reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posyłać do szkoły czy nie?

reklama
Kata rozumiesz w 100% co tam napisali? Bo ja po tym wersie:

"Ustawa nie wprowadza zmian w obowiązku przedszkolnym pięciolatków. Wszystkie dzieci w wieku pięciu lat będą objęte obowiązkowym, rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które nie rozpoczną nauki w I klasie szkoły podstawowej od 1 września 2012 r. i od 1 września 2013 r., będą nadal przedszkolakami"

rozumiem że 2007 rocznik ma obowiązek przedszkolny. Czyli gdzieś to dziecko trzeba ulokować... :sorry:
Chyba że jakaś tempa jestem... :-D:-D:-D:rofl2:
 
dokładnie jest jak piszesz
Kinia od września MUSI iść do przedszkola
czyli mamy wybór a tak naprawdę go nie mamy bo gdzieś ją trzeba zapisać: albo do przedszkola (wtedy to ma OBOWIĄZEK przyjąć dziecko, nawet kosztem braku miejsc dla najmłodszych) albo do szkolnej zerówki :sorry:
 
dziewczyny na ten rok szkoly można sobie odpuścić dzieci z końcówki roku 2007 nie muszą iść do szkoły nasze dzici pójdą do szkoły w roku 2014 poza tym nie zawsze to jest żle warto zrobić (no niby w przedszkolach to sie robi) ale dodatkowo dojrzałość szkolną jeżeli psycholog stwierdzi że jest za wcześnie a sie to robi (jak dla naszych dzieci) około marca -maja to nie pójdzie do szkoły bo w tym czasie może wydawać się za wcześnie . Równie dobrze wasze dziecko może znakomicie odnajdywać sie w sytuacjach szkolnych czyli dydaktycznych które są ćwiczone w grupie zelówkowej. i mówi to wam prawie co dyplomowany nauczyciel wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego (bo jak byście nie wiedziały to właśnie kończę studia w tym kierunku:-D)
 
grzechotka no ale obowiązek przedszkolny jest
to, że do szkoły można puścić w 2014 r. to ja wiem tylko to przedszkole :confused:
 
ale zerówka jest obowiązkowa nie od wczoraj, więc o co chodzi?? to chyba lepiej niz dziecko od razu do szkoły puścić, gdzie nikt się nim indywidualnie nie zaopiekuje.
 
mamaGabisi nie bardzo rozumiem...

jeśli pisałaś w odpowiedzi na mój ostatni post to mi chodziło o to, że ja nie pracuję i mogłabym z małą jeszcze rok posiedzieć w domu (i od 2014 r. zapisać do zerówki) a zgodnie z ustawą MUSZĘ ją puścić do przedszkola od września skoro nie decyduję się w tym roku na zerówkę szkolną (na to jest stanowczo za wcześnie MZ)
 
Przepraszam, chpdzi ci oto, że w takim razie Twoje dziecko albo będzie dwa lata chodziło do zerówki, jeśli nie chesz wysłać 6-latka do szkoły. Trochę nie załapałam myśli... :-D
 
tak, dokładnie
w 2012 r. poślę do zerówki przedszkolnej
w 2013 r. do zerówki szkolnej
w 2014 r. do pierwszej klasy
czyli tak jak powinna pójść zanim nie wymyślili tej durnej reformy

właśnie pobrałam dzisiaj kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola ;-)
 
reklama
Do góry