reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki 11 miesięcznego synka karmionego piersią

Dołączył(a)
17 Maj 2013
Postów
1
Witam serdecznie, bardzo prosze o porade w kwestii ustalania posiłków synka.
Julek za tydzień skonczy 11 miesięcy, cały czas jest karmiony piersią i w najbliższym czasie nie widzę możliwości rozstania się synka z moim mlekiem.
Nasz jadłospis wygląda mniej więcej tak :
Przed praca ok.6.00 - karmienie piersią
9.00-9.30 - kaszka mleczna( zamiennie: ryżowa, kukurydziana, wielozbożowa, manna)
12.30-13.00 - obiadek (słoiczek 190g lub obiadek przygotowany przeze mnie. Raz w tygodniu jest z rybką, pozostałe dni z mięskiem).
13.30 - wracam z pracy i Julek przytula się do piersi i je mleczko. Nie zje za dużo, wydaje mi się, że wynika to bardziej z potrzeby przytulenia się.
16.00 - deserek owocowy (zamiennie : przecier owocowy, jogurt z owocami, musli z owocami, kisielek)
19.30 - karmienie piersią
Do tego karmienie piersią 2, 3 razy w nocy (krótkie)
Julek w międzyczasie zje chrupki kukurydziane ( dziennie 2 duże), rano tez dostaje kawałek bułeczki z masłem (podczas gdy mąż je śniadanie Julek tez je bułkę).
Pije wode niegazowaną Żywiec, czasem dodaję do niej sok (na butelke : 1/3 soku, reszta wody).
Chcialabym urozmaicac mu jedzonko, wprowadzac mu bardziej "dorosłe posiłki". Wczoraj na sniadanko zjadł jajecznice zrobioną na parze z bułeczką. Nie wiem tylko czy dodatkowo dawac mu np.pół porcji kaszki ? czy jajecznica juz jest zamiast kaszki? Bo zostala podana o godzinie kiedy Julek zawsze je kaszke.
Synek ma tylko 2 zabki, na dole jedynki. Nie wiem co moge mu dac zeby sobie poradził z tym. Z czym moge mu podawać kanapeczki? Poradzi sobie z wedlinka ?
Bardzo prosze o porade. Czy w dobrych godzinach podaję mu posiłki? Z góry dziekuję za odpowiedź
 
reklama
witam, dziecko w tym wieku jada 3 posiłki mleczne jeśli karmi Pani piersią musi Pani ocenić czy są to np. 2 karmienia i 1 kaszka i na tej podstawie wprowadzać inne posiłki.
Zdecydowanie może Pani wprowadzać już obiad dwudaniowy!!
oprócz zupy na II danie np. jarzyny z gotowanym mięsem ok. 10g, z ryżem lub kaszą
 
Dzień dobry, Proszę o sprawdzenie menu - dziecko kończy 10 miesięcy, karmione piersią, jednak laktacja jest bardzo słaba. Niestety dziecko ma wzdęcia, mało przybiera i szukamy przyczyny.

8.30 - 170 ml - kaszka mleczna bezcukrowa bobovita (dodajemy łyżeczkę masła aby zwiększyć ilość kcl)
10.30 - 80 ml - jogurt naturalny (bardzo chętnie zjada)
11.30 - 80 ml - zupka warzywna (bez zagęszczanie kaszkami)
Pierś przed lub po drzemce która trwa 2 godziny (szacuje że z 50-100 ml max)
15.00 - 160 ml - obiadek domowy blendowany (warzywa, mięso 15g, kasza, jajko 3szt/tydz, łyżka masła)
18.00 - 50 ml - owoce słoiczek lub własne
19.00 - 0-90 ml - kaszka mleczna bezcukrowa bobovita (dodajemy łyżeczkę masła aby zwiększyć ilość kcl). Niestety często wogóle nie zje.
20.00 - pierś (szacuje że z 50-100 ml max)
0.00 - pierś (tylko kilka łyków, 30 ml max)
4.00 - pierś (tylko kilka łyków, 30 ml max)

Dodatkowo:
* W ciągu dnia herbatka roboist lub rumianek około 50 ml, oraz DHA 100mg, wit D 600mg, inne witaminy wg wskazań lekarza (m.in. żelazo w dawce profilaktycznej)
* Kaszki mleczne (rano i wieczór) dostaje glutenowe i bezglutenowe. Zamiennie, jaglane, owsiane, pełnoziarniste. Czasem dostaje Alerlac - bez glutenu/laktozy/białka. Bardzo mu smakuje. Czasem zdarza się też zamiana na kaszkę mleczną z cukrem.
* Niestety nie chce wogóle gryźć pieczywa / chrupek. Dopiero idzie pierwszy ząb.
* Chętnie próbuje pić z normalnych kubków. Ale kaszkę zjada zarówno łyżeczką jak i z butelki.

1. Wyczytałam że dziecko potrzebuje 500 ml mleka dziennie i 900 ml płynów dziennie - jak zmodyfikować dietę aby to spełnić?
2. Przy obiadku dietetyk zaleca proporcje mięsa-kaszy-warzyw 1:1:1. Czy mogę zwiększyć ilość mięsa aż do około 50g?
3. Niestety dziecko nie lubi MM, a będę chciała karmić piersią max 1 raz w nocy, a z piersi nie pije zbyt dużo. Czy wprowadzić dziecku jeszcze jakiś posiłek mleczny w dzień? Czy mimo wszystko próbować podawać MM?
4. Czy nie za dużo tłuszczu w diecie? Niestety dziecko nie chce banana którym też próbowaliśmy zwiększać wartość energetyczną kaszek.
5. Czy coś można zmienić w menu aby bardziej przybierał? (jest raczej niejadkiem)

Dziękuję i pozdrawiam,
 
Do góry