reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje pomocy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Marzena197235

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Styczeń 2011
Postów
2 437
Miasto
Jastrzębie Zdrój, Sosnowiec
Witam wszystkich

Długo sie zastanawiałam czy napisac tutaj prosbe o pomoc , poczytalam rózne prosby przestudiowalam całosc , wiem ze sa ludzie co pomagaja .Uwierzcie , ze gdyby nie to że mam małe dziecko to nie prosiła bym ale szkoda mi maleństwa ono niczemu nie jest winne. Potrzebuje pomocy w formie zywnosci , mieszkam z moim partnerem średnia córka i malenstwem , zostalismy ostatnio oszukani , Misiek pracował 5 tygodni na delegacji w Poznaniu ciezko tam robił bo od rana do wieczora zeby zarobic i do domu przywiesc pieniazki bo male dziecko, jesc trzeba, opłaty zrobic a ten go oszukał nie wypłacił mu ani grosza chłop mój wpadł w szał i go pobił troche mu sie nie dziwie nie wytrzymał wiedzac ze w domu rodzina nie ma pieniedzy a sa opłaty i zyc trzeba , mój dochód to 700 zł , dokumenty wszystkie przeslałam , zapłace mieszkanie , prad i brakuje na zywnosc , wiecie same ze jak sie zalegnie z oplatami to potem bardzo ciezko stanac na nogi , albo prad odetna albo strasza eksmisja .
Misiek mój lata za praca codziennie ale albo mamy pecha albo jej po prostu nie ma . Ja jestem na bezrobociu od kilku lat , to nie jest tak ze nie szukam pracy , nawet poszłam zrobic sobie srednie trzy lata chodziłam do szkoły , myslałam ze jak bedzie srednie to i łatwiej bedzie z praca , zrobiłam kurs w bezrobociu "Kadry , Płace " myslalam ze moze na jakis staz sie zalapie , ale jak usłyszałam ze w moim przedziałe wiekowym nie ma stazu to sie załamałam były miedzy 20 a 30 rokiem a potem miedzy 40 a 50 to jest dla mnie smieszne a gdzie miedzy 30 a 40 rokiem , to my nie umiemy pracowac ,

Moze ktos mieszka w poblizu mnie i jest w stanie nam pomoc tymczasowo , bo wierze ze w koncu praca sie znajdzie to bardzo o ta pomoc prosze , Obecnie mieszkam w Sosnowcu , za pomoc bardzo dziekuje

Dostałam dzisiaj decyzje ze dostane z Mopsu 20 wrzesnia pieniazki 300 zł ale do tego czasu nie mam z kad wziasc na jedzenie , dlatego pisze i prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:
reklama
Teraz w urzędzie pracy w wodzisławu śl. są ogłoszenia o pracę dla górników w jastrzębskich zakładach remontowych! www.pup-wodzislaw.pl należy wejść na zakładkę "oferty pracy". Może niech tam spróbuje? A czy twoja praca jest legalna, że zarobek tak niski? Bo jeśli nie to każdy długotrwale bezrobotny ma prawo do stażu bez względu na wiek! Człowiek chce poprawić byt, a państwo ma go gdzieś.....:angry:
 
z tego co wiem w osrodku pomocy jest dodatek do jedzenia...
zaraz Ci skopiuje co mi kolezanka podala...
"możecie sie starać o zasiłek na zakup żywności w programie
„Pomoc państwa w zakresie dożywiania" - to jest dotacja na osobe na dzień, na jedzenie. Jeśli nie przekroczysz 526,5 zł na jednego dochód netto "
 
Zaradna Zona ja nie pracuje jestem na bezrobociu ten dochód to 250 zl alimentów na srednia córke 160 zl rodzinnego na obie córki i 300 zł pomocy z opieki spolecznej

larvunia jest tylko ja i moje corki nie mamy tutaj meldunku i dali nam z Mopsu na zywnosc 300 zl dostane dopiero 20 wrzesnia , pytałam sie pani z opieki i powiedziala ze jak bede miala meldunek to dostane wieksza pomoc a z tym to nie taka prosta sprawa
 
Marzena Ja jestem z Sosnowca. Kiedys mieszkalam na placu Kosciuszki, gdzie za moim blokiem znajduję sie stołówka środowiskowa. Proponuję ci kochana zebys sie tam zglosila, myslę ze jak opiszesz swoją sytuację to nie domówią ci pomocy. Znalazlam ci w necie nr tel [FONT=&quot]. [/FONT]32 266 40 30 .
Podobny punkt wydawania posilkow znajduje sie tez na ul. Kierocinskiej 25, tel.32 2998673
 
Marzena! meldunek nie ma nic do rzeczy! nawet przy staraniu o dodatek mieszkaniowy! możesz ubiegac się o zasiłek okresowy, świadczenie pieniężne na dofinansowanie do zakupu zywności, zasiłek celowy na zakup odzieży, obuwia. no i nie wiem co z dodatkiem mieszkaniowym i swiadczeniami rodzinnymi. nie piszesz co składa się na 700zł dochodu. Walcz dziewczyno! poza tym możesz złożyć wniosek o przyspieszenie (również ustny) wypłay świadczeń u kierownika OPS czy tam dyrektora. jak rozumiem w lokalu mieszkasz Ty, twój eMek i dwoje dzieci, wobec czego kryterium dochodowe dla Waszej rodziny to 1264zł, przy rodzinnych i dodatku większe.
 
dodatek mieszkaniowy zeby dostac trzeba miec uregulowane wszystkie rachunki mieszkaniowe.. woda, prąd, czynsz itp ... w tedy licza ile na czlonka rodziny jest m2 mieszkania i na tej podstawie pisza czy ci sie nalezy czy nie- tak ja mialam rok temu. Teraz z nowu sie o niego staram, ale jestem na etapie regulowania rachunkow a z tym u nas ciezko strasznie
 
reklama
Dziewczyny ja jak byłam z naszą Dominiką w dodatkach mieszkaniowych to powiedziano nam że można mieć nawet zadłużenie i dodatek bedzie sie należał
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry