reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porozmawiajmy o szczepieniach ochronnych.

jak Milenka sie urodzila tez myslalam o tych skojarzonych by mniej kluc

ale potem stwierdzilismy ze bez przesady,az tyle tych kluc wiele mniej nie jest, i Milena byla szczepiona ''pokolei''
zareagowala zlym samopoczuciem po pierwszej szczepionce,po reszcie bylo ok

pozatym lekarka mi mowila ze lepiej szczepic dziecko standardowo,ze lepiej ''nie nie mieszac'' tych szczepionek

niby mniej bolu...no niekoniecznie,bo moja Mili czasami nawet nie plakala na szczepieniu,poprostu nei zauwazala jakby...

oczywiscie to moje zdanie

jak tu jest tow iem tylko tyle ze wszelkie szczepionki sa za darmo,nie jak w PL ze czesc trzeba sobie wykupywac

na kontrole idziemy w 6 tygodniu to sie dowiem co i jak jest tutaj z tymi szczepieniami
 
reklama
Tylko ze gdybym sie zdecydowała kłuc za kazdym razem to musiałabym sie urzerac z sanepidem o szczepionke aceluralna a jak kupiłam to w niej jest:-)
 
a co ma sanepid do szczepien :confused:
ja powiem szczerze nie orientuje sie w tych szczepieniach teraz w PL to wyjasnijcie mi co z ta szczepionka nie tak ze sanepid by sie wtrynil
 
jak Milenka sie urodzila tez myslalam o tych skojarzonych by mniej kluc

ale potem stwierdzilismy ze bez przesady,az tyle tych kluc wiele mniej nie jest, i Milena byla szczepiona ''pokolei''
zareagowala zlym samopoczuciem po pierwszej szczepionce,po reszcie bylo ok

pozatym lekarka mi mowila ze lepiej szczepic dziecko standardowo,ze lepiej ''nie nie mieszac'' tych szczepionek
ja po rozmowie z położną też chciałam kłuć tradycyjnie
ale po tym jak AgnieszkaH. poruszyła ta sprawę zaczęłam się zastanawiać i sięgłam porady innych pediatrów i poszperałam trochę w necie
no i zdecydowaliśmy się na Infarix

Lilka czy myslisz ze gdyby nie mozna było mieszać tych szczepionek to byłyby dalej w sprzedaży?
 
Pati,lekarka tlumaczyla tym (z tego co pamietam) ze po tych skojarzonych szczepionkach dzieci wlasnie gorzej reaguja niz po pojedynczych-standardowych

nie ze są nie dobre :happy:


sama kestem ciekawa jak jest tutaj,choc podejrzewam ze standardowo co miesiac,bo gdzies jakas ulotka mi w rece wpadla
no i tych szczepien jesli to tyczylo sie szczepien jest wiecej niz w kraju....wszystkiego sie dowiem na kolejnej wizycie

narazie w szpitalu Hania dostala domiesniowo wit. K i byla szczepiona przeciw gruzlicy
 
Wiecie, ja nikogo nie chcę agitować w kierunku skojarzonych :tak:. Ten temat ma służyć dyskusji.
Mnie przekonują 2 argumenty:
1) wykupując Infanrix-IPV+Hib (5 w 1) dziecko będzie kłute 4 razy zamiast 12. Zysk jest wymierny.
2) w krajach typu Anglia, Irlandia... szczepionki skojarzone to standard. Można więc wywnioskować, że nie jest to produkt dla rodziców-snobów, mających nadmiar kasy.

Piszcie dziewczyny, razem dojdziemy do jakiś konstruktywnych wniosków.

Ja też kiedyś myślałam, że będę szczepić normalnymi... Że ja to przeżyłam to i Lusia przeżyje... Ale ja w wieku 2 miesięcy miałam 1 wkłucie, a nie 3... I później było podobnie.

Pozdrawiam Was!
 
to akurat całkiem prawdopodobne
sama miałam okazję się wczoraj przekonać;-):tak:

no mnie to troche wystraszylo..ale moze po nastepnych juz bedzie dobrze??
zycze tego ;-)

Wiecie, ja nikogo nie chcę agitować w kierunku skojarzonych :tak:. Ten temat ma służyć dyskusji.
Mnie przekonują 2 argumenty:
1) wykupując Infanrix-IPV+Hib (5 w 1) dziecko będzie kłute 4 razy zamiast 12. Zysk jest wymierny.
2) w krajach typu Anglia, Irlandia... szczepionki skojarzone to standard. Można więc wywnioskować, że nie jest to produkt dla rodziców-snobów, mających nadmiar kasy.

Piszcie dziewczyny, razem dojdziemy do jakiś konstruktywnych wniosków.

Ja też kiedyś myślałam, że będę szczepić normalnymi... Że ja to przeżyłam to i Lusia przeżyje... Ale ja w wieku 2 miesięcy miałam 1 wkłucie, a nie 3... I później było podobnie.

Pozdrawiam Was!

poszlam policzyc :-) i faktycznie mialysmy 11+HiB=12 szczepien (łacznie z tym w pierwszej dobie w szpitalu na zoltaczke :tak:
tyle ze tych 12 szczepien no i spokoj do chyba 5-ego roku zycia
 
dziewczyny tak czytam was i nie wiem juz co robic:-) co chwila zmieniam zdanie, szczepienie mamy 18grudnia i do tego czasu musimy sie zdecydowac. Ktoras z was jeszcze miala tak jak pati ta jedna szczepionke??jestem ciekawa jak dzieci po niej reaguja-czy regula jest zle samopoczucie??

a co do tej zwyklej szczepionki to czy ja dobrze zrozumialam ze to beda 3 klocia w ciagu jednej wizyty??
 
reklama
a co ma sanepid do szczepien :confused:
ja powiem szczerze nie orientuje sie w tych szczepieniach teraz w PL to wyjasnijcie mi co z ta szczepionka nie tak ze sanepid by sie wtrynil

W polsce jest refundowana zwykła szczepionka przeciw DTP a dzieci z problemami neurologicznymi nie powinny byc nia szczepione tylko szczepionka aceluralna i aby ja miec za darmo to trzeba sie zgłosic ze skierowaniem od nurologa do sanepidu i dopiero oni ci daja...mam nadzieje ze zrozumiale wytłumaczyłam:-) a w szczepionkach skojarzeniowych jest własnie szczepionka przeciw DTP aceluralna

A Adas tak jak Macius musi byc bewzgladnie wg neurologa szczepiony ta aceluralna wiec dlatego jak juz dadza nam pozwolenie na szczepienie to bede kupowac bo narazie mamy bezwzgledny zakaz
 
Do góry