reklama

posiłki mleczne

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez ciężarówka :), 5 Maj 2011.

1. ciężarówka :)

ciężarówka :) Fanka BB :)

Witajcie Mamusie. Moja niunka kończy właśnie 4 miesiące i zaczniemy sobie powolutku urozmaicać dietę. Mam pytanie: w schematach żywienia piszę że 5 m-c dziecko ma dostać 4 razy mleczko początkowe i zupa przecier. Jeżeli chcę podać Małej kaszkę z mleczkiem czy to też się wlicza w ilość podania mleka? (czyli że to jest 1 posiłek mleczny). Bo teraz Maja jada w ciagu dnia 4 razy mleko i w nocy raz, więc aż tak dużo to chyba by już nie zjadła :)

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

kaszka na mleku jest posiłkiem mlecznym. Ale nie przejmuj się tym co piszą w schematach żywieniowych tylko potrzebami Twojego dziecka i karm gdy jet głodne:))

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Dokładnie tak:tak:.A w ogóle to gratulacje z okazji czwóreczki na suwaczku:-)

5. ciężarówka :)

ciężarówka :) Fanka BB :)

Dziękuję :) ale ten czas szybko leci :) dzięki też za odpowiedzi!

6. _louise_

_louise_ Fanka BB :)

dokladnie jak wyzej-kaszka to tez posilek mleczny.ja np jak maly nie chcial mleka dawalam wlasnie kaszki przez jakis czas zamiast mleka .a schemat to tylko tak ogolnikowo trakruj.wiadomo kazdy maluszek jest inny i ma inne potrzeby.np moj synek powinien jesc juz 220 ml mleka a wzyciu tyle ni zjadl.jak zje 150 naraz to jest dobrze wiec tez czesciej go karmie niz instrukcja=schemat przewiduje.powinien jesc mleko 3 razy na dobe (z kaszkami) i 2 razy obiadek=zupa i 2 danie.mleko je czesciej bo czasem w noc 2 razy a w ciagu dnia 3 albo 2

Poleć forum