reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie samoistne i wieku plodu na podstawie badan GS, HCG i ostatniej miesiaczki

okej. dziekuje za informacje, w poniedzialek pojde po skierowanie na badania na toksoplazmoze i opryszczke bo jest male ale jest prawdopodobienstwo ze ktores z tego moglo byc przyczyna. Ciagle jednak mam wyrzuty sumienia ze nie uchronilam tego dzidziusia a moze i nawet dwóch. Pewnie bedziemy sie starac o kolejne tylko nie wiem jeszcze kiedy...
 
reklama
po pierwszym poronieniu dostaniesz skierowania jedynie na podstawowe badania typu morfologia mocz ob, a na pewno nie na szczegolowe badania bo daja je jedynie po 2-3 poronieniach a tez spotyka sie opor.... a na badania robione prywatnie nie potrzebujesz skierowan jezeli wiesz co chcesz zbadac, idziesz do laboratorium i tam wykonaja ci odplatnie te badania ktore sobie zarzyczysz jesli oczywiscie dane labortotrium takie badania robi....

na toxo ja nie dostalam skierowania jedynie na morfologie mocz ob i tsh...
 
co wiec mogło spowodować zahamowanie rozwoju? nie chorowałam na nic, nawet zwyklego przeziebienia nie mialam, nie wspominajac juz ze nie przyjmowalam zadych lekow. Bralam tylko feminatal ...

Mi lekarz wytlumaczyl kiedys ze z dzieckiem bylo cos nie tak np.mogl miec jakas wade genetyczna lub chore serduszko
 
bylam dzis u lekarza i nie dal mi skierowania na zadne badanie... przepisal tylko jakies globulki zeby stosowac przez 5 dni. Na prosbe o zwolnienie ze szkoly bo nadal krwawie i boli mnie brzuch stwierdzil ze moge miec tak jeszcze przez miesiac i musze sie przyzwyczajic. A tutaj znalazlam artykuly dotyczace szkodliwosci nikotyny i dymu na płód

Bierne palenie – czynne zagrożenia dzieci | KnowMore.pl
http://www.roik.pl/bierne-palenie-moze-utrudnic-zajscie-w-ciaze/
http://*spam*/specjalista/ep,254,Palenie%20tytoniu%20a%20ci%C4%85%C5%BCa
Palenie w ciąży - Benc.pl

i co o tym myslec?
 
I bez tych artykulów każdy wie jak szkodliwe jest palenie tytoniu,zwłaszcza w ciaży....Nie sądze jednak ,że miało to wpływ na Twoją sytuację...Jeżeli mogę spytać VISO ILE MASZ LAT ?
 
lat 20... a doszukuje sie przyczyny w paleniu poniewaz bylam tydzien w mieszkaniu gdzie pala ale tylko w przedsionu wiec czesto ale na krotko mialam stycznosc z dymem ale jak rozwozilam zaproszenia na wesele to przebywalam dosc dlugo w pomieszczeniu gdzie na raz palilo po 5 osob ;/ i w ten dzien wieczorem czulam sie bardzo zle ale myslalam ze to normalne objawy dla kobiety w ciazy chociaz nigdy wczesniej sie nie czulam zle. Robilo mi sie slabo i bolal mnie brzuch a tydzien pozniej zaczelam krwawic. Stad moje obawy o to
 
Nie szukaj na siłę przyczyny poronienia i krwiaka bo często poronienia są spowodowane zaburzeniami chromosomalnymi lub wadami genetycznymi. I dym papierosowy nie miał na to żadnego wpływu.
 
Viso witaj , bardzo mi przykro z powodu waszej straty, ja mam wykrytą ureaplasme bardzo groźną bakterie nie tyle dla mnie co dla dziecka, warto zorbić jednak badania między innymi na toksoplazmoze, cytomegalie, opryszczke , ureaplasme, mykoplasme, chlamydie , poziom progesteronu, moje poronienie poprzedzone było gorączką najprawdopodobniej uraeaplasma wywołała u mnie zakażenie pęcherze moczowego od momentu poronienia w 2007 do teraz mam nawracające zapalenia pecherza , obecnie leczę sie razem z męzem bo to sie przenosi drogą kontaktów seksualnych , moim zdaniem warto zorbić te badania są dorgie ,ale dziecko jest droższe niż jakiekolwiek pieniądze.Zapraszam na wątek "ciąża po poronieniu" i "badania po poronieniu".
 
viso....nie doszukuj sie przyczyny w dymie nikotynowym.Jesli juz chcesz znać powod lepiej rob badania...Jak moja siostra miała martwa ciaże ..lekarz powiedział jej tak"moglo to byc spowodowane cyklomegalią,moze przechodziłą pani grype,w postaci utajonej,a może była to poprostu selekcja naturalna...ciężko to jednoznacznie określić..." nawet po autopsji nic sie nie wyjasniło...wiem ,że to dla Ciebie dramat ,ale nie obwiniaj się na siłę....przyjmij do wiadomosci ,że TO NIE BYŁA TWOJA WINA !!!!! Nie rozumiem dlaczego chcesz na siłe wmówic sobie,że to przez dym....daj spokoj,jestes młoda ,zdrowa i silna... Uda Ci się !!!!! A Twoj facet niech natychmiast rzuci palenie...żeby Ci do głowy nie przyszło,znowu sie zadreczać!
 
reklama
Witam, w środe w nocy na czwartek dostalam plamienia, mala plamka krwi jasnorozowej. od rana egzaminy na studiach i nie moglam sie juz umowic z zadnym ginekologiem na ten dzien. Jedynie na nastepny. Rano w piatek juz krwawilam, pojechalam prywatnie o 9 na badanie beta HCG i wykazalo 8956,89mIU/ml (wyniki dostalam w poniedzialek) o 12 bylam u ginekologa. na usg powiedziala ze wg. miesiaczki powinien byc to 10tydzien ciazy a na usg napewno tyle nie jest i to jest ciaza blizniacza i obumarla. Pojechalam do szpitala z krwawieniami porobili badania ok 18 zaczeli pobierac krew na beta HCG bo tego wczesniejszego wyniku jeszcze nie znalam. Zrobili USG i stwierdził 6 tydzien ciazy i 2 dni i ze w ogole jest komorka jajowa ale bez zarodka. Okazało się że beta HCG badane w szpitalu ok godziny 18 wynosi 5792,0 mIU/ml, czyli ze ma tendencje spadkowa. W 10 tygodniu ciąży przecież beta HCG nie spada... Wiec albo mógł być to 16-18 tydzień albo oznaczało to ze poronie. Do soboty nie zrobili ze mna nic w szpitalu tylko polozyli i kazali lezec... W sobote rano dostalam silnych skurczy i mocnego krwawienia, gdy wstalam z łóżka chcac zalatwic sprawe w toalecie wylecialy ze mnie dwie kulki połaczone ze soba i pełno krwi. Czy mógł to być ten zarodek czy komorka jajowa? bo na skrzep to nie wygladalo. Po godzinie zrobili mi zabieg (wylyzeczkownie).

Prosze o pomoc co mogl oznaczac ten spadek beta HCG i ktory mogł być to tydzien?

dodam ze z badan dostałam następujące wyniki: macica 4.88 x 4.36 z GS 1.4- 6Hbd+2, krwiak podkosmówkowy 0.9 x 0.6.
moja miesiaczka ostatnia byla 28 stycznia br. ale ja uwazam ze w ciaze zaszlam dopiero 22 lutego br. pierwszy test ciazowy robiłam 20lutego i wyszedl negatywny, kolejny test był wykonany 1 marca, ponieważ okres powinnam dostac 25 lutego. Ten już był pozytywny jak i kolejne dwa. Czy możliwe jest ze płód obumarł w 6 tygodniu? Np. przez niedotlenienie i mogło być to spowodowane przebywaniem w towarzystwie palacego chlopaka? wtedy mogło zacząć odklejać się łożysko i powstał krwiak, to z kolei wywolalo krwawienie i poronienie. Prosze o pomoc czy dobrze mysle.


W dniu mojego poronienia jedynym moim objawem, że coś się stało było nie obudzenie się o godzinie 6 rano z głodu jak każdego dnia. Nie wiedziałam, że jest to zły znak. Reszta objawów normalna. Po 4 tygodniach zaczęłam dopiero krwawić rano po przebudzeniu i okazało się, że dzień kiedy mój synek umarł był dniem kiedy się nie obudziłam rano z głodu. Organizm pomimo śmierci dzidziusia dalej pracuje i niestety, ale zaczyna najczęściej krwawić później, gdy jakby to powiedzieć w końcu zrozumie, że coś się stało i należy się oczyścić. W szpitalu nie umieli mi powiedzieć, co się wydarzyło, ani moja ówczesna lekarka. Powiem Ci, że sama będziesz się tylko domyślać i dobijać. Znajdź lekarza, który nie będzie wychodził z założenia - pierwszy raz no cóż zdarza się tylko od razu zleci Ci wszelkie możliwe badania. Ja takiego znalazłam i teraz próbuje mi wyjaśnić, co mogło się stać i wszystko poskładać do kupy.

I jeszcze jedno w 6tygodniu widać dzidzi. Ja moje obecne dzieciątko widziałam - serduszko nie było jeszcze czynne, ale jego ogonek i kształt niczym sierp księżyca tak. Wystarczy tylko dobry sprzęt.

Oraz ciąża z niedotlenienie jest możliwa przy np. bardzo niskim ciśnieniu i anemii. Za mało krwinek czerwonych = za mało tlenu.
 
Do góry