reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki,zakupy spożywcze,żywienie. PORADY I PRZEPISY

U

usunięty

Gość
To znowu ja😛 dziewczyny jak sobie radzicie z zakupami na kilka dni? Co kupujecie?
Gotujecie na bieżącą? Na dwa dni? Czy poprostu to co akurat macie w lodówce?
Podzielmy się rozwiązaniem na zakupy,pomysłami, przepisami oraz zdjęciami potraw (koniecznie przepis😂)
Ja dzisiaj gotuję fasolkę na dwa dni z tego przepisu Link do: Fasolka po bretońsku
Zakupy robię na kilka dni. Kupuję bułki mrożone do pieczenia(aby codziennie były świeże), oczywiście dużą ilość jajek,jogurty,pizze mrożone. W sumie takie produkty aby te kilka dni mogły poleżeć w lodówce 😉
Jak to wygląda u Was?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
reklama
I co tam kobitki? Jak sobie radzicie? Ja sobie wypisałam obiady i kolacje do soboty 😉 i za chwilę wybieram się do sklepu. W tym tygodniu mam zamiar umyć okna, wyprać firany. Zaczynam już na Wielkanoc trochę ogarniać. Szkoda tylko że w tym roku nie odchodzi się świat zgodnie z tradycją 😟 co to za śniadanko wielkanocne bez święconki 😑
Ja święconki nie mam nigdy juz od 16 lat bo do kościoła nie chodze i nie praktykuje ;) więc da się, zresztą, jeśli jesteś wierząca więc pewnie masz w domu wodę swięcona.. sama sobie pokrop ;) a jak nie masz to sama sobie stwórz wodę odmawiając jakąś modlitwę ;) nie potrzebujesz księdza do tego ;)
 
@Aniuśka wyszły Ci te krówki?
Czy wyszły?🙄🙄 hmmm ciężko stwierdzić jak były jeszcze ciepłe to dało sie zjeść a gdy ostygły do końca to stały się twarde jak cukierki karmelki 😂😂😂😂 a gotowałam równą godzinę. Ale przyczyną może być że na początku jak miałam gotować na średnim ogniu to gotowałam na typowo minimalnym i co chwilę skręcałam gaz na średni i minimalny zamiast na stałym płomieniu gotować 😑😑😑 i 30 minut ja mieszałam swoim tępem a drugie 30 Tomek jeszcze inaczej 😛😛😛😂
 
Co do swięconki u mnie jest tak że chodzimy w trójkę a córcia niesie koszyk więc bardziej dla niej te święta 😉 w kościele na mszy to ostatnio byłam na chrzcie 🙄 tak więc wierząca ale średnio praktykująca 😊
 
Co do swięconki u mnie jest tak że chodzimy w trójkę a córcia niesie koszyk więc bardziej dla niej te święta 😉 w kościele na mszy to ostatnio byłam na chrzcie 🙄 tak więc wierząca ale średnio praktykująca 😊
To jesli dla corki to zrobcie tak.. ja bardziej poganka ;) wezcie swieconke.. idzcie do lasu pod jakies piekne drzewo np Dąb bo jest mądry.. mozecie sami sobie stworzyc obrządek ;) i mysle ze corci bardziej sie to spodoba ;) a po obrządku np szukanie w około drzewa jajek czekoladowych ;)
 
Miałam mielone, paprykę i cebulę więc usmażylam to razem, położyłam na makaron rurki i zalałam najprostszym sosem beszamelowym takim żeby był lejacy a nie sosowaty i zasypalam startym serem i 20 minut podpiekłam może komuś się przyda :D szybkie, łatwe i smaczne :) mało składnikowe
 
reklama
Do góry