reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pory karmień

Dołączył(a)
6 Lipiec 2011
Postów
4
Miasto
Dublin, Ireland, Ireland
Hej, mam pytanko: mój synek skończył 5 miesięcy i zastanawiam się czy dotychczasowe nawyki żywieniowe nie powinny się zmienić. Jak narazie je 6 razy na dobę (5.30, 9.30, 13.00, 17.00, 20.30, 24.00) mleko modyfikowane w ilości 150 ml, dodatkowo o 13.00 zjada 1/4 słoiczka owoców lub warzyw i popija soczek. W schematach żywienia w internecie pokazują, że powinien już jeść tylko 4 razy mleko i raz jakiś słoiczek. A pytanie moje brzmi: w jakich porach powinnam mu dawać mleko a w jakich pokarm stały? Czy powinnam zrezygnować z karmienia nocnego? Zagęszczam mu także kaszkę o północy licząc, że prześpi noc, ale nic z tego, może źle to robię. Proszę o pomoc.
 
reklama
Co do przesypiania nocek,to nie ma tu mądrych- różne sztuczki wszystkie próbowałyśmy stosować i ...nie ma recepty- chyba każde dziecko "dojrzewa" do tego indywidualnie- przynajmniej z moich obserwacji mojej córeczki i innych dzieci tak wynika.
Co do podawania "obiadku" ,to myślę,że najlepiej przyzwyczaic dziecko do stałej pory,więc jeśli masz zamiar obiadek dawać około 13,to ok:).Tylko,ze w tym wieku,to powinien zjadac już normalny obiadek,w sensie cały słoiczek,nie 1/4,no i owoce lub soczek gdzieś " w międzyczasie" 150 ml.No i w tym wieku zaczynamy ekspozycję na gluten- 1 raz dziennie 2-3 g manny na 100 ml posiłku (można dodawac do mleka,owoców lub obiadku).
 
U nas sprawa wygląda tak (Maja ma skończone 6 miesięcy) - 7:30 - 8 - mleczko, 12 - 180 ml obiadku z mięskiem i z kaszką manną, 16 - mleczko lub / jogurcik z owockami ze słoiczka, ok 20 po kąpieli - mleczko z kaszką ryżową, w miedzyczasie soczek lub herbatka, i jeden posiłek w nocy.
 
hej , a ja ma problem bo moja 8 miesięczna córka nie je regularnie ... je raz o 6 a raz chce jeść dopiero o 8 a w ciągu dnia je jak ma ochotę .. próbowałam to zmienić ale ona ani myśli o współpracy .. w dodatku na tabeli żywienia (mleko modyfikowane) jest napisane 210ml 3 razy na dobę a ona je raz 90 ml raz 120ml i na pewno nie 3 razy dziennie tylko z 6 (ale co się dziwić jak chce tylko 90 ml) już nie mam pomysłów jak to zrobić by jadła regularnie
 
mój synek nigdy nie jadł tak jak jest podane w tabeli żywień i jest zdrowy a do tego ani za gruby ani za chudy.Jeśli chodzi o samo mleko to mój synek jadł więcej razy po mniejszej ilości niż jest to podawane i nigdy nie miał problemów brzuszkowych poprostu każde dziecko potrzebuje albo mniej albo więcej.
co do godzin ja polecam nic na siłe tylko wyczuć kiedy dziecko naprawde jest glodne a kiedy je tylko z przyzwyczajenia i codziennie starać sie podawac jedzonko o podobnych godzinach pół godziny wcześniej czy później to nie różnica a dziecko wkońcu sie przestawi.;-)
cierpliwości życzę ;-)
 
Mój synek od czasu gdy skończył 3 tygodnie przesypia cała noc, ale na to nie ma reguły. Teraz ma 8 miesiecy i spi od 19 do 9. Gdy miał 5 miesiecy podawałam mu 4 razy mleko, jeden raz owoce i jeden raz obiadek ze słoiczka.
 
No już prawie opanowałam, teraz o 16.30-17.00 je cały słoiczek owoców, ale jak mu wciskam o 13.00 warzywa to mimo, że mu smakuje je tylko 1/4 słoiczka i muszę go dopajać mlekiem. A mam jeszcze jedno pytanko, ile łyżek kaszki dosypujecie do mleczka? Ja używam Nestle do rozrabiania z mlekiem.
 
u nas wygląda to tak

9-10 owoce-banan, jabuszko
11-12 butla 210ml z kaszka=pierwsza drzemka

14,15 obiadek co ugotujemy ziemniaczki, marchewka, ryba lub mieso
16,17 butla i drzemka

19,20 kaszka 150ml i na noc butla 210ml mleka z kaszka

w nocy raz lub dwa pobudka, daje soczek i kolejnego dnia powtorka
 
reklama
ok. 6 - 180ml mm
9:30-10 - 150ml mm
13-14 - 180-200ml zupki
15:30-16 - 80-100ml owoców
17-17:30 - 60-90ml mm
20-20:30 - 150ml mm + 3 łyżki kaszki ryżowej
 
Do góry