reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie, łyżeczkowanie czy tabletki?

kipi110

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Grudzień 2020
Postów
19
Cześć dziewczyny! Jeszcze dwa tygodnie temu słyszałam serduszko, wczoraj wieczorem dowiedziałam się, że ciąża obumarła (8 tydzień). Coś mnie podkusiło, żeby zbadać przyrost bety, niestety zamiast niego ujrzałam spadek. Dostałam skierowanie na łyżeczkowanie. A co z tabletkami? Czy to lepszy wybór? Chciałbym poznać Wasze doświadczenia. Jak długo starłyście się o kolejne dzieciaczki? Jest to moja pierwsza ciąża.
 
reklama
Hej :) strasznie mi przykro ;( jak ja poronilam, a było to dawno i byłam młoda nawet nie wiedziałam, że można dostać tabletki i w szpitalu od razu robili mi lyzeczkowanie. Dzisiaj pewnie wolalabym tabletki. Niestety u mnie minęło aż 8 lat z przerwami zanim zaszłam ponownie w ciążę, ale też się nie diagnozowalam mocno, dopiero przypadkiem ktoś mi zbadał tsh, a mój ginekolog kazał się nawilżac mocniej🙈🙈🙈 po uregulowaniu tsh zaszłam w ciążę i po porodzie szybko w następną :) Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku💔
 
Przykro mi bardzo ,ja mialam i lyzeczkowanie i tabletki ,poronilam 2 razy niestety, ale dla mnie tabletki duzo lepsze ,szybciej moj organizm doszedl do siedzie i po pol roku bylam w zdrowej ciazy , po łyżeczkowaniu szybciej Cie wypuszcza ,ale ja i tak wole tabletki
 
Współczuje😔 ja poroniłam pierwsza ciąże w lutym tego roku. Dostałam tabletki. 3 dawki, leżałam i czekałam w szpitalu na poronienie do którego nie doszło i ostatecznie miałam łyżeczkowanie. Osobiście uważam, ze to lepiej. Poza tym często jest również tak, ze po tabletkach i tak potrzebne jest oczyszczenie macicy.
 
Przykro mi....
Ja jestem 2 dni po zabiegu dostałam na początku tabletki, pomęczyłam się kilka godz a i tak na drugi dzień musiałam mieć zabieg łyżeczkowania, bo nie do końca się oczyściło po tabletkach. Gdybym miała wybór wolałabym zabieg
 
Ja wybrałam zabieg i drugi raz też bym wybrała wolałam usnąć na 20 min i obudzić się już po wszystkim. Niz czekać a bywa, że i po tabletkach musi być zabieg.
Obecnie po pierwszej miesiączce można się starać również po zabiegu.
 
Dziękuję dziewczyny ❤️ a jak wygląda rekonwalescencja? Jakaś kontrola? Robiliście jakieś badania po poronieniu? W mojej głowie jest mnóstwo pytań i wątpliwości. Niesamowity ból. 😞
 
Dziękuję dziewczyny ❤️ a jak wygląda rekonwalescencja? Jakaś kontrola? Robiliście jakieś badania po poronieniu? W mojej głowie jest mnóstwo pytań i wątpliwości. Niesamowity ból. 😞

Kilka dni ból brzucha i plamienia.
Ja po pierwszym poronieniu zrobiłam chyba większość badań zalecanych po kilku poronieniach
 
reklama
A można prosić listę? 😞 Wątków jest mnóstwo, jak i zaleceń.

Napisze co ja robiłam.
*przeciwciała ANA
*zespół antyfosfolipidowy
*białko C i białko S
*trombofilia z www.testdna.pl
*tarczyca plus przewciala
*przeciwciała p antygenom lozyska
*homocysteina
*kwas foliowy, Wit b12

To wyjdzie kilka tys zł więc proponuję zacząć od trombofilii z www.testdna.pl
Mozesz też zbadać zarodek może była jakaś wada ☹️
 
Do góry