reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porozmawiajmy o szczepieniach ochronnych.

reklama
Malinois - GSK póki co nie odpisał, ja natomiast zaczęłam zastanawiać się nad Pentaximem zamiast Infanrixu-IPV+Hib. Wiele serii Infanrixu wstrzymano. Fakt, że kilka takich wstrzymać odkręcono (chyba 2 serie przywrócono do obrotu), ale jakiś taki niepokój został. Z Pentaximem chyba nie było żadnych jazd - a może się mylę?

Wyczytałam także, że MMR dobrze jest rozbić na raty, a jak nie, to zamienić na Priorix, po którym jest mniej odczynów poszczepiennych.

Przeraziłam się jak dotarłam do informacji o wstrzymaniu kilku serii tych szczepionek, o konsekwencjach ich podania. Muszę dokładnie przemyśleć sprawę.
 
My mamy zalecone w 2 miesiacu zycia szczepionke 5w1 (to jest w standardzie,nie ma pojedynczych szczepionek) i na meginkoki,tez w standardzie.
Tylko zastanawiam sie czy moge te szczepionki podac 3 tygodnie pozniej bo bedziemy w Polsce:dry:
Jutro zapytam lekarza :tak:
 
my już po szczepieniu:tak:
zdecydowaliśmy sie zaszczepić Marcelka Infanrixem-IPV+Hib
poza tym synek waży 5600 i ma 60cm:-):-):-)
 
W poniedziałek byłam z małą w przychodni. Nasłuchałam się tych wrzasków :szok:. Stwierdziłam, że bankowo biorę skojarzone, pytanie tylko czy 5w1 czy 6w1. Co by oszczędzić małej bólu byłam gotowa wybulić na tą 6 w 1, ale...

Dziś wpadłam na jedną rzecz, która w tych 6 w 1 mi się nie podoba. Chodzi o WZW B. Normalnie są 3 dawki: po urodzeniu, w 6. tygodniu i w 6. miesiącu. Dziecię szczepione szczepionkami 5 w 1 dostaje ich tyle właśnie, podobnie jak podczas szczepień państwowych. Dziecko szczepione Infanrixem hexa dostaje szczepionkę na wzw B aż 5-krotnie. No to chyba podziękujemy, to jedno wkłucie dodatkowo w 6. tygodniu nie jest tego warte.
 
reklama
Do góry