reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

poszerzenie komory bocznej u płodu w badaniu USG

Inka123

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Luty 2020
Postów
137
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, w 28tc podczas USG stwierdzono u mojej dzidzi jednostronne poszerzenie lewej komory bocznej (róg tylny) w mózgu - 11mm, norma jest do 10mm. Spodziewam się dziewczynki, u chłopców norma jest nawet do 12mm. W 34tc poszerzenie zwiększyło się do 13mm. Byłam na dodatkowym USG u perinatologa, który ocenił, że jest to anomalia izolowana (reszta struktur mózgowia wygląda na prawidłową) i zalecił USG główki po porodzie. Czy któraś z Was miała podobny przypadek? Czy ta anomalia pogłębiała się? Jak wpływała na dalszy rozwój?
 
reklama

Kruczka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2010
Postów
847
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Mój syn po porodzie miał stwierdzoną asymetrię komór bocznych. Na początku brzmiało to naprawdę groźnie ale nie ma się zupełnie czego bać. Lekarz powiedział że może w pewien sposób powodować to, że dziecko będzie inaczej rozwijało się ruchowo. Mój syn ma już 7 lat i rzeczywiście rozwijał się ruchowo inaczej niż inne dzieci. Wszystko robił szybciej 😁 szybko zaczął siadać, raczkować, chodzić. Nie wpłynęło to źle na jego intelekt. Jest bardzo inteligentny. Także głowa do góry. Lekarz też mówił, że mnóstwo z nas dorosłych ma asymetrię komór ale nawet o tym nie wiemy, bo kiedyś nie było usg. Zupełnie nie masz się czego bać ☺
 

Podobne tematy

Do góry