reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poronienie, wyniki badan na trombofilie - pomocy!

ciazniczka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2020
Postów
78
Witam. Końcem września poronilam 7 tygodniowa ciążę. Przyczyna nieznana. Bylam w domu. Okazuje się, ze mam nieprawidłowe 3 czynnikidołączyłam k
 

Załączniki

  • Screenshot_20201104-222756~2.png
    Screenshot_20201104-222756~2.png
    105,8 KB · Wyświetleń: 325
reklama
Rozwiązanie
Tak, wszystkie leki mam od ginekologa. Zastanawiał się jeszcze nad encortonem, ale wyniki nie były zle, wiec spróbowaliśmy bez. Mutacje w układach heterozygotycznych nie są zbyt problematyczne, gorsze są jeśli występują w homozygocie.
Ale zalecenia były jasne. Heparyna od pozytywnego testu.
Dodam, ze ja nie korzystałam z genetyka.
Dzieki! Ja mam sie zglosic w 6 tygodniu do gina wtedy przepisze heparyne. Wczesniej nie.. Dzis beta 69.9 (diz
Z wynikami należy iść do lekarza możliwe, że zaleci brać Acard lub heparynę :)

A na mutację MTHFR należy przyjmować metylowany kwas foliowy bo zwykłego nie przyswajasz.

Dodatkowo zbadaj homocysteine.
 
Acard biore juz i kwas foliowy metylowany. Dzis II kreski (3 dni przed okresem). !
Wydaje mi się że będzie potrzebna i heparyna i acard plus kwas foliowy metylowany. U mnie PaI hetero i v-leiden hetero i ciąża zakończona sukcesem biorąc heparynę i acard. Ja znałam wyniki wcześniej więc miałam już heparynę w domu i zgodnie z zaleceniami genetyka i ginekologa pierwszy zastrzyk tuż po potwierdzeniu ciąży.
 
U mnie wynik nieprawidłowy w PAI-1 i MTHFR w układzie hetero plus niskie białko S i również dostałam heparynę i acard już od pozytywnego testu ciążowego. Witaminy metylowane brałam jeszcze przed zajściem w ciążę. W chwili obecnej 36tc po dwóch poprzednich poronieniach
 
U mnie wynik nieprawidłowy w PAI-1 i MTHFR w układzie hetero plus niskie białko S i również dostałam heparynę i acard już od pozytywnego testu ciążowego. Witaminy metylowane brałam jeszcze przed zajściem w ciążę. W chwili obecnej 36tc po dwóch poprzednich poronieniach
Od lekarza ginekologa? Moja gin powiedziala ze od momentu uwidocznienia zarodka moze dac ale nie jest to konieczne... I kazala skonsultowac z gentykiem.. Acard 75 biore, kwas metylowany tez od jakiegos czasu juz. Czekam jeszcze na teleporade.
 
reklama
Od lekarza ginekologa? Moja gin powiedziala ze od momentu uwidocznienia zarodka moze dac ale nie jest to konieczne... I kazala skonsultowac z gentykiem.. Acard 75 biore, kwas metylowany tez od jakiegos czasu juz. Czekam jeszcze na teleporade.
Tak, wszystkie leki mam od ginekologa. Zastanawiał się jeszcze nad encortonem, ale wyniki nie były zle, wiec spróbowaliśmy bez. Mutacje w układach heterozygotycznych nie są zbyt problematyczne, gorsze są jeśli występują w homozygocie.
Ale zalecenia były jasne. Heparyna od pozytywnego testu.
Dodam, ze ja nie korzystałam z genetyka.
 
reklama
Tak, wszystkie leki mam od ginekologa. Zastanawiał się jeszcze nad encortonem, ale wyniki nie były zle, wiec spróbowaliśmy bez. Mutacje w układach heterozygotycznych nie są zbyt problematyczne, gorsze są jeśli występują w homozygocie.
Ale zalecenia były jasne. Heparyna od pozytywnego testu.
Dodam, ze ja nie korzystałam z genetyka.
Dzieki! Ja mam sie zglosic w 6 tygodniu do gina wtedy przepisze heparyne. Wczesniej nie.. Dzis beta 69.9 (diz
 
Rozwiązanie
Do góry