reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posyłać do szkoły czy nie?

Paula- nie, nie mylisz sie.....:no: dzieci w uk ida juz tego wrzesnia..... Dla mnie tez to niestety jest za wczesnie, ale nie ma innej rady.....
Kata- tak, masz w zupelnosci racje.... ped do doroslosci.... smiesznie to zabrzmialo, ale taka niestety prawda.... zamiast latac w parku, czy siedziec na plazy, czy po prostu cokolwiek innego, to nie.... trzeba siedziec w lawce. I potem wychodza ze szkoly takie 16- latki i nie wiedza co dalej z zyciem zrobic.... PARANOJA!! Ale systemu niestety nie zmienie.....
Alfabet juz Olisiek na szczescie zna.....:dry: ale i tak sie o niego martwie....:dry:
 
reklama
Wow!! -4-latek zna alfabet... Moja poznaje tylko literkę A i napisane słowa MAMA TATA
Chyba jestem zacofaną matką, traktując, ze skoro ja się w zerówce (w wieku lat 6!) uczyłam i to nie zawsze było łatwo, to...
Eh, brak mi słów.
 
mamaGabisi- ja nie uczylam....:no: Moje dziecko ma bzika na punkcie bajki ABC literkowe chochliki na mini mini i od kiedy zobaczyl ta bajke poraz pierwszy w Polsce, to codziennie prosi, zebym mu ja na na you tube puscila( bo tu w uk niestety mini mini nie mamy;-)). No i od tego wszystko sie zaczelo..... Ja bron boze nie uczylam....:no: Teraz chodzi po miescie ze mna i literuje mi szyldy na sklepach.....
I w zadnym wypadku nie mysl o sobie ze jestes zacofana matka.... Ja tez sie dosc pozno literek nauczylam, a najwidoczniej moje dziecko ma jakis ciag do poznawanie literek juz teraz......:confused:
 
Dziecko z takiego oglądania uczy się bardzo łatwo i szybko :-) Kiedy jeszcze mieszkałam w IRlandii, puszczałam synkowi bajki po angielsku (bo nie miałam polskiej tv) i pewnego dnia sam liczył do 10 w tym języku (w polskim jeszcze dobrze nie opanował) :rofl2:
 
Alex to brawo dla Oliwierka

Kuba zna troche liter, w sumie jeszcze jakis czas temu znal wiecej co ciagle chcial zeby mu pokazywac i mowic jak to literka.
A teraz juz mu to przeszlo, sporo zna ale my go nie uczymy narazie

a jesli chodzi i samonauczanie z bajek to Kuba sobie bardzo utrwalil cyferki i to juz dawno w bajce Supercyfry. A i z Myszki Miki nauczyl sie wiecej ksztaltow

czasem bajki do czego sie przydadza
 
No i u mnie sprawa wysłania dziecka do "zerówki" sama się rozwiąże... To przedszkole, do którego mały chodzi ma dofinansowania z UE i dlatego co miesiąc wychodzi tylko 150zl. A teraz ma się to skończyć i trzeba będzie dopłacać, nie wiem jeszcze dokładnie do czego, ale napewno do angielskiego i rytmiki... Więc pewnie pójdzie do zerówki od września. :eek:
 
alex -dalej oglądacie te Chochlikowo z literkami?? Bo ja chciałam włączyć Gabi na youtubie, to mi się wyświetliło,ze kanał prywatny i nie mogę u drugiego użytkownika to samo.. :(
 
reklama
Do góry