reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posyłać do szkoły czy nie?

Paula jak to w państwowych mają obowiązek przyjąć ?? Tzn., że może darmowo jest jak przy szkole? :-)
w sumie mojej siostry córka, którą ona posłała od września '11 do szkoły radzi sobie dobrze... Tylko, że ona jest z sierpnia.
Ale powiedzcie jaki jest sens posłać teraz pięciolatka do zerówki, skoro do szkoły i tak potem nie pójdzie, będzie musiał iść znowu do zerówki i powtarzać to samo... Wogóle znieśli obowiązek wysyłania 6-latków z roku 2007 do szkoły. Ale głupi ten rząd, dobrze było to po co zmieniali? Nie rozumiem jak można mówić rodzicom jak mają wychowywać swoje dzieci?:wściekła/y:

kata-woj przy szkole zerówka jest darmowa, ale właśnie kwestia jest taka, czy w przedszkolu też :/ jutro zapytam u mojego małego w przedszkolu.

Niech się bujają z konsekwencjami za nieposyłanie dziecka do zerówki w wieku 5 lat !!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Olajo właśnie wysłałam do jednego z przedszkoli maila z zapytaniem ale dowiedz się też u siebie :tak:
skonsultujemy :-)

dla mnie to są absurdy polskiej rzeczywistości! moja nawet lat nie ukończy :crazy:
 
Niestety ale w przedszkolu się płaci :tak: niezależnie czy to maluszki 3 letnie czy obowiązkowe 5-ciolatki...

Z tego co wiem to wprowadzili że gmina opłaca od 8 do 12. Więc wtedy chyba tylko żywienie. ehhh nie wiem na 100% bo Jula jest w prywatnym... :sorry: Musicie się dowiedzieć jak w waszych przedszkolach... :tak:
 
Hej dziewczyny :) No niestety u mnie w przedszkolu trzeba płacić normalnie, ale wiem, że ludzie o niskich dochodach mogą starać się o dofinansowanie z opieki społecznej. U mnie to kwestia 150zł miesięcznie bez dopłat z opieki a u was ile się płaci?
 
między 8 a 13 jest bezpłatne!! (i choć mało ktow ie było od dawna...) Płaci się za godziny po 13 -stawka ustalana przez gminę, u nas 2,60 za godz. Plus żywienie ok.150 zł plus rytmika czy inne zajecia dodatkowe -u mnie zajęcia plus rada rodziców to 108 zł
Opłatę za żywienie moze przejąć opieka społeczna, a z opłaty za godziny zwolnić dyrektor przewdszkola, ale droga oczcywiscie wyboista...
 
Hej dziewczyny :) No niestety u mnie w przedszkolu trzeba płacić normalnie, ale wiem, że ludzie o niskich dochodach mogą starać się o dofinansowanie z opieki społecznej. U mnie to kwestia 150zł miesięcznie bez dopłat z opieki a u was ile się płaci?

Ja nie pomogę bo nie uczęszczamy państwowo.
Ale jak porównywałam z przyjaciółką która ma ustalone godziny (u niej w przedszkolu trzeba się zadeklarować o której przyprowadzisz i maksymalnie odbierzesz) od 7 do 17 to teraz niby po tych dopłatach z gminy więcej jej wychodzi niż wcześniej... jakieś 400-450zł do tego za wszystkie zajęcia się płaci-rytmika, angielski... hehe i jak się spóźnisz choć o 5 minut niż ustaliłaś to 40zł kary :szok: masakra...

U nas w przedszkolu dzieci mają rytmikę, logo-rytmikę, angielski, dogoterapię, zajęcia plastyczno teatralne ,gimnastykę korekcyjną i jedzonko w cenie czesnego. Dokupić można inne zajęcia: taniec, karate, religię i garncarswo. Otwarte od 6:30- 18:00 cena za całość to 575zł więc nie ma tragedii a dziecko zachwycone...

między 8 a 13 jest bezpłatne!! (i choć mało ktow ie było od dawna...) Płaci się za godziny po 13 -stawka ustalana przez gminę, u nas 2,60 za godz. Plus żywienie ok.150 zł plus rytmika czy inne zajecia dodatkowe -u mnie zajęcia plus rada rodziców to 108 zł
Opłatę za żywienie moze przejąć opieka społeczna, a z opłaty za godziny zwolnić dyrektor przewdszkola, ale droga oczcywiscie wyboista...

Od jak dawna tak było? Chyba dla tych co mają dofinansowanie z opieki z tego co się orientuję. A żeby mieć pomoc MOP-su to nie wolno przekroczyć 504zł na osobę...
Za godziny przed 8-mą też się płaci.;-)
 
mi odpisali maila w stylu: Pani przyjdzie, Pani się dowie :-D
same chyba jeszcze nic nie wiedzą...

a z tymi godzinami bezpłatnymi w niektórych przedszkolach to jest ściema bo w ogóle nie chcą przyjmować takich dzieci
albo przyjmują na co najmniej 6 godzin i wtedy rodzic płaci albo nie ma miejsc :baffled:
 
Dokładnie jak pisze kata ;)

Nie chcę powiedzieć, że od zawsze, ale już 7 lat temu, tak było -z tym, że nie funkcjonowało to w większości przedszkoli, bo -pierwsze nie mówiono o tym, po drugie
-który pracujący rodzic mógłby sobie na to pozwolić, by odebrać dziecko o 13?? a nie pracujacy nie miał szans by sie do niego dostać!
-trzecie Składając papiery o przyjęcie dziecka do przedszkola wybierano dzieci, których rodzice deklarowali późniejsze godziny odbioru dziecka co wiaze sie zdwoma poprzednimi.
W warszawie za godziny przed 8 się nie płaci -pani rezydent wprowadziła tą zmianę
 
a z tymi godzinami bezpłatnymi w niektórych przedszkolach to jest ściema bo w ogóle nie chcą przyjmować takich dzieci
albo przyjmują na co najmniej 6 godzin i wtedy rodzic płaci albo nie ma miejsc :baffled:

Kata strzał w dziesiątkę!!! :-D:-D:-D
Znajoma jak była pogadać w przedszkolu to tak jej powiedzieli... że jak chce tylko do 13 to nie ma szans, bo przedszkole też chce zarobić...:-D
 
reklama
u nas jest stawka 1,5 za dodatkową godzinę :) bo to mała mieścina jest... Tu trzeba mieć status samotnej matki albo znajomości, żeby dostać miejsce :D Dowiem się jak to jest przy szkołach u mnie, bo są dwie podstawowe...bo mi ciotka mówiła, że jej wnuczka chodzi dla pięciolatków przy szkole i jest zadowolona...
 
Do góry