reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porozmawiajmy o szczepieniach ochronnych.

Kathe - zgadza się, 3 wkłucia podczas jednej wizyty: w obie rączki i w nóżkę.

I tak 4-krotnie.

W planie refundowanym są po 3 wkłucia w 2, 3/4, 5 i 16-18 miesiącu. Oprócz tego WZW B w 6/7 miesiącu i 1 wkłucie MMR w 13-14 miesiącu. W planie refundowanym dziecię do 3 roku życia ma 14 wkłuć (nie licząc WZW B i gruźlicy w szpitalu).

W planie "5 w 1" są 2 wkłucia w 2 miesiącu (5 w 1 i WZW B), a potem po jednym w 3/4, 5 i 16-18 za pomocą szczepionki 5 w 1 i WZW B w 6 miesiącu i MMR w 13-14 miesiącu. Razem 7 wkłuć (nie licząc tych dwóch szpitalnych).
 
reklama
Kunda dziekuje za wyjasnienie :happy::happy:

Agnieszka dobrze rozumiem ze 3 wklucia na jednej wizycie?? :szok:

jesli dobrze rozumiem to i to sie zmienilo,bo ''za czasow Mili'' mialysmy max.po 2 wklucia....
 
Ktoras z was jeszcze miala tak jak pati ta jedna szczepionke??jestem ciekawa jak dzieci po niej reaguja-czy regula jest zle samopoczucie??

a co do tej zwyklej szczepionki to czy ja dobrze zrozumialam ze to beda 3 klocia w ciagu jednej wizyty??
z tego co wiem misia_q szczepiła tą samą szczepionką Wikiego:tak:
myślę Kochana ze nie kazde dziecko tak reaguje,to bardzo indywidualna sprawa
w poczekalni na szczepienie czekały dwie mamy które szczepiły juz Infanrixem jedna raz i jedna dwa-obie mówiły ze dzieci zadnych poszczepiennych dolegliwości dzieciaczki nie miały
no niestety Marcelkowi szczepienie dało się we znaki:-(
mam nadzieje ze za drugim razem będzie lepiej;-)
 
Kochane,
tak sobie czytam o szczepionkach dla naszych maluszkow... i juz sama nie wiem...
z tego co wyczytalam to wynika, ze szczepionki za darmo to tezec, blonica, krztusiec (1 zastrzyk), Hib (drugi zastrzyk) i Wzw B (trzeci zastzryk)
szczepionki 4 w 1 to to samo tyle, ze o jedno wklucie mniej
szczepionki 5 w 1 to dodatkowo polio i tez jedno wklucie mniej
szczepionki 6 w 1 to tez dodatkowo polio i dwa wklucia mniej


ale nigdzie nie znalazlam informacji o cenach...
i zastanawia mnie jeszcze ten Rotawirus, szczepicie maluszki?
No i czy teraz i miedzy 3/4 miesiacem moge wziac szczepionke np. 6 w 1 a potem juz te za darmo, czy jak sie zacznie skojarzone to juz do konca trzeba?
 
anulka...jak juz rozpocznie się skojarzonymi to trzeba kontynuować
wiem ,bo pytałam pediatrę:-)
ja za Infanrix IPV+Hib czyli tą 5w1 płaciłam 133,00zł
ja na rota wirus nie szczepie Marcelka
nawet zapytać zapomniałam lekarza o to
szczepię jeszcze Samuelka na meningo i pneumo koki:cool2:
 
ja palciłam za 5w1 129zł

tylko ze my mielismy mieszane szczepionki bo nie w terminach i za zółtaczke ktora trzeba szczepic w terminie miałam refundowana i tez refundowana mialam przeci odrze swince i ospie a za reszte placilam.

A teraz bedzie chyba podobnie
 
U mnie 5 w 1 kosztuje 120 zł, 6 w 1 220 zł.
Jak się nimi zacznie, to trzeba kontynuować do końca, tak jak napisała Pati. A w sumie są 4 dawki.

Pytałam znajomego lekarza (nie pediatrę, lecz internistę, co prawda...) czym szczepił swoją córcię (ur. 21.10.07) - wybrali te 6 w 1.

Jeżeli chodzi o redukcję ilości wkłuć, to wygląda to tak:

PLAN TORTUR
Schemat: miesiąc życia: plan refundowany/plan 5 w 1/plan 6 w 1
2 miesiąc: 3/2/1
3/4 miesiąc: 3/1/1
5 miesiąc: 3/1/1
6/7 miesiąc: 1/1/0
13-14 miesiąc: 1/1/1
16-18 miesiąc: 3/1/1
SUMA: 14/7/5

Ja jestem teraz najbliższa 2 planom:
  • 5 w 1 - wersja optymalna, znaczna redukcja wkłuć przy rozsądnych kosztach.
  • wersja wymyślona - pogadam o niej z lekarzem, chodzi o szczepienie 6 w 1 w 2. miesiącu, a potem już tymi 5 w 1. Zredukuję liczbę wkłuć do 6, nie byłoby wówczas 2 wkłuć podczas 1 wizyty. Ale nie wiem, czy takie cuś jest przyjęte.
Aha, ojciec obiecał, że podpyta takiej jednej pani doktor (prawdziwej pani doktor, z tytułem dr, do tego pediatry), jak coś się dowiem, to naskrobię.

Aha, GSK nie raczyli odpisać :-p.

Całuję!

 
reklama
Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi...
my dzis juz po wizycie u pediatry, szczepienie za tydzien i poki co - po wizycie u lekarza i Waszych informacjach - wybierzemy te 5w1 (u nas koszt 125zł) ...nie wiem co z rotawirusem, lekarka mowila, ze na to choruje 95% dzieci... i ze z tym przychodzi sie najczesciej... ze u maluszkow szybko organizm sie odwadnia i trzeba zabrac brzdaca do szpitala... koszt 260zl za 1 dawke a trzeba wziac 3...

hmmm...
 
Do góry