reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie - lekarze - wielkopolska i porada

Generalnie nie byla to wada genetyczna wlasnie, amniopunkcja nie wykazala wad genetycznych - kariotyp prawidlowy, tylko cytujac lekarza „cos poszlo nie tak w rozwoju dziecka” . Niestety byla to wada letalna - czyli smiertelna. Powiedz mi, u ciebie byl agresywny uklad immunologiczny - jakie badanie zrobilas zeby to potwierdzic ? I kiedy ? Bedac w ciazy czy krotko po ? Daj znac
A skąd pewność o wada letalna? Na jakiej podstawie lekarz powiedział jak to napisałaś "coś poszlo nie tak w rozwoju dziecka" - ten lekarz był tez magikiem sory ale dla mnie to "śmieszne" co piszesz. Moja córka zmarła w 26 tygodniu ciąży w brzuchu była zdrowym dzieckiem. Ja robiłam mnóstwo badań bo później miałam jeszcze jedna stratę w 12 tygodniu. Do lekarza jeździłam 200 km w jedna stronę wydałam kupę kasy ale mam córkę i jestem w 30 Tygodniu ciąży Ty jesli obecnie jesteś w ciąży zrób zespół antyfosfolidowy i trombofilię obecnie jak jesteś w ciąży nie bardzo to czas na diagnostykę mozesz zrobić przeciwciała przeciw jadrowe ANA jeszcze ale musisz miec dobrego lekarza do interpretacji i przypisania ewentualnie leków. Niektore badania nalezy wykonać do 6 tygodni po poronieniu a niektóre w określonym dniu cyklu jeszcze inne kiedy sie chce tzn w jakim dniu cyklu lekarz wyznaczy.

badania immunologiczne
badania na zespół antyfosfolidowy
nazwy badań zespołu


zaznaczam ze linki wklejone przypadkowo nie reklamuje klinki bądź laboratorium
 
reklama
A skąd pewność o wada letalna? Na jakiej podstawie lekarz powiedział jak to napisałaś "coś poszlo nie tak w rozwoju dziecka" - ten lekarz był tez magikiem sory ale dla mnie to "śmieszne" co piszesz. Moja córka zmarła w 26 tygodniu ciąży w brzuchu była zdrowym dzieckiem. Ja robiłam mnóstwo badań bo później miałam jeszcze jedna stratę w 12 tygodniu. Do lekarza jeździłam 200 km w jedna stronę wydałam kupę kasy ale mam córkę i jestem w 30 Tygodniu ciąży Ty jesli obecnie jesteś w ciąży zrób zespół antyfosfolidowy i trombofilię obecnie jak jesteś w ciąży nie bardzo to czas na diagnostykę mozesz zrobić przeciwciała przeciw jadrowe ANA jeszcze ale musisz miec dobrego lekarza do interpretacji i przypisania ewentualnie leków. Niektore badania nalezy wykonać do 6 tygodni po poronieniu a niektóre w określonym dniu cyklu jeszcze inne kiedy sie chce tzn w jakim dniu cyklu lekarz wyznaczy.

badania immunologiczne
badania na zespół antyfosfolidowy
nazwy badań zespołu


zaznaczam ze linki wklejone przypadkowo nie reklamuje klinki bądź laboratorium
Dziekuje za te linki. Generalnie pierwsza ciaza to ciezki okres, ten lekarz co stwierdzil ze „poszlo cos nie tak” to juz bylo po 2 ciazy, gdzie szukalam przyczyny i robilam badania. Letalna - tak swierdzili w 3 osrodkach - instytucie matki i dziecka w wawie, hospicjum kardiologiczne w wawie i lekarz z Lodzi ktory nam te wade wykryl podczas badania 3d. Kazdy z tych osrodkow/lekarzy - potwierdzili zgodnie podczas wielu badan ze „ciaza nie skonczy sie dobrze” - i niestety mieli racje, w 22 tyg urodzilam martwe dziecko. Moze ta moja obecna ciaza troche byla nieprzemyslana - powinnam najpierw porobic wszystkie badania przed a nie tylko czesc, ale jak sie uslyszy od lekarza ktory ma „taaaakie” swietne opinie ze to przypadek wszystko i mamy probowac dalej to juz nawet nie myslalam. A teraz faktycznie jestem w ciazy i czuje strach niestety. Powiedz mi prosze, jak juz wykrylas u siebie te przyczyne, to leczylas sie przed ciaza jeszcze czy dopiero w trakcie ?
 
A skąd pewność o wada letalna? Na jakiej podstawie lekarz powiedział jak to napisałaś "coś poszlo nie tak w rozwoju dziecka" - ten lekarz był tez magikiem sory ale dla mnie to "śmieszne" co piszesz. Moja córka zmarła w 26 tygodniu ciąży w brzuchu była zdrowym dzieckiem. Ja robiłam mnóstwo badań bo później miałam jeszcze jedna stratę w 12 tygodniu. Do lekarza jeździłam 200 km w jedna stronę wydałam kupę kasy ale mam córkę i jestem w 30 Tygodniu ciąży Ty jesli obecnie jesteś w ciąży zrób zespół antyfosfolidowy i trombofilię obecnie jak jesteś w ciąży nie bardzo to czas na diagnostykę mozesz zrobić przeciwciała przeciw jadrowe ANA jeszcze ale musisz miec dobrego lekarza do interpretacji i przypisania ewentualnie leków. Niektore badania nalezy wykonać do 6 tygodni po poronieniu a niektóre w określonym dniu cyklu jeszcze inne kiedy sie chce tzn w jakim dniu cyklu lekarz wyznaczy.

badania immunologiczne
badania na zespół antyfosfolidowy
nazwy badań zespołu


zaznaczam ze linki wklejone przypadkowo nie reklamuje klinki bądź laboratorium
Jeszcze jedno, badania te robia tylko specjalistyczne placowki czy w zwyklym laboratorium tez je moge wykonac ?
 
Dziekuje za te linki. Generalnie pierwsza ciaza to ciezki okres, ten lekarz co stwierdzil ze „poszlo cos nie tak” to juz bylo po 2 ciazy, gdzie szukalam przyczyny i robilam badania. Letalna - tak swierdzili w 3 osrodkach - instytucie matki i dziecka w wawie, hospicjum kardiologiczne w wawie i lekarz z Lodzi ktory nam te wade wykryl podczas badania 3d. Kazdy z tych osrodkow/lekarzy - potwierdzili zgodnie podczas wielu badan ze „ciaza nie skonczy sie dobrze” - i niestety mieli racje, w 22 tyg urodzilam martwe dziecko. Moze ta moja obecna ciaza troche byla nieprzemyslana - powinnam najpierw porobic wszystkie badania przed a nie tylko czesc, ale jak sie uslyszy od lekarza ktory ma „taaaakie” swietne opinie ze to przypadek wszystko i mamy probowac dalej to juz nawet nie myslalam. A teraz faktycznie jestem w ciazy i czuje strach niestety. Powiedz mi prosze, jak juz wykrylas u siebie te przyczyne, to leczylas sie przed ciaza jeszcze czy dopiero w trakcie ?
A rozumiem przykro mi bardzo , że spotkało Was takie nieszczęście domyślam się, że bylo bardzo ciężko. Teraz juz nie żałuj , że sie nie diagnozowałaś należy mieć nadzieję , że wszystko będzie dobrze. Może zrób sobie te badania na zespół antyfosfolidowy i trombofilię może zbadaj homocysteinę ja przed ciąża obnizałam właśnie homocysteinę i brałam kwas foliowy w formie metylowej i to możesz zmienić reszte lekow brałam od testu pozytywnego więc musisz miec wyniki zeby ewentualnie wdrożyć leki jesli chodzi o lekarzy wejdź na wątek poronienia nawwykowe leczenie immunologiczne jest kilka dziewczyn z Poznania dadzą ci namiar na lekarzy ktorzy przypisują leki i prowadzą trudne ciąże
 
Udało cię znaleźć namiary na jakiegoś dobrego lekarza z Wielkopolski? Też szukam lekarza co poprawadzi trudna ciąże
Ja generalnie mysle jechac do Lecha Dudarewicza z Lodzi, to on u mnie stwierdzil wade w pierwszej ciazy, ma bardzo dobry sprzet, kolezanka z poznania z kolei poleca mi krzysztofa derwich z Poznania - aczkolwiek nie za bardzo mi sie widzi Poznan- ciezki dojazd do centrum, do lodzi krocej jechalam niz ostatnio do lekarza tam..
 
A jaki masz woogle problem ? Cos ci wyszlo w badaniach?
1 ciąża i w 8tc ciaza obumarła, w poniedziałek miałam zabieg łyżeczkowania. Nie chciałabym żeby kolejny raz się sytuacja powtórzyła :( podejrzewam, że będę mieć problemy hormonalne (nadmierne owłosienie, które już na początku tej ciąży znacznie się nasiliło) Teraz szukam jakiegoś dobrego lekarza, ponieważ mój dotychczasowy lekarz wychodzi z założenia "natura, zdarza się". Nawet nie zlecił żadnych badań. Wszędzie pełno "dobrych" lekarzy jak ciaza jest książkowa... Ale jak już się coś dzieje to ciężko... Szukałam w necie informacji i tak trafiłam na to forum.
 
1 ciąża i w 8tc ciaza obumarła, w poniedziałek miałam zabieg łyżeczkowania. Nie chciałabym żeby kolejny raz się sytuacja powtórzyła :( podejrzewam, że będę mieć problemy hormonalne (nadmierne owłosienie, które już na początku tej ciąży znacznie się nasiliło) Teraz szukam jakiegoś dobrego lekarza, ponieważ mój dotychczasowy lekarz wychodzi z założenia "natura, zdarza się". Nawet nie zlecił żadnych badań. Wszędzie pełno "dobrych" lekarzy jak ciaza jest książkowa... Ale jak już się coś dzieje to ciężko... Szukałam w necie informacji i tak trafiłam na to forum.
Musialabys moze w takim razie isc do ginekologa endokrynologa - w poznaniu przyjmuje Agnieszka Zawiejska - podobno dobra, mojej koleznace po wielu latach i problemach znazla pcos polistystyczne jajniki. Jak masz troche owlosieniach, tradzik, jakas nadwage , nieregularne cykle to moze byc to
 
reklama
Musialabys moze w takim razie isc do ginekologa endokrynologa - w poznaniu przyjmuje Agnieszka Zawiejska - podobno dobra, mojej koleznace po wielu latach i problemach znazla pcos polistystyczne jajniki. Jak masz troche owlosieniach, tradzik, jakas nadwage , nieregularne cykle to moze byc to
Właśnie Deriwch, o którym wspominałaś też jest endokrynologiem i gienekologiem.. Co inna pacjentka to inna opinia i znajdź tu teraz dobrego lekarza... Nic z objawów, które wypisalas u mnie nie wystepuja tylko większe owłosienie. Mój dotychczasowy lekarz nie zlecił żadnych badań bo twierdzil, że taka moja uroda.. Ciemne włosy, ciemna karnacja.. Ale jednak po poronieniu czuje, że coś może być nie tak.. Rodzina powtarza, że za dużo się naczytalam i wyszukuje problem, do póki się nie przebadam wątpliwości będą) Chociaż w szpitalu lekarze twierdzili, że to przez grype, która przeszłam na początku ciąży, że ona osłabiła zarodek...
 
Do góry