reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe

Czytając wpisy dziewczyn, które mają za sobą poronienia, z reguły każda bierze acard i heparyne. Ja po drugim poronieniu również byłam tylko na acard i niestety nie udało mi się donieść ciąży. Teraz mam 23 tydzień, uważam że w heparynie jest moc, pozdrawiam 🙂
Nie zawsze jest acard. Czasem trzeba go odstawić, żeby nie poronić. Po nim mogą się robić krwiaki. Dlatego trzeba być pod opieką dobrego lekarza. Ja nie mogłam brać a ardu mimo APS. Za to miałam większą dawkę heparyny
 
reklama
Nie zawsze jest acard. Czasem trzeba go odstawić, żeby nie poronić. Po nim mogą się robić krwiaki. Dlatego trzeba być pod opieką dobrego lekarza. Ja nie mogłam brać a ardu mimo APS. Za to miałam większą dawkę heparyny

Myślę, że co przypadek to inne leczenie.
Ja mimo solidnych krwiaków miałam zakaz odstawienia acardu bo ryzyko odstawienia było większe niż krwiaków. Dostawałam więcej proga i leżałam jak kołek, ale acard i heparyne musiałam brać cały czas.
No i jakoś się kulamy już 18 tydzień 😂
 
Myślę, że co przypadek to inne leczenie.
Ja mimo solidnych krwiaków miałam zakaz odstawienia acardu bo ryzyko odstawienia było większe niż krwiaków. Dostawałam więcej proga i leżałam jak kołek, ale acard i heparyne musiałam brać cały czas.
No i jakoś się kulamy już 18 tydzień 😂
znam wiele osób, które na czas krwiaka odstawiamy acard. Jednak tak jak mówisz, nie wystarczy dać leki, trzeba jeszcze stale monitorować rozne parametry. To one decydują o tym, co zleci lekarz danej osobie. To powinno być działanie czysto indywidualne.

A propos, gratuluję maluszka. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie ✊👊🥰
 
Cześć dziewczyny. Nie zabardzi ogarniam to forum więc jak pisze w złym miejscu to przepraszam.
Krótka historia o mnie.
W 2021 pierwsza ciąża poronienie w 11 tyg( zabieg łyżeczkowania)
2021 druga ciąża - poronienie w 8 tyg(zabieg łyżeczkowania) duphaston, luteina
2022 trzecia ciąża poronienie w 17 tyg. Krwawienie, oksytocyna i zabieg łyżeczkowania. Ciąża na clexane, acard 75, duphadton, utrogestan, prograf
2023 czwarta ciąża poronienie w 10 tyg. Poronienie w domu, zabieg łyżeczkowania. Ciąża na clexane, acard 75, utrogestan, duphadton, prograf, accofil co 2 dni.

Badania wykonane
Kariotypy mój i męża - prawidłowe
V leiden-ujemny
Antykoagulant toczniowy-ujemny
P/c p. Kardiolipine - ujemne
Pai-1 homozygota-nieprawidlowe
MTHFR homozygota-nieprawidlowe
Odczyn imumohistochemiczny CD 138- prawidlowy
Halotyp HLA-DQ 8- obecny, badania z krwi negatywne, gastroskopia nie wykazała obecności choroby trzewnej(celiaki)
Może jeszcze zapomniałam jakiś badań.
Chciałam się zapytać co jeszcze polecacie zrobić? O co pytać lekarza?
 
Do góry