reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poszukuję mamy która miała problem u dziecka z czestym zapaleniem ucha

Dołączył(a)
3 Marzec 2020
Postów
2
Witam wszystkich , chciałam zapytać czy jest tu może jakaś mama która tak jak ja ma u dziecka częste zapalenie ucha środkowego ?
Igorek ma 14 miesięcy a od września poszedł do żłobka to tez za dużo powiedziane był raptem łącznie 12 dni . I za każdym razem po 3 dniach choroba. najpierw katar a potem to juz leciało. Najpierw łączyliśmy to wszystko z zębami bo wyżynały sie w tym samym czasie co pojawiały się choroby ale w zeszłym tygodniu mieliśmy drenaż obustronny uszu :(. Chciałam sie zapytać jak sobie radzicie z codziennością po takim zabiegu zdajemy sobie sprawę że nie można teraz zamoczyć uszu ale jak myjecie główkę dziecku ? jak i czy wo gule czyścicie zewnętrzną część ucha ? jaki czas mieliście dreny czy same wypadły czy mieliście kolejny zabieg ? Mam nadzieję że nie miałyście takich problemów ale jeżeli się ktoś znajdzie to proszę odpiszcie pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Witam moj syn ma 3 lata mial czeste zapalenia uszu teraz przez 3 migdal plyn w uszasz i widmo wyciecia migdala i drenazu uszu. Napisz proszę jak u was wygladalo zakladanie drenow i jak syn to przeżył
Zabieg mieliśmy przeprowadzony w lecznicy w Chorzowie zostaliśmy na 1 dobę obserwacji gdyż dzieci do drugiego roku życia musza być pod kontrolą starsze wychodzą po kilku godzinach . Dostał syropek do picia (głupi Jaś) po którym się wyciszył i zasnął. Miał założony wenflon i przez nie go miał narkozę. Wszystko trwało ok. 45 min tzn drenaz uszu wybudzanie i usypianie razem . Dreny są malutkie jakieś 1,15 milimetra, u nas najgorsze było wybudzanie. :( ale po rozmowie z innymi mamami już wiedziałam że nie tylko tak to wyglądało u nas ...
Witam moj syn ma 3 lata mial czeste zapalenia uszu teraz przez 3 migdal plyn w uszasz i widmo wyciecia migdala i drenazu uszu. Napisz proszę jak u was wygladalo zakladanie drenow i jak syn to przeżył
 
Moja starsza córka miała drenaż obu uszu i kupowałam jej w aptece takie zatyczki gumowe.
Ewentualnie watę wkladalam nasaczoną chyba gliceryna ale już nie pamiętam dokładnie.
U mnie córka prawie półtora roku nosiła dreny. Dopóki same nie wypadły.
 
Mój syn przez 4 lata borykał się z zapaleniem uszu. Przy każdym katarze, zaraz było zapalenie ucha. Później wysiękowe zapalenie ucha, drenaże.. Droga do pełnego wyleczenia była bardzo długa. Miał przez to problemy ze słuchem.
Podobno chłopcy częściej mają takie przypadłości i ok 10 roku życia nie ma już śladu po tym, oczywiście jeżeli się tego nie zaniedba.
 
U mnie też jak syn poszedł do żłobka to w kółko miał zapalenia uszu, z tym, że u nas lekarka do której chodziliśmy cały czas dawała nam inhalacje i inhalacje i nic innego.. A to ciągle wracało, po 8 miesiącach jak znów poszłam do niej z tym samym to zasugerowałam żeby włączyła antybiotyk i o dziwo pomógł i do dziś spokój z uszami a syn ma 7 lat.
 
Moj Syn do 7roku życia co katar to zapalenie ucha, pierwszy rok w przedszkolu to co miesiąc był antybiotyk i zawsze ucho lub zwykle obydwoje uszu, pomimo, że katar był leczony od samego początku, kropelki, woda itd. To była jego pięta Ahillesowa. Co prawda nie mieliśmy drenażu ani wycinanych migdałów. Żadne pilnowanie uszu przed wiatrem nic nie pomagało. Wyrósł po prostu. Choć bardzo się bałam, że będzie kłopot ze słuchem, teraz czasami boli go ucho przy katarze ale póki co odpukac zapalenie nas omija. Drugi syn póki co ani razu nie miał kłopotu z uchem nawet jak katar ma to jakoś nie specjalnie da sobie czyścić nosek i na szczęście nie zaznał tego bólu, no i wcale nie patrzę na odkryte uszy podczas spaceru.

Ja pamiętam jak cierpiałam bóle uszu jak za mgłą pamiętam ojca, który biegł do apteki w nocy a mama mnie nosiła, mówiła że właśnie ciągle miałam problem z uszami lub zapaleniem krtani na zmianę, też wyroslam w końcu ALE mam uszkodzony nerw sluchowy w prawym uchu nie wiem czy to właśnie jest tego skutek.
 
Zani2407 ja podobnie jak Ty, gdy byłam dzieckiem miałam wieczne zapalenie ucha i tez teraz niedosłuch na prawe ucho.
moj syn jak miał 3,5 roku miał wycinany trzeci migdał, podcinane boczne i drenaż uszu obustronny ale laserowo. Miał wieczne zapalenie uszu, później nazbierał mu się płyn w uszach i miał bardzo duży niedosłuch, już przestał z nami rozmawiac bo w zasadzie malutko słyszał.. po operacji o niebo lepiej! Tez się bardzo bałam ale poprawa była ogromna, jemu nawet głos się zmienił:)od tamtej pory właśnie mija równe 3 lata i choruje wiadomo ale zapalenia ucha nie miał ani raz:) a wcześniej przynajmniej raz w miesiącu..
 
reklama
Płyn w uszach nazbierał się też mojej mamie i miała to usuwane ale nigdy nie pytałam jak, też ma problem ze słuchem powinna nosić aparaty słuchowe ale trochę drogie więc na razie dała spokój ale słabo słyszy muszę przyznać i z tego co kojarzę ona też miała problemy z uszami jak była dzieckiem. Do tej pory często uszy ją bolą. Tylko, że kiedyś nie było tak dobrze rozwiniętej medycyny i z nią do lekarza nikt nie chodził dopiero sama ogarnęła sytuacje jak już była dorosła. Więc jak kiedyś robili....spirytus na wate i do ucha :/
Najważniejsze, że teraz są różne formy pomocy.
Zani2407 ja podobnie jak Ty, gdy byłam dzieckiem miałam wieczne zapalenie ucha i tez teraz niedosłuch na prawe ucho.
moj syn jak miał 3,5 roku miał wycinany trzeci migdał, podcinane boczne i drenaż uszu obustronny ale laserowo. Miał wieczne zapalenie uszu, później nazbierał mu się płyn w uszach i miał bardzo duży niedosłuch, już przestał z nami rozmawiac bo w zasadzie malutko słyszał.. po operacji o niebo lepiej! Tez się bardzo bałam ale poprawa była ogromna, jemu nawet głos się zmienił:)od tamtej pory właśnie mija równe 3 lata i choruje wiadomo ale zapalenia ucha nie miał ani raz:) a wcześniej przynajmniej raz w miesiącu..
 
Witam moj syn ma 3 lata mial czeste zapalenia uszu teraz przez 3 migdal plyn w uszasz i widmo wyciecia migdala i drenazu uszu. Napisz proszę jak u was wygladalo zakladanie drenow i jak syn to przeżył
Zabieg mieliśmy przeprowadzony w lecznicy w Chorzowie zostaliśmy na 1 dobę obserwacji gdyż dzieci do drugiego roku życia musza być pod kontrolą starsze wychodzą po kilku godzinach . Dostał syropek do picia (głupi Jaś) po którym się wyciszył i zasnął. Miał założony wenflon i przez nie go miał narkozę. Wszystko trwało ok. 45 min tzn drenaz uszu wybudzanie i usypianie razem . Dreny są malutkie jakieś 1,15 milimetra, u nas najgorsze było wybudzanie. :( ale po rozmowie z innymi mamami już wiedziałam że nie tylko tak to wyglądało u nas . Teraz m,ineło już ponad 2 tygodnie od początku nie gorączkowaliśmy , ale zauważyliśmy że często sie chyta za uszy :( i nie iemy czy go bolą czy to zbieg okoliczności gdyż idą ząbki :( za 2 tyg. kontrola.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry