reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki dla dziecka które skończyło roczek

Witam. Mięsko mu daję posiekane drobno do zupki już od jakiegoś czasu,próbowałam mu dać tak razem z ziemniaczkiem ale nie chce tego jeść:no: Natomiast je sam z talerzyka pokrojony w kostkę chlebek lub bułeczkę z szyneczką gotowaną, chrupki kukurydziane (duże) biszkopciki i ciasteczka z BoboVity, z owoców je tylko pogniecionego banana ale nie całkiem na papkę tylko ma małe kawałki.
1.Czy może być przyczyną tego to że u niego zaczęło się wprowadzać produkty trochę póżniej ponieważ był karmiony piersią? Urodził się jako wcześniak i że na szczęście mam pokarm aż do teraz to go karmiłam piersią. W tej chwili dalej go jeszcze karmię ale tylko raz dziennie ponieważ powoli chcę go odstawić gdyż od wiosny wracam do pracy.
2.W tej chwili idą mu też 4 ząbki naraz więc czy to też może być przyczyną że on nie chce mięska ani ziemniaczka w drugim daniu tylko jedynie w zupce? Zupka nie jest w formie papki (ma kawałki jarzyn, mięska oraz makaron, ryż, ziemniaki lub kaszę) ale zawsze to trochę płynne i łatwiej zjeść jak dziąsła bolą. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić dlatego te pytania. Pozdrawiam.
Czy to mogą być przyczyny?
A tak na marginesie Adaś ostatnio zjadł pulpecika z ziemniaczkami i marchewką w sosie koperkowym :-):tak:
 
reklama
Oczywiście, kiedy idą ząbki dzieci preferują dania płynne, proponuję posmarować dziecku dziąsełka żelem na 10 min. przed podaniem obiadku i zobaczyć czy wówczas zje, lidokaina zwarta w żelu powinna znieczulić dziąsła.
 
Do góry