reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie samoistne i wieku plodu na podstawie badan GS, HCG i ostatniej miesiaczki

visa zerknij tutaj Poronienia
przyczyn poronien jest wiele czesto sa one nie znane
moze to byc toxoplazmoza, cytomegalia, różyczka listerioza, chlamydia i inne swinstwa ktorych nawet nie odczujesz a zby sie dowiedziec co bylo przyczyna to musialabys zrobic badania ale przypuszczam ze nie dostaniesz na nie skierowan bo lekarze lubia uzywac slowa "przypadek" wiec albo ich nie zrobisz albo na wlasny koszt... na watku poronienia dowiesz sie wiecej
 
reklama
Dodam jeszcze ,że to straszne co Cie spodkało w szpitalu.....Nie wiem jaka jest róznica między ciażą planowaną a wpadką ???? W OBU PRZYPADKACH LECZENIE JEST TAKIE SAMO !!! nie powinno więc to interesować lekarza...zresztą skad on miał pewnośc ,że ta ciąza nie była planowana ....ABSURD!
Okropne jest również to ,że nie skierowali Cie na od razu na zabieg tylko musiałaś cierpieć w samotności...SZOK!
 
Ocenił pecherzyk ciążowy, a nie zdrodek.
Często zdarza się, że pęcherzyk ciążowy jest poprostu pusty.

Dleczego przestał się rozwijać.......może miał jakieś wady genetyczne, był zbyt słaby....nie wiem.
Teraz nikt Ci na to pytani eni eodpowie.
To mogą tylko stwierdzić w badaniu histopatologicznym.

Przykro mi, że tak Cię potraktowali w szpitalu....ale niestety tam bardzo często panuje znieczulica, a lekarze nie zdają sobie sprawy jaką tragedią dla kobiety może być poronienie.

Jeżeli chcesz to zrob badania jak radzii Pati.b albo postarajcie się z partnerem o kolejne dziecko.
 
mam jeszcze do was pytanie, jak to jest mozliwe ze jeden lekarz widzii ciaze blizniacza a drugi w ogole bez zarodka a przy poronieniu "wylatuja" dwie ze soba polaczone kuli? czy komorka jajowa moze sie podzielic na dwie nie majac w ogole w srodku zarodka?
 
Ciaza bliżniacza może byc jedno jajowa bądż dwujajowa...u Ciebie zapewne były dwa jaja płodowe i dlatego lekarz stwierdził ciąże mnogą...zarodek nie ma tu żadnego znaczenia...jak są dwa pęcherzyki lekarz ma prawo stwierdzić ciąże mnogą...Słyszałam ,że po obumarciu zarodek może się przemieszczać w jamie macicy ale nigdy nie słyszałam ,żeby sie dzielił na dwie części !!!!!
 
Ja dwa razy miałam ciąże obumarłą, byłam już w 14 t.c kiedy dostałam krwawienia i skurczy, w szpitalu okazało się że moje dziecko nie żyje już od 7 t.c.
Za drugim razem byłam w 9 t.c ale płód również obumarł w 7 t.c.

Nie wiadomo dlaczego tak się stało, robiłam badania ale nic nie wykazały oprócz tego że będąc w ciąży na pewno miałam toksoplazmozę. Ale nie wiedziałam o niej.
 
w pn. ide do mojego ginekologa wiec wypytam o wszystko. Mam pytanie odnosnie badan czy mozna je zrobic na kase chorych dostajac skierowanie czy trzeba tylko prywatnie? Zastanawia mnie jeszcze informacja na kartce z grupa krwi.. mianowicie pisze tam ze nie stwierdzono zadnych przeciwcial? co to moze oznaczac?
 
to znaczy ,że nie miałaś konfliktu serologicznego z partnerem.tzn że wasze grupy krwi do siebie pasowały i ciąża nie obumarła w wyniku działania przeciwciał,które organizm kobiety wydziela gdy dziecko ma inną grupę niż matka
 
reklama
wiekszosc badań zrobisz na kase chorych,jeśli skierowanie dostaniesz z przychodni.Natomiast jeżeli skieruje cie gabinet prywatny za badanie zapłacisz 100%
 
Do góry