reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie i ciąża

Dołączył(a)
7 Sierpień 2019
Postów
2
Witam! Poroniłam równo miesiąc temu (7 lipca) byłam wtedy w 7 tygodniu ciąży, oczyściłam się sama nie miałam łyżeczkowania(?) krwawiłam około 6 dni , wczoraj powinnam dostać miesiączkę i nadal jej nie mam, miałam bóle brzucha kilkanaście dni temu jakbym miała dostać tą miesiączka ale nadal nic myśle, że to była owulacja, bolą mnie troszkę piersi ale mogło dojść w jakiś sposób do zapłodnienia ?
 
reklama
Rozwiązanie
@Alex2112 Nie ma czegoś takiego po poronieniu jak teraz powinnam dostać miesiączkę. Ona pojawia się do 6 tygodni od poronienia. Czasem jest bardzo obfita, czasem skromna. Hormony się regulują, więc piersi/brzuch mogą pobolewać inaczej niż przed samą ciążą.
Jeśli uważasz, że mogło dojść do zapłodnienia to musisz wykonać 2 oznaczenia bety. Pierwszy pozytywny wynik może świadczyć o pozostałościach z ciąży, drugi wynik spadkowy to potwierdzi. Natomiast jeśli będzie wzrost - zapewne oznaczać będzie to ciążę.
Wszystko jest możliwe, zrób test płytkowy lub beta hbg, albo idź do lekarza. Hormon może nadal sie utrzymywać we krwi, u mnie po 3.5 tyg juz nie bylo, u Ciebie jest jeszcze wcześnie a i u każdego spada inaczej, więc pozytywne wyniki nie zawsze mogą też być wiarygodne co do nowej ciąży. Dziewczyny piszą, że im po stracie cykl się rozlegulowal. Ja @ dostałam według cyklu.
 
Miesiączka po poronieniu może przez kilka cykli ,nie być taka jak przed , najlepiej jak dziewczyny radzą zrobić bete ,lub poczekać a który to dzień cyklu?
 
@Alex2112 Nie ma czegoś takiego po poronieniu jak teraz powinnam dostać miesiączkę. Ona pojawia się do 6 tygodni od poronienia. Czasem jest bardzo obfita, czasem skromna. Hormony się regulują, więc piersi/brzuch mogą pobolewać inaczej niż przed samą ciążą.
Jeśli uważasz, że mogło dojść do zapłodnienia to musisz wykonać 2 oznaczenia bety. Pierwszy pozytywny wynik może świadczyć o pozostałościach z ciąży, drugi wynik spadkowy to potwierdzi. Natomiast jeśli będzie wzrost - zapewne oznaczać będzie to ciążę.
 
Rozwiązanie
Do góry