reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Portal ZUS wypłata świadczenia

Dołączył(a)
8 Styczeń 2019
Postów
10
Witam drogie mamy. Mam pytanie odnośnie wypłaty świadczenia przez ZUS. Od dnia 30.10.2018 jestem na L4 ciągłym, zalogowałam się na portal ZUS. Tam widnieje informacja, ze data decyzji nastąpiła 19.12.2018, jednak w polu wypłata świadczenia, wysokość świadczenie nie ma żadnej informacji. Co to oznacza? Czy świadczenie zostało mi przyznane? Kiedy mogę się spodziewać środków na koncie?
 
reklama
reklama
A ja niejedną dziewczynę zgłaszałam do ZUS i nigdy nie musiałam drugi raz nosić druku Z3 do ZUS ;-)

Rozliczenie grudnia w ZUS następuje pod koniec stycznia.
 
A ja niejedną dziewczynę zgłaszałam do ZUS i nigdy nie musiałam drugi raz nosić druku Z3 do ZUS ;-)

Rozliczenie grudnia w ZUS następuje pod koniec stycznia.

No ja akurat takie informacje z Zusu dostałam, tak jak wcześniej napisałam wysyłam obecnie sama ten wniosek ZAS53 i pieniądze za okres zwolnienia od 12.12-4.01 dostałam 2 stycznia.
 
Czyli jak mam napisane na portalu okres uprawniena do świadczenia od 02.12.2018 do 18.12.2018 to dostanę pieniądze tylko za te 16 dni, czy pełna kwotę? Przypuśćmy ze na umowie o prace mam 1800 zł.
 
@Sasanka22 W związku z wprowadzeniem e-ZLA mogło coś się zmienić. Jak sama byłam na chorobowym, to jechałam do pracodawcy, by przybił mi pieczątkę i sama wiozłam do ZUS, by mieć pewność, że na pewno tam trafiło ;-)

edit. 1800 brutto czy netto? ZUS zapłaci za te dni, za które pracodawca dostarczył Twoje zwolnienie.
 
@Sasanka22 W związku z wprowadzeniem e-ZLA mogło coś się zmienić. Jak sama byłam na chorobowym, to jechałam do pracodawcy, by przybił mi pieczątkę i sama wiozłam do ZUS, by mieć pewność, że na pewno tam trafiło ;-)

edit. 1800 brutto czy netto? ZUS zapłaci za te dni, za które pracodawca dostarczył Twoje zwolnienie.

A tak z tą pieczątką dalej można robić ale ja uznałam że nie mam siły latać co 3 tygodnie do pracodawcy a potem jeszcze do ZUS skoro mogę wysłać wszystko przez internet z domu, zwłaszcza że obecnie sie lepiej czuje ale początek ciąży miałam zagrożony i głównie leżałam.
 
@Sasanka22 W związku z wprowadzeniem e-ZLA mogło coś się zmienić. Jak sama byłam na chorobowym, to jechałam do pracodawcy, by przybił mi pieczątkę i sama wiozłam do ZUS, by mieć pewność, że na pewno tam trafiło ;-)

edit. 1800 brutto czy netto? ZUS zapłaci za te dni, za które pracodawca dostarczył Twoje zwolnienie.

1800 zł netto, zwolnienie mam ciągłe od 30.10.2018, a informacja na portalu ze uprawnienie do świadczenia jest od 02.12.2018 do 18.12.2018. Także ile dostanę pod koniec stycznia? Bo ja już zgłupiałam.
 
@patrycja1029 Podejrzewam, że ZUS jeszcze "zbiera" zwolnienia za grudzień, więc jeśli dostarczyłaś takie do pracodawcy, to niedługo powinno się ono pojawić na Twoim profilu. Jeśli pracodawca nie dopełni obowiązku dostarczenia zwolnienia (lub jeśli zwolnienie było elektroniczne - to tak jak pisze Sasanka - druku z3), to dostaniesz zasiłek chorobowy tylko za potwierdzony okres.

Do 15 dnia każdego miesiąca pracodawca składa dokumenty rozliczeniowe za miesiąc poprzedni. Podejrzewam, że ZUS czeka do tego momentu, by sprawdzić, co w nich jest (tzn. czy pracodawca wykaże Ciebie jako pracownika za pełny okres/miesiąc).
 
reklama
@patrycja1029 Podejrzewam, że ZUS jeszcze "zbiera" zwolnienia za grudzień, więc jeśli dostarczyłaś takie do pracodawcy, to niedługo powinno się ono pojawić na Twoim profilu. Jeśli pracodawca nie dopełni obowiązku dostarczenia zwolnienia (lub jeśli zwolnienie było elektroniczne - to tak jak pisze Sasanka - druku z3), to dostaniesz zasiłek chorobowy tylko za potwierdzony okres.

To następne zwolnienie jest widoczne na portalu, ale nie mam pojęcia czy pracodawca wysłał je du zusu. Także zrobiłam tak jak Pani wyżej radziła, sama elektronicznie wysłałam wniosek ZAS53, jakie będą tego następstwa zobaczymy, mam nadzieje ze nie popełniłam błędu.
 
Do góry