reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posyłać do szkoły czy nie?

Olajo

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Październik 2010
Postów
124
Cześć dziewczyny :) Chciałabym się was poradzić i dowiedzieć jak jest u was :) Mój synek chodzi obecnie do przedszkola. Posłałam go gdy jeszcze pracowałam, a teraz jestem na zwolnieniu (ciąża), ale to nie o to chodzi... O ile się orientuję, jest teraz obowiązek wysyłania dzieci jak nie do przedszkola, to do szkoły w wieku 5 lat. Mam teraz dylemat. Mój mały jest z grudnia (26ty), troszkę odstaje od grupy urodzonych od niego wcześniej, ale i tak radzi sobie nieźle. Nie wiem czy posyłać go już do szkoły. I tak będzie musiał powtarzać ten program bo potem do zerówki go poślę. Moja siostra posłała swoją 5 latkę od września 2011. A wy jak robicie dziewczyny?
 
reklama
Do szkoły w sensie zerówki oczywiście? Zerówka w szkole jest zdaje się bezpłatna, co przemawia do rodziców uboższych ( resztą kto sie teraz nie szczypie z kasą?) ale jeśli nie chcesz do w 2013 posyłac do pierwszej klasy, to bez sensu, bo będzie dwa lata w tej zerówce :nerd:
Ja moją zostawiam w przedszkolu, ma tam cało dzienną opiekę i podejście jeszcze przedszkolne pań do maluchów, a w szkołach to tak różnie...
 
Ja na Twoim miejscu zostawiłabym synka jeszcze rok w przedszkolu.Po pierwsze chodzi do przedszkola ma kontakt z dziećmi,po drugie jest z końca roku a to jest róznica niesamowita.
Moja też jest z 2007 roku ale 5 lat kończy już w lutym dlatego od września pójdzie już do zerówki,zwłaszcza że niechodzi do przedszkola dlatego wcześniejsza edukacja jak najbardziej wskazana.
 
a powiedzcie mi czy jeśli moja córka nie chodzi do przedszkola i jest z grudnia 2007 r. mam obowiązek posłać ją do przedszkola w tym roku od września zgodnie z ustawą?!
MEN - Jeszcze przez dwa lata sześciolatki w pierwszej klasie zgodnie z wolą rodziców - projekt nowelizacji ustawy do konsultacji
chodzi mi konkretnie o ten wers:
Dzieci pięcioletnie nadal będą objęte obowiązkiem uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym.
ona do takowego nie uczęszcza i nie wiem czy mam obowiązek ją zapisać?
szykowałam się na zerówkę ale we wrześniu przyszłego roku
 
za pare lat bede miec ten sam problem ale nikt mnie nie zmusi zeby moje dziecko w wieku 5 lat musialo juz chodzic do szkoly.. ja mu dziecinstwa nie odbiore :p... w d... mam obowiazki nakazane przez państwo i tyle to ja wychowuje dziecko, łoże na nie kazdy grosz wiec nikt mi nie bedzie mowil jak mam je wychowywac... jeszcze nie wiem jak to zrobie ale dziecka nie puszcze do szkoly tak wczesnie
 
Kata z tego co ja się orientuję to dawniej tzw.zerówka to teraz w szkole oddział przedszkolny a w przedszkolu po prostu starszaki (5-latki).
Jakoś się odeszło od nazwy zerówka chyba ze względu na to że dawniej naukę (pisania, czytania) zaczynało się właśnie w zerówce a teraz podobno nie ma tego obowiązku i autentyczna nauka zaczyna się od klasy pierwszej (kiedyś to były 7-latki, teraz 6-cio). Nie wiem jak jest faktycznie. Głupie to wszystko :-D:-D:-D

no ale dalej...
Nasze dzieciaczki czyli 2007r od tego września 2012 muszą obowiązkowo zacząć uczęszczanie czy to do 5-latków w przedszkolu czy do grupy przedszkolnej w szkole. I nie ma zmiłuj.

Tylko teraz nasz dylemat czy na wsadzać dziecko do placówki przedszkola i po roku/dwóch przejść do szkoły,
czy od razu lokować w szkole i tak kolejne 7/8 lat tam będzie.

Nowelizacja polega na tym że jeśli uznasz że Twoja grudniowa lala nie nadaje się do pierwszej klasy to może zostać drugi rok w zerówce oczywiście po opiniach pań nauczycielek. Bo one pomogą ją podjąć. W takim przypadku możesz sobie na rok dać do "zerówki" w przedszkolu a potem na rok w szkole. Zawsze to jakaś odmiana. :rofl2::-D

W sumie to wszystko jest bez sensu!!! Bo ww nowelizacja jest tylko przeciągnięciem na dwa lata, straszeniem rodziców że 5-cio latek w szkole itd...

Tymczasem nie wygląda to tak strasznie :no: u nas w szkole sala właśnie dla 5-cio latków wygląda jak sala w przedszkolu i tak też wygląda życie dzieciaczków. Nie chodzą na stołówkę z całą watachą klas 1-6 tylko dostają obiadek na salę, mimo zajęć na dwie zmiany około 8-12, 12-16 mają osobną świetlicę i też nie gniotą się z dużymi dziećmi, a do szatni schodzą w czasie kiedy klasy 1-6 mają lekcję żeby nie było zamieszania...

Trzeba sie zorientować jak to wygląda u was w szkole...


Moja wstępna decyzja jest taka że Jula od września idzie do szkoły. Mam w planie dostać się jednej z dwóch na obrzeżu miasta... co będzie dalej? Czas pokaże. ;-);-)

Nie taki diabeł straszny jak go malują.

Moja chrześnica i D chrześniak właśnie we wrześniu 2011 zaczęli naukę w oddziale przedszkolnym jako pięciolatki. Werka jest z maja, Kuba z końca października. Radzą sobie bez problemu. Jedyny kłopot taki że nie chodzili wcześniej do przedszkola i ciągle chorują. Ale tak bywa w pierwszym roku czy to przedszkola, czy szkoły ;-)


Jeżeli coś palnęłam z pomyłką to wyprowadźcie mnie z błędu. To są informacje w miarę na bieżąco jakie zbieram od zainteresowanych :-D:-D:-D
 
Paula dzięki za odp. :)
dla mnie to jakaś paranoja tym bardziej, że od zawsze się krzyczy o braku miejsc w przedszkolach a tu nagle trzeba OBOWIĄZKOWO zapisać dziecko :cool: bo prędzej tam bym ją puściła niż do zerówki szkolnej kiedy nie skończy nawet 5 lat!
nie wiem co zrobię... prawdopodobnie nie puszczę jej w ogóle, ani tu ani tu.
karać mnie chyba za to nie będą tym bardziej, ze mała jest z grudnia 2007 r.
 
hehe no właśnie ciekawe jakie są konsekwencje nie posłania w ogóle. :-D lepiej się dowiedz ;-)

Z tego co wiem to mają obowiązek przyjąć w przedszkolu wszystkie chętne pięciolatki... u nas w jednym z państwowych t tego tytułu zabrakło miejsc dla choćby jednej grupy 3- latków... :szok: dopiero potem jakaś salę małą wygospodarowali żeby choć 20-tkę przyjać.
 
reklama
Paula no jak to jakie? pewnie grzywna i pierdl :-D
ja jeszcze się zastanawiam czy obowiązek zerówkowy w PRZEDSZKOLU będzie płatny?! jak zdecyduję się tam puścić swojego grudniaka
no bo niby z jakiej racji mam płacić za zerówkę, która jest obowiązkowa

wkurzyłam się :crazy: mało powiedziane!
 
Do góry