reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje pomocy mamuś z Niemiec

ewiiiiiiiiii

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2010
Postów
115
Witam Dziewczynki!
Forumowiczki z babyboom pomogły mi wiele razy w trudnych chwilach...dzisiaj szczególnie liczę na Waszą pomoc.
Moja historia zaczyna się z pewnoscia tak samo jak wiele innych...:)
Od dwóch lat posiadam wraz z córka obywatelstwo niemieckie po mamie (maż może się starać za 3 lata) Sytuacja zmusiła nas do wyjazdu ...Dlatego wyrobiłam sobie i córce niemiecki paszport,oraz przetłumaczyłam wszystkie ważne dokumenty....No i co dalej ?
O to chodzi ,że nic ...uzbierałam ciężko pieniażki na wyjazd...i razem z bratem chcę pod koniec miesiąca pojechac do Hanoveru , na głęboka wodę...Dużo słyszałam o pomocy socjalnej oraz łatwości znalezienia mieszkania tymczasowego...Nie chcę żyć na pomocy socjalnej bo mam dobre medyczne wykształcenie a mąż jest grafikiem....chciałabym sie utrzymywać sama..jednak na początku nie bedzie to latwe bo jestem w 15 tyg.ciaży a mąż nie ma obywatelstwa...dlatego na poczatku zostaje socjal.Tylko jak to wszystko załatwić? Jak to ogarnąć? Nie znając dobrze języka..?Boje sie ,że pojade i nic nie załatwie ...że wydam ostatnie pieniądze i powróce z niczym...Dlatego tutaj pojawia sie moja prośba do Was...dziewczyn ,które orientuja się w sprawach prawnych..i urzędowych...Gdzie pójśc najpierw? Od czego zacząć gdy bedę na miejscu....jakie przygotować dokumenty???? Czy ktoś wie? Ponadto chciałabym zapytać czy
jest w śród Was mama ,z Hanoveru,która zna biegle język i zechciałaby pomóc nam na miejscu za odpłtnością pozałatwiać te sprawy ? Prosze o kontakt na priv... :) A moj nr.gg 2482657 -jestem od rana
 
reklama
Hej...nie masz nikogo w tym Hannover kto Ci pomoze??
po pierwsze to za tzw mieszkanie socjalne nie musisz placic kaucji,
po drugie mieszkanie socjalne mozesz wynajac rowniez od osoby prywatnej lub firmy ktora ma mieszkania do wynajecia i wtedy warunki wynajmu ustalasz juz indywidualnie
po trzecie zalezy to od twojego statusu rodzinnego, bedzie ci przyslugiwala okreslona wielkosc metrazu, inaczej jest dla samotnej osoby inaczej dla rodziny 3 osobowej
po czwarte jesli nie masz pracy to musisz sie zglosic do arbeitsamtu i tam zarejestrowac a pozniej z potwierdzeniem zgloszenia idziesz do socjalamtu.
Tyle wiem...wiecej nie pomoge,ale zycze powodzenia.
 
Ja mieszkam daleko od Hannoveru :(
Moze wez se soba kogos z polski kto zna dobrze jezyk? Jak przyjedziesz tu bez znajomosci jezyka (tzn. ani BE ani ME)to nic nie zalatwisz niestety .
 
Ja proponuje zajsc do jakiegos sklepu polskiego-tam zawsze masz gazetki polskie itd...ludzie tam oglaszaja sie ze pomoga za oplata oczywiscie w sprawach urzedowych...moze jakies forum polskie znajdziesz w necie? Ja nie mam pojecia jak to z tej strony wyglada wiec nic madrego nie dodam...
 
Znalazłam w internecie człowieka który sie tym zajmuje ...Mówił ze zajmuje sie raczej sprawami sądowymi i prawnymi ale może pomoc i mi...nie wiem tylko czy mozna takim ludziom ufac...ryzyko jest bierze 50e za godzine
 
reklama
Do góry