reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronilam, kolejne starania

jagoo2

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2020
Postów
3 863
Witam. Ponad 6 tygodni temu stracilam swoja upragniona ciaze w 12tc. Na badaniu kontrolnym okazalo sie, ze serduszko przestalo bic :( ciagle zadreczam sie myslmi co moglo byc przyczyna. Jestem po 35 r.z od poczatku ciazy mialam infekcje, leczona bylam globulkami na grzybice bez skutecznie. Grzybica zaczela wychodzic nawet na ciele. Nigdy wczesniej nie mialam takich problemow. Jestem po abrazji. Dostalam pierwszej miesiaczki po lyzeczkowaniu. Moje pytanie jest nastepujace, kiedy moge zaczac starania o dziecko. Pragnienie jest tak silne, zwazywszy na moj wiek. Ginekolog nie widzi powodu by zlecac badania " po prostu tak sie zdaza". Nie mialam nawet usg po abrazji. Mieszkam za granica, niechetnie zlecaja tu badania. Wykonac prywatnie ich sie nie da. Chce szukac innego ginekologa, mam wyniki badan sprzed lat, gdzie podejrzewano mi chorobe autoimmunologiczna ANA 1:100 /problemy ze stawami/. Czy to moze miec zwiazek? Nadal szukam w glowie przyczyny...tak bardzo chcialabym byc w ciazy. Poradzilam sobie emocjonalnie, tak przynajmniej mi sie wydaje..kiedy moge podjac starania? Lekarz twierdzil ze w 2 cyklu...ale tak bez badan.. ;(
 
reklama
Grzybica minela z dnia na dzien po zabiegu. Smarowalam jeszcze jakis czas cialo clotrimazolum. Ciaza oslabia organizm, ale to tak dziwnie gdy grzybica ustapila samoistnie po utracie ciazy. Lekarz twierdzil, ze w ciazy to norma-infekcje. Nie chcialabym jednak by znow to sie powtorzylo.
 
Wiekiem w ogóle bym się nie przejmowała. kochana, jestes mloda kobieta :) poki jajeczka w produkcji to Ty jestes wciaż w grze :) jesli grzybica wyleczona, lekarz nie widzi przeciwskazan to dzialajcie z mężem. Ja poronilam 30 wrezsnia tamtego roku. nie dostalam juz kolejnej miesiaczki bo 2 tyg po poronieniu zaszlam w ciaze. wlasnie patrze na moje 9tyg dzis szczescie jak spi. nie zadreczaj sie pytaniami dlaczego tak sie stalo. U mnie serduszko przestalo bic bez zadnej przyczyny, tak po prostu. czasem gdy dzidizus ma wade, matka natura sama go eliminuje wlasnie poprzez poronienie. Zyce Ci duzo zdrowka i szybkiego zajscia w upragniona ciaze. aha, dodam, że mam 36lat, to moje pierwsze dzieciatko i juz mysle o drugim :)
 
Wiekiem w ogóle bym się nie przejmowała. kochana, jestes mloda kobieta :) poki jajeczka w produkcji to Ty jestes wciaż w grze :) jesli grzybica wyleczona, lekarz nie widzi przeciwskazan to dzialajcie z mężem. Ja poronilam 30 wrezsnia tamtego roku. nie dostalam juz kolejnej miesiaczki bo 2 tyg po poronieniu zaszlam w ciaze. wlasnie patrze na moje 9tyg dzis szczescie jak spi. nie zadreczaj sie pytaniami dlaczego tak sie stalo. U mnie serduszko przestalo bic bez zadnej przyczyny, tak po prostu. czasem gdy dzidizus ma wade, matka natura sama go eliminuje wlasnie poprzez poronienie. Zyce Ci duzo zdrowka i szybkiego zajscia w upragniona ciaze. aha, dodam, że mam 36lat, to moje pierwsze dzieciatko i juz mysle o drugim :)
To jest w ogóle ciekawe jak się zmienia perspektywa z wiekiem😊 Jak mialam 20 parę myślałam no po 30 to już trochę późno na dzieci (31 pierwsze dziecko;) potem jak mialam 33 zaszłam w kolaną ciążę (byle by zdążyć przed 35 bo potem to już naprawdę przesada; ) teraz mam 35 i sobie myślę niee no 35 to jeszcze spoko,40 to dopiero poźno😂za parę lat stwierdzę że na luzie mogę mieć kolejne dzieci😂przepraszam ze tak trochę obok tematu:*sama starałam się od razu po poronieniu, zaszlam w 2 cyklu:) powodzenia
 
Grzybica minela z dnia na dzien po zabiegu. Smarowalam jeszcze jakis czas cialo clotrimazolum. Ciaza oslabia organizm, ale to tak dziwnie gdy grzybica ustapila samoistnie po utracie ciazy. Lekarz twierdzil, ze w ciazy to norma-infekcje. Nie chcialabym jednak by znow to sie powtorzylo.
Jeśli Cie to pocieszy ja przed ciąża, w ciąży caly czas mialam grzybicę. W necie można wyczytać setki artykułów, że można poronic. Ja urodziłam dziecko, a mój gin i z tego co wiem kilka innych też nie upatruje grzybicy jako przyczyny poronienia. Pewnie inny uważa inaczej, jedno jest pewne, że ja trzeba leczyć. Ja miałam czesto w ciazy. Krem nie działał, globulki (3 dni bralam). Problem wracał po 2 miesiącach. Smarowałam kremem, ale nie działał. Jestem pewna, że w dniu porodu tez mialam.
 
Wiekiem w ogóle bym się nie przejmowała. kochana, jestes mloda kobieta :) poki jajeczka w produkcji to Ty jestes wciaż w grze :) jesli grzybica wyleczona, lekarz nie widzi przeciwskazan to dzialajcie z mężem. Ja poronilam 30 wrezsnia tamtego roku. nie dostalam juz kolejnej miesiaczki bo 2 tyg po poronieniu zaszlam w ciaze. wlasnie patrze na moje 9tyg dzis szczescie jak spi. nie zadreczaj sie pytaniami dlaczego tak sie stalo. U mnie serduszko przestalo bic bez zadnej przyczyny, tak po prostu. czasem gdy dzidizus ma wade, matka natura sama go eliminuje wlasnie poprzez poronienie. Zyce Ci duzo zdrowka i szybkiego zajscia w upragniona ciaze. aha, dodam, że mam 36lat, to moje pierwsze dzieciatko i juz mysle o drugim :)


Dziekuje, mam nadzieje ze sie uda 😊 naczytalam sie, ze wiek gra istotna role i w staraniach i w tym, ze mozna poronic. Gdyz jest wieksze zagrozenie wad. Staram sie byc dobrej mysli. Nigdy wczensiej tak bardzo nie pragnelam dziecka jak wlasnie w tym wieku...moze to po prostu zegar tyka. Jestem gotowa na wszelkie poswiecenia by urodzic zdrowe dziecko
 
Ostatnia edycja:
To jest w ogóle ciekawe jak się zmienia perspektywa z wiekiem😊 Jak mialam 20 parę myślałam no po 30 to już trochę późno na dzieci (31 pierwsze dziecko;) potem jak mialam 33 zaszłam w kolaną ciążę (byle by zdążyć przed 35 bo potem to już naprawdę przesada; ) teraz mam 35 i sobie myślę niee no 35 to jeszcze spoko,40 to dopiero poźno😂za parę lat stwierdzę że na luzie mogę mieć kolejne dzieci😂przepraszam ze tak trochę obok tematu:*sama starałam się od razu po poronieniu, zaszlam w 2 cyklu:) powodzenia

Dziekuje, mnie lekarka powiedziala, ze po lyzeczkowaniu powinnam odczekac dwa cykle. Ja bym chciala juz, w tym cyklu po miesiaczce. Mam tak silne pragnienie staran na nowo. Jednakze boje sie rozczarowan, utraty ciazy. Dlatego chcialabym miec pewnosc, ze moj organizm jest gotowy, ze jestem zdrowa.
 
reklama
Jeśli Cie to pocieszy ja przed ciąża, w ciąży caly czas mialam grzybicę. W necie można wyczytać setki artykułów, że można poronic. Ja urodziłam dziecko, a mój gin i z tego co wiem kilka innych też nie upatruje grzybicy jako przyczyny poronienia. Pewnie inny uważa inaczej, jedno jest pewne, że ja trzeba leczyć. Ja miałam czesto w ciazy. Krem nie działał, globulki (3 dni bralam). Problem wracał po 2 miesiącach. Smarowałam kremem, ale nie działał. Jestem pewna, że w dniu porodu tez mialam.
Ja nigdy nie mialam problemu z grzybica, to tak jakby ciaza ja wywolala, bo skoro zaraz po utracie wszystko sie cofnelo. Mam nadzieje, ze nie potrzebuje brac na ta chwile jakis lekow na to. Staram sie miec diete, poczytalam troszke internet. Nie chcialabym by wszystko sie powtorzylo jesli zajde w ciaze. Dziekuje za rady
 
Do góry