reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki 11-miesięcznego dziecka

Witam
Córka weszła w 10miesiąc i ostatnio byliśmy u pani doktor to powiedziała,że mała ma 1kg niedowagi jak na swój czas ale też się ruszała podczas ważenia i nie jestem pewna czy została zważona dobrze.Może być też drobna za mną,ponieważ zawsze byłam szczupła i dopiero przytyłam w ciąży jest mi trudno przytyć ważę nie całe 45kg a mąż też był szczupły gdy był dzieckiem.Chcę karmić piersią wiem jakie są korzyści z tego ale do roku czasu.Tak budziła się w nocy myślę,że może być też przyczyna to,że dziecko,które jest chowane na piersi to dużą bliskość ma z matka i myślę,że temu też się budzi często.
 
reklama
Witam, nie tyle nominalna waga dziecka jest ważna co fakt czy utrzymuje się w tym samym pasie centylowym. Jeśli nie umie Pani sama tego ocenić to proszę podać masę ciała i wiek dziecka z książeczki dziecka (wszystkie pomiary) to powiem Pani czy wszystko jest ok.
Co do menu proszę spróbować taki wariant:
9.00 kaszka na mleku modyfikowany
11 pierś
14 obiadek lub zupka odpowiednio do wieku dziecka
16 deserek owocowy dla niemowląt
18 pierś
20 kaszka na mleku modyfikowanym

Jak widać posiłków jest 6 w ciągu dnia, jeśli córka nadal będzie często jadła w nocy to można wyeliminować jedno karmienie piersią w ciągu dnia. Między posiłkami można podać chrupki kukurydziane ale już innych pokarmów nie.Jeśli postanowiła Pani zrezygnować z karmienia piersią, proszę wtedy podawać mleko modyfikowane.
Przy takiej częstości karmienia piersią raczej nie odstawi Pani córki od razu, proponuję zostawić pierś na noc, a w dzień przejść już na mleko modyfikowane.
Zgadam się z Panią że dzieci karmione piersią budzą się częściej w nocy, czasami z chęci przytulenia się do mamy.
 
Witam,

Moja córka 8kwietnia weszła w 10miesiąc-i ważyła 7 900.Nie mogę jej np o godz14tej dać obiadku bo po nim ona nie zaśnie już to przerabiałam a chodzi mi o to,żebym nie musiała jej dopoić piersią później po nim bo w dzień chciałabym przestać karmić tylko być na mleku modyfikowanym obiadku itp.A co do mleka to zmieniłam jej na Nan active 3 i więcej zaczęła pić lepiej jej smakuje myślę niż to bebiko także mam teraz nadzieję,że więcej przybierze na wadzę.
 
i teraz się bardziej sprawdza to menu ;
do 9tej pierś
11;30-kaszka na mleku modyfikowanym lub kaszka pitna nawet bardziej jej smakuje potrafi wypić prawie 200ml
14-mleko modyfikowane 100ml(drzemka)
15:30-16 obiadek
17-17:30 deserek owoce w słoiczku
18:30-mleko modyfikowane 100ml-130ml wypije
19:30-20 kaszka normalna na mleku modyfikowanym
21 z minutami -mleko modyfikowane 150ml + pierś i tu już śpi oraz w nocy pierś również
Bardzo chętnie teraz to wszystko wcina i bardziej jest pogodniejsza i radośniejsza.
 
witam się serdecznie
mam pytanie do Specjalisty
zaczełam dawać płatki-z powodzeniem je, tak samo budyń...kanapeczki "rozpaćkuje" kaszka dalej na liscie znienawidzonych
co moge dac na sniadanie jeszcze?
nasze wcinanie wygląda tak:
ok. 9 -11 sniadanie -raz kaszka, raz parówka dzieciowa, nieraz płatki, budyń, jogurt z biszkoptem, kanapeczki, jajecznica
ok. 13 deserek
0k 15-16 obiadek -gotuje najczesciej sama
pozniej chrupki, biszkopcik cos do ręki, nieraz jak mało zje obiadu gotuje jje warzywa i daje -je sama
ok. 20 kolacja -kaszka -najczesciej wypluta- a pozniej cyc na spanie

ma 11. 5 miesiąca...
co moge wprowadzic?jak urozmaicic?mam problem z tą kaszką bo nie chce jej jesc...nieraz daje jej wędlinę -wypluwa i wyrzuca (wędliny sama pieke-ale kupne tez wyrzuca)
 
Produkty które Pani podaje na pewno zapewniają różnorodną dietę to najważniejsze, jeśli nie daje Pani kaszki mannej to proszę spróbować, dzieci ją lubią, oprócz jajecznicy można podać jajko na miękko (jest bardziej lekkostrawne) z chlebkiem, proszę też do śniadania dodawać warzywa kawałek pomidorka, czy papryki. Budyń oraz jogurt z herbatnikiem to lepsze produkty na podwieczorki. Czy jogurt z herbatnikiem to taki jogurt o smaku herbatników? Jeśli tak to proszę zrezygnować z podawania, lepiej naturalne jogurty można łączyć c owocami w słoiczku.
 
Witam serdecznie,
Mam pytanko czy menu jakie przyjełysmy w przypadku naszej córci jest prawidłowe, ma ona 11 miesiecy i obawiam sie ze np na sniadanko powinna jesc juz kanapeczki czy jajecznice niestety przyzwyczaiła sie chyba do mlecznych poranków i nie chce nic innego -a moze poprostu idzie na łatwizne biorac pod uwage karmienie butelka:)
7-8 mleko modyfikowane 210ml
10 mleko modyfikowane ok 180ml lub jogurt dla maluchow
14 obiadek sama gotuje warzywka,kulke miesną i żółtko -ładnie zjada cała miseczke z tym ze musi byc zmiksowane -grudekami sie krztusi - zapewne dlatego ze nie ma jeszcze ząbków
17 deserek -najczesciej owoce ze słoiczka lub sama robie jablko z bananem
ok 20 kaszka na dobranoc
W ciagu dnia dostaje tez chrupki kukurydziane,zazwyczaj wypija 1 duzy soczek bobofruit i ok200ml herbatki.W nocy nie dostaje mleka tylko ewentualnie wode.Waży 10kg -i całkiem niezle wyglada:)
 
reklama
Witam, śniadania powinny być mleczne jeśli dziecko nie pije mleczka w nocy,więc menu jest prawidłowe, ponieważ jednak Pani nadal miksuje obiadki, to może warto np. na drugie sniadanie spróbować podać chleb z masełkiem czy jajko, kawałek obranego ze skórki pomidorka, może w tedy zjeść niewiele ale będzie się powolutku przyzwyczajać do pokarmów w innej postaci niż tylko papka.
 
Do góry