwierdzenia na usg. Powodzenia!
Heparyna nie jest na poronienie
Nie jest to prawda, leków na różne powody poronień jest całe mnóstwo, choćby heparyna, acard itd. - utrzymanie ciąży to nie tylko progesteron.
Co do wizyty u lekarza również się nie zgadzam, ze trzeba czekać aż coś pokaże się na usg - mój lekarz wdrożył leki zaraz po pozytywnym teście ciążowym, wiec autorko pytania - jeśli masz dobrego lekarza, to od razu telefon po pozytywnym teście, a jeśli lekarz chce Ci pomoc to leki wdroży od razu - mój lekarz wystawił e-receptę i w tum samym dniu już przyjmowałam leki, nie potrzebował potwierdzenia na usg. Powodzenia!
Heparyna jwst lekiem przeciwzakrzepowym, a acard lekiem na serce gdzie kupisz go bez recepty. Prosze soelnie dokładnie przeczytać, ja jestem po 2 poroniwniach, jednym porodzie obumarłym i nic poza duphastonem ani luteina nie dostalam. Możesz chodzić na zastrzyki hormonalne ale to tez progesterob. Wogle sie nie zgodze z tym co napisalas, bo jeśli autorka postu ma stwierdzone mutacje to leki właściwie juz ma, i to powinno zapobiec w jakiejś mierze ale na podtrzymanie??? Totalna bzdura. Od kiedy leki na serce utrzymuja ciążę? Cize utrzymuje głównie progesteron czytała Pani na grupie ciąża po poronieniu na stu innych grupach również. Moze wyda sie to chamskie ale kazdy jeden DOBRY specjalista powie, ze takowych leków na to nie ma, diagnozujemy przyczynę i po prostu w tym kierunku sie leczymy. Pozdrawiam.
 
Cześć dziewczyny,
Staramy się z mężem o dzieci od roku. W ciągu tego roku byłam już 2 razy w ciąży. Obie ciążę skończyły się poronieniem I w 6Tc, II w 7Tc. Zrobiłam cały szereg badań i wyszło że mam mutacje Pai-1 4g heterozygota oraz policystyczne jajniki (chociaż moja Pani doktor mówi że nie sa mocne ). Dostałam leki metformax, acard oraz ovarin. Czy może któraś z was była w podobnej sytuacji? I udało jej się donosic ciążę? Teraz staramy się kolejny raz już na lekach o dzieciątko. Powiedzcie kiedy najlepiej robić test na potwierdzenie ciąży? Czy warto robić testy przed spodziewana miesiączka? Bo panikuje żeby 3 raz sytuacja się nie powtórzyła. I chce jak najszybciej gdy się dowiem dostać leki od lekarz na podtrzymanie ciąży. Będę wdzięczna za jakieś rady od was.
Hej, też jestem po 2 poronieniach i teraz nam coś nie wychodzi. U nas z kolei masa badań, ale wszystkie są dobre. Przyczyną nie znana.
Lecze się na tarczyce. Profilaktycznie dostałam acard. Pierwsza ciążę straciłam w 11tc, samoistnie. Z druga ciąża było tak, że coś czułam mimo braków objawów i zrobiłam test przed @. Jak tylko okazało się, że jestem poleciałam do gina z obawy, że sytuacja może sie powtórzyć i np jakieś leki dostać, leżeć albo cokolwiek, byle by ciąża się utrzymała. Dostałam leki, Ale ja robiłem sobie problemów. Tak naprawdę mogła było puste jajo, musiałam mieć zabieg. Niestety do dziś nie udało mi się zajść w ciążę, ale nawet jeśli mam podejrzenie, to czekam aż się @ kończy. Oczywiście gdyby się okazało, że się uda to pobiegne do lekarza, ale chciałam tylko przekazać, że czasem warto poczekać do terminu miesiaczki z testem. Według mnie podstawa to dobry lekarz, który zna problem i odpowiednio przygotuje Cię przed i już w trakcie ciąży. Mój zawiódł przy obu niestety...pozdrawiam
 
Heparyna nie jest na poronienie

Heparyna jwst lekiem przeciwzakrzepowym, a acard lekiem na serce gdzie kupisz go bez recepty. Prosze soelnie dokładnie przeczytać, ja jestem po 2 poroniwniach, jednym porodzie obumarłym i nic poza duphastonem ani luteina nie dostalam. Możesz chodzić na zastrzyki hormonalne ale to tez progesterob. Wogle sie nie zgodze z tym co napisalas, bo jeśli autorka postu ma stwierdzone mutacje to leki właściwie juz ma, i to powinno zapobiec w jakiejś mierze ale na podtrzymanie??? Totalna bzdura. Od kiedy leki na serce utrzymuja ciążę? Cize utrzymuje głównie progesteron czytała Pani na grupie ciąża po poronieniu na stu innych grupach również. Moze wyda sie to chamskie ale kazdy jeden DOBRY specjalista powie, ze takowych leków na to nie ma, diagnozujemy przyczynę i po prostu w tym kierunku sie leczymy. Pozdrawiam.

Powinnaś iść do innego lekarza specjalizującego się w leczeniu niepłodności i poronień nawykowych i hematologa/immunologa. Dobry lekarz to taki, który dobierze leczenie do twojego problemu, który masz zdiagnozowany. Polecam takiego znaleźć.
Jesli chodzi o progesteron, wiele dziewczyn ma wzorowy w ciąży, jednak ciążę traca...
Owszem, heparyna to lek przeciwzakrzepowy, a podawany jest w ciazy żeby zapobiec pojawieniu się mikrozakrzepow w łożysku, które to właśnie mogą doprowadzić do poronienia...
Na tym forum ogromna ilość dziewczyn kłuję się CODZIENNIE całe 9 mcy ciąży. Twierdzisz, że bezpodstawnie?
Działanie acardu w małych dawkach zostało potwierdzone wieloma badaniami, pocztytaj o tym. Może pomoże ci to donosic twoje ciążę. Trzymam za ciebie kciuki i życzę bezproblemowych ciąż [emoji4]
 
I to nie jest tak trzeba czekać dk testu Z lekami.
Wszystko zależy od przypadku, więc polecam znaleźć dobrego lekarza.

Ja np biorę heparyne od owulacji, acard od cyklu wcześniej a jak będzie pozytyw to mam dorzucić jeszcze duphaston. Dzięki temu nie muszę sie denerwować tyn, kiedy mam zrobić test.

Wiem, że na tym forum sa dziewczyny, które z kolei brały progesteron od owulacji, także to zależy, należy na pewno porozmawiać z lekarzem, aby czuć sie pewnie :)
 
Heparyna nie jest na poronienie

Heparyna jwst lekiem przeciwzakrzepowym, a acard lekiem na serce gdzie kupisz go bez recepty. Prosze soelnie dokładnie przeczytać, ja jestem po 2 poroniwniach, jednym porodzie obumarłym i nic poza duphastonem ani luteina nie dostalam. Możesz chodzić na zastrzyki hormonalne ale to tez progesterob. Wogle sie nie zgodze z tym co napisalas, bo jeśli autorka postu ma stwierdzone mutacje to leki właściwie juz ma, i to powinno zapobiec w jakiejś mierze ale na podtrzymanie??? Totalna bzdura. Od kiedy leki na serce utrzymuja ciążę? Cize utrzymuje głównie progesteron czytała Pani na grupie ciąża po poronieniu na stu innych grupach również. Moze wyda sie to chamskie ale kazdy jeden DOBRY specjalista powie, ze takowych leków na to nie ma, diagnozujemy przyczynę i po prostu w tym kierunku sie leczymy. Pozdrawiam.
Przyczyną poronienia może być zakrzep w tętnicach macicznych i zarodek obumiera, a progesteron może być super wysoki, i nie zatrzyma zakrzepu. Heparyna to lek rozrzedzającej krew, a acard oprócz tego, ze jest tylko lekiem na serce wg Ciebie, jako kwas acetylosalisylowy przeciwdziała zarostowi tętnic. Moja siostra również poroniła 2-krotnie pomimo wysokiego progesteronu i w 3 ciąży nikt nie wdrażał jej progesteronu ani w formie luteiny ani duphaston - cała ciąża na heparynę oraz acardzie. Wiec wciąż nie zgadzam się z Tobą, ze jedynkami lekami, które potrafią utrzymać ciąże to luteina i progesteron, to są leki na podniesienie progesteronu, ale nie zawsze on jest powodem poronienia. Gdyby tak było to wszystkie ciąże kończyłaby się szczęśliwie, a są również tysiące strat ciąż pomimo zażywania progesteronu i luteiny.
 
reklama
Przyczyną poronienia może być zakrzep w tętnicach macicznych i zarodek obumiera, a progesteron może być super wysoki, i nie zatrzyma zakrzepu. Heparyna to lek rozrzedzającej krew, a acard oprócz tego, ze jest tylko lekiem na serce wg Ciebie, jako kwas acetylosalisylowy przeciwdziała zarostowi tętnic. Moja siostra również poroniła 2-krotnie pomimo wysokiego progesteronu i w 3 ciąży nikt nie wdrażał jej progesteronu ani w formie luteiny ani duphaston - cała ciąża na heparynę oraz acardzie. Wiec wciąż nie zgadzam się z Tobą, ze jedynkami lekami, które potrafią utrzymać ciąże to luteina i progesteron, to są leki na podniesienie progesteronu, ale nie zawsze on jest powodem poronienia. Gdyby tak było to wszystkie ciąże kończyłaby się szczęśliwie, a są również tysiące strat ciąż pomimo zażywania progesteronu i luteiny.

Hey Paula,
Ja jestem po ciazy pozamcicznej j dwuch poronieniach (to drugie to 4 dni temu). Nie znam przyczyn tych poronien. Mozesz mi prosze napisac czy Twoja siostra miala niski poziom HCG gdy robila testy z krwi na poczatu jak zaszla zeby potwierdzic ciaze. Ja mialam dosyc niskie i teraz sie zastanawiam na tymi zakrzepami w tetnicach macicznycj. Napisz mi prosze na jakiej podstawie lekarz to stwierdził? Jakie badania przeprowadzał?
Z góry bardzo dziękuję.
 
Do góry