reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie trzecie mimo leków....

Sądzę, że próbujesz to tak usprawiedliwiać przez swoją sytuację aby nie podejmować się żadnego leczenia mimo iż pamiętam, że wyszło ci coś z immunologii wskazujące na to, że prawdopodobnie nie jest to taki przypadek za jaki uważasz
Może być to losowe... Sama jestem przebadana.. z przyczyn horkowmnalnych powinnam być bezpłodna zupełnie...
1 ciąża - udana m, zagrożona na podtrzymaniu, ale urodziła się córka w 36tc... ma 12l
2 ciąża - prawie udana w 26tc poród, okazało się że młody zawiązał sobie na 2 węzły na pępowinie.
Później 3 ciaze w 1 roku (2014):
3 ciąża puste jajo płodowe
4 ciąża biochemiczna
5 ciąża pozamaciczna...
I do teraz (sierpień 2021) miałam spokój z ciążami.
Teraz 6 ciąża - dziecko z 38tc, poród indukowany (w zasadzie dla mojego komfortu prosiłam lekarza) dziecko jutro kończy 5 miesięcy.

Co się stało nikt nie wie...
W wieku 16lat Miałam wypadek, który uszkodził mi lewy jajnik, wszystkie 5 ciąż Miałam z prawego jajnika, do którego od 2014 nie mam jajowodu. Aż nagle chyba ostatnim śpiewem ptaka z ciernistych krzewów lewy jajnik się uaktywnił i się udało :-)...
Niezamierzone, nieplanowane... raczej na zasadzie 'będzie co ma być'
 
reklama
Nie, nie idę :) długo robiłam diagnostykę wartą kilkanaście tysięcy (jak się okazało po wyniku histo - trochę bezcelowo) i konsultowałam z immunologiem. Zwiększony stosunek cd4/cs8 nie jest niczym dziwnym po zaśniadzie. A twierdzenie, że Dr stwierdził że „ok” bo jestem czyjąś znajomą jest conajmniej cóż, lekceważeniem wiedzy i doświadczenia danej osoby.
Zresztą cała wycieczka osobista do mnie tutaj jest trochę nie na miejscu w kontekście tematu o którym jest wątek.
Nie czytasz ze zrozumieniem.
Nie napisałam, że stwierdził twoje wyniki na dobre bo jesteś znajomą tylko że chyba z tego powodu tak szybka wizyta.
A to co piszę tak na miejscu bo dosłownie kazdemu ciągle wciskasz, że poronienia to sprawa losowa nawet jakby było ich 5 czy wiecej. Lepiej chyba przebadac płód i siebie aby mieć spokój lub wyjaśnić nieprawidłowości a nie potem przeżywać to kolejny raz bo niestety w większości tak się go kończy.
Znajoma poroniła ostatnio w 10 tc. Nie zbadała płodu bo poronienie samoistne w domu i " nie złapała ". Można by uznać za przypadek ale..nie 🙂 białko s bardzo niskie więc wskazanie bezwzględne do heparyny, podwyższone komórki nk i również stosunek cd4/cd8. Gdyby badań nie zrobiła znowu na bank byłaby powtórka.
 
Nie czytasz ze zrozumieniem.
Nie napisałam, że stwierdził twoje wyniki na dobre bo jesteś znajomą tylko że chyba z tego powodu tak szybka wizyta.
A to co piszę tak na miejscu bo dosłownie kazdemu ciągle wciskasz, że poronienia to sprawa losowa nawet jakby było ich 5 czy wiecej. Lepiej chyba przebadac płód i siebie aby mieć spokój lub wyjaśnić nieprawidłowości a nie potem przeżywać to kolejny raz bo niestety w większości tak się go kończy.
Znajoma poroniła ostatnio w 10 tc. Nie zbadała płodu bo poronienie samoistne w domu i " nie złapała ". Można by uznać za przypadek ale..nie 🙂 białko s bardzo niskie więc wskazanie bezwzględne do heparyny, podwyższone komórki nk i również stosunek cd4/cd8. Gdyby badań nie zrobiła znowu na bank byłaby powtórka.
To Ty nie czytasz ze zrozumieniem - napisałam już w mojej pierwszej wypowiedzi tu, że to, że ciąża jest obstawiona lekami, kobieta przebadana i zrobiła wszystko by tą ciąże donosić i tak nie wystarczy jeśli przyczyna jest płodowa. Jednocześnie napisałam w tej samej wypowiedzi, że badania warto zrobić.
Naprawdę nie rozumiem czego w moich wypowiedziach się czepiasz, tym bardziej dlaczego wyciągasz tu cześć moich wyników (🤯) z osobistymi wycieczkami skoro post nie dotyczy mojej osoby.
Dyskutujmy merytorycznie.
 
Ja chyba podobnie 1 ciąża poronienie samoistne , 2 ciąża już z lekami ale bez heparyny ( zabieg) , 3 ciąża już z heparyna i znowu zabieg ... Przed tymi akcjami mam zdrowego syna. Teraz jestem w 5 ciąży -17 tydzien ten sam zestaw ( duphason , eutyrox , heparyna , acard ) i jedna nowość .. metformina . W końcu jeden lekarz wpadł na pomysł aby sprawdzić wyszła mi hiperglikemia reaktywna ... I duże skoki , które ewidenite u mnie były przyczyną poronień ... Tzn tak sobie to tłumacze ale póki co jest dobrze. Polecam może w tym kierunku zbadać się. Ale też mam inną teorię że może żeńskich płodów mój organizm nie uznaje ... Bo w drodze 2 syn ;) ale to już moje wydziwianie. Trzymaj się nie poddawaj ! Ja tego kolejnego razu bałam się .. ale.chyba warto ryzykować !
 
Ja chyba podobnie 1 ciąża poronienie samoistne , 2 ciąża już z lekami ale bez heparyny ( zabieg) , 3 ciąża już z heparyna i znowu zabieg ... Przed tymi akcjami mam zdrowego syna. Teraz jestem w 5 ciąży -17 tydzien ten sam zestaw ( duphason , eutyrox , heparyna , acard ) i jedna nowość .. metformina . W końcu jeden lekarz wpadł na pomysł aby sprawdzić wyszła mi hiperglikemia reaktywna ... I duże skoki , które ewidenite u mnie były przyczyną poronień ... Tzn tak sobie to tłumacze ale póki co jest dobrze. Polecam może w tym kierunku zbadać się. Ale też mam inną teorię że może żeńskich płodów mój organizm nie uznaje ... Bo w drodze 2 syn ;) ale to już moje wydziwianie. Trzymaj się nie poddawaj ! Ja tego kolejnego razu bałam się .. ale.chyba warto ryzykować !
A jakie badanie robiłaś w kierunku tych cukrów? Krzywa cukrowa? Czy coś innego?
 
Do góry