reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

potówki na buźce

Dołączył(a)
24 Sierpień 2005
Postów
2
moja mała Julka ma 14 dni od trzech dni ma poliki całe w krostach...jestem pewna ze to potówki....myje poliki rumiankiem....przykładam nasaczony spirytusem patyczek a one...nie znikaja?
Jutro idę do lekarza ale moze wy cos tez poradzicie?
 
reklama
Moja 3-tygodniowa Majeczka ma podobny problem. Od kilku dni buźkę ma wysypaną krostkami, w których gromadzi się ropa. Ja jestem pewna, że to potówki, bo wystąpiły na drugi dzień po mocnym przegrzaniu dziecka :(. Lekarz jednak stwierdził, że to trądzik niemowlęcy. Kazała przemywać buźkę rumiankiem i nieprzejmować się. Jednak krostki nie znikają i nie widać poprawy.
Chironom, jestem ciekawa co tobie poradził lekarz. Morze jest na to jakiś inny sposób.
Pozdrowionka
 
Dzięki za radę...może rzeczywiście ten rumianek to nienajlepszy sposób. Słyszałam też, że dobrze jest przemywać buźkę naparem z siemienia lnianego, ale chyba nie będę eksperymentować.
 
Witam! Dziewczyny mam rewelacyjny sposób na te zmiany skórne.Moja 5tygodniowa coreczka ma na buźce czerwone krosteczki (z czego niektóre wypełnione ropką). Sama do końca nie wiem czy to potówki czy trądzik niemowlęcy.W każdym razie pomaga na to krochmal. Gotuje 2 szklanki wody i po zagotowaniu dodaje pół łyżeczki mączki ziemniaczanej rozpuszczonej w zimnej wodzie. Tym magicznym eliksirem smaruje niuni buzke i schodzi:)
 
Moja Karolcia też czasem dostaje potówki.Staram się wtedy nie ubierać jej za grubo i temp. w pokoju zmniejszyć do 22 stopni C.Potówki pod paszkami zasypywałam mąką ziemniaczaną a naszyjce smarowałam sudocrememPomaga też "dopuszczenie " powietrza,czyli poleżenie czasem na golaska.
 
reklama
moja Milcia tez miala potowki co chwile i przewaznie na twarzy,pomogly kapiele w krochmalu i staralam sie jej ni eprzegrzewac no i wietrzenie
 

Podobne tematy

Do góry