reklama

postępowanie administracyjne z gops

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Tygrysek1985, 9 Listopad 2012.

 1. Tygrysek1985

  Tygrysek1985 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam w dniu dzisiejszym otrzymałam z gopsu pismo następującej treści:

  Na podstawie art. 61 &1i&4ustawy z dnia 14czerwca 1960r -kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U.z2000 r. nr98 poz. 1071 ze zm.) zawiadamiam o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zwrotu nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych przyznanych decyzją nr HM/00204/ZR/11/2011 z dnia 2011-11-14 wydaną na podstawie ustawy z dnia 28listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (tj. Dz. U. 2006r. nr 139, poz. 992 ze zm.) wypłaconych w okresie 2011-12-01 do 2012-05-31 w kwocie 408zł (słownie: czterysta osiem złotych 00/100),które podlegają zwrotowi wraz z ustawowymi odsetkami.

  W związku z powyższym zgodnie z art. 73 &1 kpa informuje się, iż w terminie 7 dni od daty otrzymania zawiadomienia,przed wydaniem decyzji,stronie przysługuje prawo zapoznania się z aktami sprawy, uzyskania wyjaśnień w sprawie w siedzibie gops.


  Fakt czuję się trochę winna, gdyż nie pomyślałam o tym ,że muszę zgłosić iż mój dochód w powyżej podanym okresie uległ wzrostowi, ponoć podpisywałam, że się z tym obowiązkiem zapoznałam i tu nie mam zarzutów, ale...

  Obecnie moja sytuacja finansowa jest taka, iż nie jestem w stanie tego oddać, moja rodzina jest czteroosobowa, we wrześniu urodziłam Syna i pobieram zasiłek macierzyński w wysokości 512zł, mąż od października jest bezrobotny, 19 listopada zostanie mu wypłacony pierwszy zasiłek dla bezrobotnych (coś ponad 700zł). Korzystam z pomocy tego gopsu w postaci dodatku mieszkaniowego i zasiłku celowego, jednak pomoc ta przyznawana jest mi przez innych pracowników niż Ci którzy zajmują się świadczeniami rodzinnymi, do których w tej chwili mam pełne prawo.

  I tu moje pytanie czy w związku z moją obecną sytuacją materialną mogę się odwołać i prosić o anulowanie długu i kiedy to zrobić, teraz w ciągu 7 dni od otrzymania tego zawiadomienia czy dopiero jak otrzymam decyzje i jak sformułować odwołanie?
   
 2. kasia-matiy

  kasia-matiy Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  na Pani miejscu bym nie czekała, trzeba się wybrać do gops i wyjaśnić jak się sprawy mają (być może każą pani wtedy zwrócić nie całość a tylko część przypadającą na okres czasu w którym zasiłek się nie należał) ... i przede wszystkim poprosić o rozłożenie długu na raty ze względu na fakt że ma pani trudną sytuację i nie jest w stanie ponieść takich kosztów, jeżeli będzie pani czekać to będzie oznaczało że pani się zgadza na to, co jest napisane w tym piśmie, gops powinien bez problemu dług rozłożyć
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Najgorsze co mozna zrobić to nie zareagować.
  Owszem można wnioskować o umorzenie długu, ale nie sądze by GOPS się zgodził. Mozna też wnioskowąc o inną formę uregulowania długu - na raty, jednorazowo w umorzeniem odsetek lub jeszcze jakos inaczej.
  Formalnie bedzie Pani mogła odwołać się od decyzji jak decyzja ta zapadnie. Teraz moze Pani jednak próbować ponegocjować z GOPSem.
   
 5. Tygrysek1985

  Tygrysek1985 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No właśnie mąż już raz był bo sprawa wyszła jak składaliśmy dokumenty o zasiłek z tytułu urodzenia dziecka, Pani która zajmuje się naszą sprawą poleciła aby mąż doniósł zaświadczenie ze jest bezrobotny, co uczynił. Pytał ów Pani czy można się odwołać w celu anulowania konieczności zwrotu, Pani powiedziała, że tak i, ze można jeszcze złożyć o rozłożenie na raty. Po czym przyszło powyższe pismo. I nie wiem czy iść tam teraz jeszcze raz czy dopiero pójść złożyć odwołanie jak przyjdzie decyzja?
   
 6. kasia-matiy

  kasia-matiy Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  zawsze lepiej jest pójść wyjaśnić niż czekać, gops poinformował was o możliwościach ale pismo systawić musiał, teraz to wy musicie się do niego odnieść i złożyć odpowiednie dokumenty, nie czekajcie bo gops stwierdzi że zgadzacie się na spłatę
   

Poleć forum