reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porozmawiajmy o szczepieniach ochronnych.

A nam dzis neurolog powiedział ze mamy sie wstrzymac ze szepieniami wiec jak tak dlaej pojdzie to szczepienie dopiero jak Adas bedzie mial poł roku bo wtedy obowiazkowa zołtaczka
 
reklama
95%? Skąd ona ma takie informacje?:baffled:
Z ulotki producenta szczepionki można wyczytać, że na biegunki rotawirusowe choruje 1 na 20 dzieci, czyli 5%!
I szczerze mówiąc nawet te 5% traktowałabym jako najwyższy możliwy odsetek, bo producent już sobie właściwą publikację z odpowiednio wysoką zachorowalnością wybrał.
Może się kobieta przejęzyczyła?
 
Ahh, i nie wiem na le można ufać wikipedii, ale:
"Noworodki i niemowlęta karmione piersią chronione są przez przeciwciała zawarte w mleku matki."

Między czasie spojrzałam na stronę internetową producenta. Tam rzeczywiście piszą, że 95%, ale nie piszą w jakim kraju, należałoby tę publikację ściągnąć. Natomiast na ulotce, którą dali mi w szpitalu jest napisane, że 5% w Polsce trafi do szpitala", więc przyznaję się do błędu, utkwiła mi w pamięci cyfra a nie to co było dookoła. :zawstydzona/y:
 
Witam, przez przypadek tu zajrzalam i dodam jesli pozwolicie swoje zdanie. Ja szczepilam coreczke 6w1, nastepnie 5w1, znow 5w1, po pol roku zoltaczka i powinno byc po roku ale przeciagnelam o 3 mies -odra swinka i rozyczka (priorix).
Za 6w1 placilam 180zl a za 5w1 -140zl. U nas plan platny tak wyglada.
Po pierwszym szczepieniu moje dziecie spalo i spalo.:-) Dodam ze goraczek nigdy nie miala po szczepieniach ani innych niemilych objawow. Najbardziej balam sie odry, swinki i rozyczki bo sie duzo naczytalam ale jakos poszlo. A i z tego co wiem pojedynczych szczepionek na to juz od dawna nie ma.:-( Slyszalam tez ze czy priorix czy mmr to jedno i to samo ale ja kupilam mimo to priorix.
Nie namawiam nikogo, pisze tylko jak bylo u nas. Nas namowila znajoma lekarka, no i tych wkluc mniej. pozdrawiamy
 
tak sobie czytam czytam i przyznam ze jestem zieolna całkowicie w tych szczepianiach.
Nie wiem czemu pediatra na wizycie nie poruszył tematu szczepień,chyba znowu mam pecha do lekarza.
A wiec czasu co raz mniej zostało,hmm kto mi pomoże obiąć jakis konkretny plan,i pomoże wybrać.
 
Hmm, czytam czytam i ciągle dowiaduję się czegoś nowego. Mam dylemat, która wersja będzie lepsza. W szpitalu dostał na wzw Hepavax i teraz:

1. Brać 5 w 1 + drugą dawkę Hepeavax
czy
2. Brać 6 w 1
Nie chodzi o koszty, tylko jak będzie najlepiej dla dziecka. Muszę jeszcze to dokładnie przemyśleć.
 
Kinka - plan 6 w 1 + 5 w 1 + 5 w 1 jest super, sama o nim myślę, tylko lekarz się musi na takowy zgodzić. Niektórzy wolą całą serię jedną szczepionką kłuć, nie mieszać.

Temat szczepionek jest tym bardziej oczywisty, im mniej się o tym wszystkim wie. Jak to mówią: czym dalej w las, tym więcej drzew ;-).
 
Jak dla mnie to wziac pierwsza 6w 1 a pozniej kolejne 5w1 i do tego nie dodaje sie zoltaczki, przynajmniej u nas tak nie robia, chyba ze specjalny dodatek ktos chce(bo mozliwosc oczywiscie jest). Dawalismy tylko 5w1 a zoltaczka dopiero po 6 miesiacu. U nas jest taki grafik i tak zalecaja nam lekarze. Tak wiec szczepilam i ja i moje znajome mamuski. Decyzja do Was nalezy:-).
 
Agnieszka u nas tzn w Zielonej Górze tak sa szczepione "platne" maluchy i tak nam zalecaja. Szczepione sa infanrixem. Zreszta firma ta sama i szczepionka tez tylko ze w 5w 1 nie ma kolejnych zoltaczek.
 
reklama
anulka...jak juz rozpocznie się skojarzonymi to trzeba kontynuować
wiem ,bo pytałam pediatrę:-)
ja za Infanrix IPV+Hib czyli tą 5w1 płaciłam 133,00zł
ja na rota wirus nie szczepie Marcelka
nawet zapytać zapomniałam lekarza o to
szczepię jeszcze Samuelka na meningo i pneumo koki:cool2:


ja tylko chcialam napisac ze ta szczepionka na rota wirus kosztuje 600-700zł
ostatnio jedna dziewczyna na lipcowym watku pisala...
cena...bez komentarza :sorry: ja bym nie szczepiła,ale tak szczują tym rota wirusem ze na lipcowym troche mam pojdzie zaszczepic

a czytając was to powiem ze jak bym byla w PL i mogla sobie pozwolicna te szczepionke skojarzona to bym szczepila :tak:
niestety nas przy Mili nie bylo za bardzo na nia stac...wiec glownie dlatego jechalismy planem standardowym
 
Do góry