reklama
  1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

Zamknij powiadomienie

Potówki, trądzik niemowlęcy czy skaza białkowa?

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez Mysiast, 24 Listopad 2018.

1. Dzień dobry.
    Mojej córeczce stopniowo zaczęły wyskakiwać krosty, początkowo kilka, z dnia na dzien wiecej i ostatecznie troche na klatce piersiowej.
    Zastanawia mnie przyczyna? Na co wam to wyglada?
    Karmie piersią i dokarmiam Babilonem. Warto wspomnieć, ze córka nieraz sie pręży, czasami popłakuje/denerwuje sie pijąc mleko z butelki i trzyma raczki w okolicy szyi ale pije dosc intensywnie. Kupka raz na 4 dni. Ja jako niemowlę miałam skaze białkowa, a moja mama jest alergikiem, stad moje wątpliwości.
    Pediatra widząc krostki (bez nakreślenia głębiej sytuacji) mowila, ze mamy sie nie przejmowac :/
    Poradzcie prosze!

Załączniki:

2. jasani

jasani Fanka BB :)

Trądzik i potówki to na pewno nie. Raczej obstawiałabym alergie. Może to alergia na białko mleka krowiego. Raczej bez lekarza się nie obędzie i to szybko.

3. reklama
  4. Aguu

Aguu Fanka BB :)

Na buźce raczej trądzik, a jak te zmiany reagują na temperaturę? Spróbujcie zejść z dokarmiania, albo dokarmiać odciągniętym, może będzie poprawa.

5. Shaer

Shaer Fanka BB :)

U nas buzia wygląda podobnie. Mamy przemywac przegotowaną woda kilka razy dziennie i raz octeniseptem.
    Na razie mała poprawa

6. monika267

monika267 Fanka BB :)

Z tego co poczytalam to trądzik niemowlęcy nie występuje na tułowiu ale buźke moja córka miała identyczna w krostach czerwonych ok 3 tyg życia ja wysypalo i też etapami.przejdź się do lekarza bo my tu tylko gdybac możemy a jak dokarmiasz mlekiem to i alergia może być.

Poleć forum