reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poszerzenie komory bocznej u płodu w badaniu USG

Inka123

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Luty 2020
Postów
138
Cześć dziewczyny, w 28tc podczas USG stwierdzono u mojej dzidzi jednostronne poszerzenie lewej komory bocznej (róg tylny) w mózgu - 11mm, norma jest do 10mm. Spodziewam się dziewczynki, u chłopców norma jest nawet do 12mm. W 34tc poszerzenie zwiększyło się do 13mm. Byłam na dodatkowym USG u perinatologa, który ocenił, że jest to anomalia izolowana (reszta struktur mózgowia wygląda na prawidłową) i zalecił USG główki po porodzie. Czy któraś z Was miała podobny przypadek? Czy ta anomalia pogłębiała się? Jak wpływała na dalszy rozwój?
 
reklama
Mój syn po porodzie miał stwierdzoną asymetrię komór bocznych. Na początku brzmiało to naprawdę groźnie ale nie ma się zupełnie czego bać. Lekarz powiedział że może w pewien sposób powodować to, że dziecko będzie inaczej rozwijało się ruchowo. Mój syn ma już 7 lat i rzeczywiście rozwijał się ruchowo inaczej niż inne dzieci. Wszystko robił szybciej 😁 szybko zaczął siadać, raczkować, chodzić. Nie wpłynęło to źle na jego intelekt. Jest bardzo inteligentny. Także głowa do góry. Lekarz też mówił, że mnóstwo z nas dorosłych ma asymetrię komór ale nawet o tym nie wiemy, bo kiedyś nie było usg. Zupełnie nie masz się czego bać ☺
 
U mnie jest podobna sytuacja - lekarz stwierdził u naszego syna poszerzenie tylnego rogu jednej z komór do 14 mm w 30 tc. Do tej pory wszystkie badania wychodziły bez zarzutu... Czekam na konsultacje, bardzo się martwię :(
 
Do góry