reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie zaśniad groniasty

xyz333

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Maj 2019
Postów
144
Wyszłam dziś że szpitala po zabiegu łyżeczkowania ciąża zatrzymana w 6 TC a teraz powinno być 12 TC. Dobrze się czuje ale na wypisie jest puste jajo płodowe - zaśniad groniasty
Czy oni w szpitalu mogą wiedzieć że to zaśniad? Do tego nie trzeba wyników badań histopatologicznych? Na jakiej podstawie mogli postawić taką diagnozę czy któraś tak miała? Martwię się że to jednak to i mam w głowie czarne scenariusze bo się naczytałam że to się przekształca w nowotwór
 
reklama
Zaśniad groniasty powinien byc stwierdzony po wyniku badania histopatologicznego... dodatkowo powinna być zawarta informacja, czy jest on całkowity czy częściowy. Nie martw się, zasniad nie jest tak straszny jak piszą w artykułach, tylko trzeba kontrolować poziom beta hcg i wstrzymać się z ciążą. Czy dostałaś w szpitalu informacje jak powinnad postępowac? Zaczekaj jeszcze na wynik badania histopato.
 
Zaśniad groniasty powinien byc stwierdzony po wyniku badania histopatologicznego... dodatkowo powinna być zawarta informacja, czy jest on całkowity czy częściowy. Nie martw się, zasniad nie jest tak straszny jak piszą w artykułach, tylko trzeba kontrolować poziom beta hcg i wstrzymać się z ciążą. Czy dostałaś w szpitalu informacje jak powinnad postępowac? Zaczekaj jeszcze na wynik badania histopato.
Nic mi nie powiedzieli w domu dopiero przeczytałam wypis i tam to zobaczyłam. Położna tylko powiedziała że takie coś wiadome jest po badaniu histo. Więc na razie nie przejmować się tym co napisali? To że ciąża obumarła 6 tygodniu temu i nie została wydalona nie znaczy że to zaśniad? Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Ile trzeba wstrzymać się z ciąża jeśli to taktycznie to?
 
Nic mi nie powiedzieli w domu dopiero przeczytałam wypis i tam to zobaczyłam. Położna tylko powiedziała że takie coś wiadome jest po badaniu histo. Więc na razie nie przejmować się tym co napisali? To że ciąża obumarła 6 tygodniu temu i nie została wydalona nie znaczy że to zaśniad? Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Ile trzeba wstrzymać się z ciąża jeśli to taktycznie to?

Dziwne, że tak napisali i nic więcej nie powiedzieli. z tego co się orientuję, gdy wychodzi zaśniad to ma się pilna konsultację (a moim przypadku też tak bylo). Zdecydowanie poczekaj na wynik badania. Poronienie zatrzymane nie musi wcale oznaczać zasniadu.
A jeśli chodzi o wstrzymanie się z ciążą - to zależy od rodzaju zasniadu. Jeśli częściowy to kilka miesięcy, najlepiej około 6, lekarze pewnie Ci powiedzą, że rok, ale badania pokazują, że nie trzeba wcale az tyle czasu. Badaj regularnie bhcg, najpierw co tydzień, a potem co miesiąc aż wyjdzie Ci kilka razy niska. Ten hormon rośnie zarówno w normalnej ciazy jak i w przypadku zasniadu, wiec chcąc teraz zajsc w ciążę nie będziesz wiedzieć, czy pozytywna beta to skutek ciąży czy zaśniadu.
 
Puste jajo bardzo często jest wynikiem ciąży zaśniadowej właśnie - zasniad częściowy na tym etapie da się już często stwierdzić makroskopowo (stad taka diagnoza), badanie histo zapewne to potwierdzi.
 
Puste jajo bardzo często jest wynikiem ciąży zaśniadowej właśnie - zasniad częściowy na tym etapie da się już często stwierdzić makroskopowo (stad taka diagnoza), badanie histo zapewne to potwierdzi.
Boże jestem przerażona.... Czy często zdarza się że takie coś ze zezlosliwi i stanie nowotworem?
 
Puste jajo bardzo często jest wynikiem ciąży zaśniadowej właśnie - zasniad częściowy na tym etapie da się już często stwierdzić makroskopowo (stad taka diagnoza), badanie histo zapewne to potwierdzi.
I mam pytanie czytałam że jeśli nie ma zarodka to jest to zaśniad całkowity a jeśli częściowy to zarodek jest ale umiera. W moim przypadku było w 6 tygodniu jajo płodowe w środku z ciałkiem zoltkowym i było echo serca ale zarodka nie i typowej akcji serca też nie czy to się kwalifikuje bardziej pod zaśniad całkowity?
 
I mam pytanie czytałam że jeśli nie ma zarodka to jest to zaśniad całkowity a jeśli częściowy to zarodek jest ale umiera. W moim przypadku było w 6 tygodniu jajo płodowe w środku z ciałkiem zoltkowym i było echo serca ale zarodka nie i typowej akcji serca też nie czy to się kwalifikuje bardziej pod zaśniad całkowity?
Nie bardzo rozumiem, co widzieli lekarze na USG w 6tc a co w 12tc, ale wydaje mi się, że trochę panikujesz i mogłoby Ci pomóc porozmawianie ze swoim ginekologiem, żeby Ci przedstawił scenariusze - jeśli nie wytrzymasz do wyniku histpat. Możesz także próbować zadzwonić na oddział i dowiedzieć się kiedy mozesz telefonicznie porozmawiać z lekarzem prowadzącym (tym który się podpisał pod wypisem). Po to byłaś w szpitalu, żeby wyczyścili macicę. Jeśli wypuścili Cię bez szczególnych zaleceń, to nie wkręcaj sobie, że będziesz miała raka. Trzeba być czujnym, odebrać wynik histpat, pójść z nim do ginekologa, raczej nie współżyć bez zabezpieczenia do tego czasu.

Ja mogę o sobie napisać, że szłam do szpitala ze skierowaniem z podejrzeniem zasniadu na podstawie USG, które wykonywał mój gin - podejrzenie to się nie potwierdziło. Ani lekarz podczas lzyeczkowania nie widział patologii jaja płodowego, ani nie wyszło nic w histpat. Ale to może nijak się mieć do Twojego przypadku.
 
I mam pytanie czytałam że jeśli nie ma zarodka to jest to zaśniad całkowity a jeśli częściowy to zarodek jest ale umiera. W moim przypadku było w 6 tygodniu jajo płodowe w środku z ciałkiem zoltkowym i było echo serca ale zarodka nie i typowej akcji serca też nie czy to się kwalifikuje bardziej pod zaśniad całkowity?
Przecież nie ma możliwości by było echo serca bez zarodka.
 
reklama
Mi się ciąża zatrzymała w 6 tygodniu i nie doszło do samoistnego poronienia, a nie mialam zaśniadu. Nie zawsze ciaza zatrzymana jest zasniadowa. Musisz poczekać na wyniki
Ale tez zasniad dużo częściej od normalnej ciąży powoduje poronienie zatrzymane - ze względu na poziom bety hcg i progesteronu który w zasniadzie jest o wiele wyższy.
 
Do góry