reklama

Poszerzenie miedniczek nerkowych u płodu

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez gosiab90, 5 Listopad 2014.

 1. gosiab90

  gosiab90

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej dziewczyny, mam nadzieje że nie zaśmiecam forum aczkolwiek nie mogłam nigdzie znaleźć takiego tematu.... (może źle szukam, nowa jestem...;() Mam pytanie do Was, czy wykrył u Waszych dzidziusiów lekarz poszerzenie miedniczek nerkowych? Ja jestem w 20 tyg i własnie u mojego maluszka - chłopczyka wczoraj to lekarka wykryła, lewa miedniczka 5mm a prawa 4mm. Czy Wy też miałyście podobną sytuację? Jak to się skończyło?
   
 2. gosiab90

  gosiab90

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Żadna z mam nie miała takiego przypadku ze swoim maluszkiem?
   
 3. reklama
 4. szczerbatka

  szczerbatka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja miałam, napisze Ci później co i jak :).
   
 5. szczerbatka

  szczerbatka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ]Cześć. W 20 tc u mojego dziecka lekarz podczas usg zauważył, że miedniczka nerki prawej jest poszerzona - szer. 8,4 mm. Dla porównania miedniczka nerki lewej 3,2 mm.Z lekarzem prowadzącym podjęliśmy decyzje, ze narazie kontrolujemynta nerkę i nie podejmujemy żadnych innych kroków. W 24 tc miedniczka nerki prawej była poszerzona do 11 mm - tu tez nie było decyzji o odbarczeniu tej prawej nerki.
  W 28 tc prawa nerka była znacznie powiększona z cechami dużego zastoju, był rozdęty początkowy odcinek moczowodu. Wtedy dostałam skierowanie do Matki Polki do Kliniki Ginekologii Rozrodczości i Terapii Plodu do prof. Krzysztofa Szaflika.
  Miałam 2 zabiegi w znieczuleniu ogólnym. Pierwszy zabieg to było odbarczenie nerki, zaś drugi zabieg to było założenie shuntu do miedniczki prawej nerki, zeby mocz spływał do wód płodowych. W dzien wypisu shunt był na swoim miejscu. W poniedziałek ide na usg sprawdzić czy nadal jestbtam gdzie powinien, bo dziecko moze samo go wyciągnąć.
   
 6. szczerbatka

  szczerbatka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W razie pytań pisz :)
   
 7. gosiab90

  gosiab90

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziekuję Ci:) no ja na idę we wtorek na usg kontrolne i zobaczymy... Mam nadzieje że będzie dobrze bo zwariować idzie...;(
   
 8. gosiab90

  gosiab90

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No i na wczorajszej wizycie miedniczki były już mniejsze:) mam nadzieję, że do porodu zmaleją całkowicie:):) :-):-):-):-)
   

Poleć forum