reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie tabletki antykoncepcyjne

Anka211

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
42
Witam was dziewczyny potrzebuje porady zacznę od początku wiem ze niektóre pewnie tu będą mnie oceniać ale najważniejsze to co ja czuje i czego chce. Mianowicie tydzień temu miałam zabieg lyzeczkowania ciąża obumarla 8 tydzień . Po stracie chodź nie minęło dużo czasu wiem i czuje ze nie jestem gotowa na dziecko i przez długi czas nie będę moje pytanie brzmi kiedy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i jakie tabletki polecacie (nigdy w życiu nie brałam takich tabletek) ważne jest też dla mnie żeby nie przytyć bo i tak już swoje ważę. Ginekolog pewnie dobierze jakieś tabletki ale chciałam se zapytac was jakie bralyscie i po jakim czasie po poronieniu zaczęłyście brać, jakie polecacie.
 
reklama
Witam was dziewczyny potrzebuje porady zacznę od początku wiem ze niektóre pewnie tu będą mnie oceniać ale najważniejsze to co ja czuje i czego chce. Mianowicie tydzień temu miałam zabieg lyzeczkowania ciąża obumarla 8 tydzień . Po stracie chodź nie minęło dużo czasu wiem i czuje ze nie jestem gotowa na dziecko i przez długi czas nie będę moje pytanie brzmi kiedy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i jakie tabletki polecacie (nigdy w życiu nie brałam takich tabletek) ważne jest też dla mnie żeby nie przytyć bo i tak już swoje ważę. Ginekolog pewnie dobierze jakieś tabletki ale chciałam se zapytac was jakie bralyscie i po jakim czasie po poronieniu zaczęłyście brać, jakie polecacie.
Tabletki anty zaczyna się brać od pierwszego dnia cyklu z tego co mi wiadomo, a wiec w pierwszy dzień miesiączki. Myśle, ze najlepiej będzie jak skonsultujesz to z ginekologiem, a przy okazji wypisze receptę. Tutaj nie można niczego polecić, bo to nie cukierki ani nowa sukienka.
 
Tabletki wypisze Ci ginekolog :) po wywiadzie sam stwierdzi, które będą najlepsze. Od tabletek się nie tyje, tylko od zwiększonego apetytu
 
Przed rozpoczęciem brania tabletek powinnaś się przebadać, by sprawdzić czy wogóle możesz korzystać z tej formy antykoncepcji. Do zrobienia minimum morfologia krwi z rozmazem, glukoza, lipidogram, próby wątrobowe (aspat/alat), parametry krzepliwości krwi (PT, INR, APTT) oraz hormony (FSH, LH, TSH, estradiol, prolaktyna, progesteron, testosteron). Do tego pomiar ciśnienia, cytologia, badanie piersi i USG narządów rodnych.
Jak bez tego lekarz przypisze tabletki, to bym szukała innego.
 
Do góry