reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie zagrażające

Jeszcze nie. Pojutrze będę robić. U nas ciężko dostać się do laboratorium. Na usg jeszcze nie widać pęcherzyka, a testy wychodziły mi już mocno pozytywne dzień przed planowaną @. Nie wiem co mam myśleć, trafiłam na bardzo nie miłą dr, która nie chciała nawet odpowiedzieć na moje pytania...
Na pocieszenie powiem, ze w tej ciazy wystapilo u mnie plamienie implantacyjne, dokladnie 28dnia cyklu, bylo jednorazowe i delikatne. Myslalam, ze okres sie zaczyna. Po 3 dniach zrobilam test i byly 2 kreski :)
 
reklama
Jeszcze nie. Pojutrze będę robić. U nas ciężko dostać się do laboratorium. Na usg jeszcze nie widać pęcherzyka, a testy wychodziły mi już mocno pozytywne dzień przed planowaną @. Nie wiem co mam myśleć, trafiłam na bardzo nie miłą dr, która nie chciała nawet odpowiedzieć na moje pytania...
Dlatego ja skłamałam że to już 8 TC ale miesiączki mam nieregularne. Mnie zostawili na oddziale i badali betę, na usg był już pęcherzyk. Który to dokładnie TC?
 
Test zrobilam dopiero 31 dnia cyklu, plamienie bylo w 28. Nie myslalam, ze udalo sie zajsc w ciaze. Bylam przekonana, ze okres sie zaczyna. Dlatego test po kilku dniach. Byly dwie kreski, pierwsza slaba
 
Test zrobilam dopiero 31 dnia cyklu, plamienie bylo w 28. Nie myslalam, ze udalo sie zajsc w ciaze. Dlatego test po kilku dniach. Byly dwie kreski, pierwsza slaba
W takim razie mogło to być implantacyjne jak najbardziej. Jak pisałam. Beta pojawia się po ok 48h. 28 implantacja, a u ciebie test pozytywny na 3 dzień. U autorki jest inaczej. Ona już robiła test, który wyszedł pozytywny. Więc implantacja już była.
 
Jeżeli test ciążowy jest pozytywny to implantacja już była. HCG pojawia się we krwi 48h po zagnieżdżeniu m więc to na pewno nie plamienie implantacyjne.
No nie do końca - przy ciąży biochemicznej beta rośnie, ale nie dochodzi do implantacji 🤷‍♀️

No i nie możemy mówić o poronieniu zagrażającym jeśli na USG nie uwidoczniono zarodka. Moja rada jest taka - idź zrób w labie beta HCG i powtórz po 48h. Jeśli beta spadnie - mamy ciążę biochemiczną. Jeśli będzie rosła - to mniej więcej przy becie 1500 do lekarza, by sprawdził czy jest pęcherzyk w macicy.
 
reklama
No nie do końca - przy ciąży biochemicznej beta rośnie, ale nie dochodzi do implantacji 🤷‍♀️

No i nie możemy mówić o poronieniu zagrażającym jeśli na USG nie uwidoczniono zarodka. Moja rada jest taka - idź zrób w labie beta HCG i powtórz po 48h. Jeśli beta spadnie - mamy ciążę biochemiczną. Jeśli będzie rosła - to mniej więcej przy becie 1500 do lekarza, by sprawdził czy jest pęcherzyk w macicy.
Ale w przypadku biochemicznej proces implantacji się rozpoczyna, tylko z różnych przyczyn nie "zostaje ukończony". A beta nie zaczyna być wytwarzana po 48h (tylko juz podczas) tylko po 48 h pojawia się stężenie w moczu/krwi, które wykryje test.
Zgodzę się co do badania w laboratorium w odstępie 48h
 
Do góry