reklama

Potrzebna pomoc :) jak obliczyć dni płodne

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez beatka209, 6 Marzec 2014.

1. beatka209

beatka209 Fanka BB :)

Witam.
    Dawno już mnie na tym forum nie było i nie bardzo wiem czy na dobrym dziale piszę :)
    Mam do was pytanko.
    Mam mały problem. Nigdy nie zastanawiałam się i nie obliczałam kiedy mam dni płodne, bo do niczego mi to nie było potrzebne. Od urodzenia pierwszego dziecka kochaliśmy się z mężem (stosunek przerywany ) i było ok. W lutym na moje 30 urodziny mąż dał mi "prezent" ( doszedł do końca) było to 17 lutego. 21 dostałam okres, który skończył się 6 dni później. 26,27,28 i 1 marzec kochaliśmy się normalnie tzn. (dochodził we mnie). Zastanawiam się czy możliwe jest, że mogę być w ciąży?
    Cykle mam między 23-28.
    Proszę o pomoc.
    Z góry bardzo dziękuję :)

2. Anulk@

Anulk@ Fanka BB :)

szanse są, ale dowiesz się sama za jakieś dwa tygodnie;)
    a nie wiesz kiedy masz owulację??

3. reklama
  4. beatka209

Wiem, że to może dziwne, ale ja nigdy na to nie zwracałam uwagi :)
    Zastanawiałam się nad testem, ale to chyba jeszcze za wcześnie?

5. Edyta89

Edyta89 Fanka BB :)

przy założeniu że twój obecny cykl będzie trwał 28 dni to dzisiaj albo jutro możesz mieć owulację, a spodziewana miesiączka powinna się pojawić 20-21 marca więc na test ciążowy jest zdecydowanie za wcześnie, jeżeli owulacja już była to zwiększa się prawdopodobieństwo że doszło do zapłodnienia... wszystko zależy od tego jak długo żyją plemniki twojego męża oraz kiedy masz owulację, jeżeli już była to szanse się zwiększają, możemy tylko gdybać... na przyszłość polecam ci zapoznać się z metodami naturalnego planowania rodziny (NPR), dzięki obserwacji śluzu i temperatury ciała możesz ze 100% dokładnością wyznaczyć dzień w którym masz owulację a co za tym idzie dni płodne i nie płodne... sprawy przed owulacją nigdy nie są całkowicie pewne bo nie wiadomo jak długo będą żyły plemniki ale jedno jest pewne, trzy dni po owulacji nie ma żadnych szans na zapłodnienie, bo komórka jajowa umiera

6. beatka209

Z moich obliczeń wynika, że miesiączka pojawi się 15 marca (plus minus 2 dni). My z mężem nie planujemy. Co ma być to będzie :)

7. raima55

raima55 Początkująca w BB

Ostatnia edycja: 15 Listopad 2014
  8. basiaa123

basiaa123 Aktywna w BB

a tak na przyszłość to najlepiej sprawdzić kiedy ma się dni płodne i niepłodne ;) przy regularnych miesiączkach sa przecież kalendarzyki dni płodnych. np tu Miesiączka - kalendarzyk dni płodnych możesz sprawdzić ;) i nie będzie domyślania się. Wiadomo, że to nei daje 100% pewności, bo przy jakiś chorobach czy coś może się wszytsko poprzesuwać. Ale ogólnie pogląd daje ;)

Poleć forum