reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Potrzebuje porady- sposób na glodomora.

Rozwiązania
0
Witam. Szukam porady w sprawie żywienia 4-miesięcznych dzieci.
Moje córki skończyły 19 tygodni. Są wiecznie głodne. Ważą ponad 7600 także jak na ten miesiąc sporo.
W nocy 2 razy mleko 160ml- to mało.
Jedzą bardzo duzo- najlepiej to gdyby co godzinę jadły. Staram się przetrzymywac je by chociaż te 3 godz wytrzymały, jednak jest to bardzo trudne...płacz, a w zasadzie katastrofa jest gdy nie dostaną jeść. Podaje w międzyczasie wode, herbatkę loperkowa jednak to i tak nie pomaga. Potrafią wypić 100ml wody i później dojeść mlekiem 160 ;/ Wprowadziłam im jak narazie marchewkę, potrafią zjeść pół słoiczka i tak potrzebują później mleka...
Nasz dzień wygląda tak: jedzonko co 3 godziny- jak się uda przetrzymać jak nie to mleczko co 2 godz. Czy można np robić im 160 wody i np mniej łyżeczek mleka? Czy są jakieś inne sposoby na moje glodomorki- są bardzo pulchne i nie chciałabym by miały problemy później z otyłością;/

reklama

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Byłaś może u lekarza? Od zawsze tak dużo wcinały, ? Może zacznij wprowadzać jakieś stale posiłki aby tak dużo tego mleka nie piły?

Ania0306

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Moja córeczka urodziła się z niską masą urodzeniową, ważyła 2645g i po porodzie to był straszny głodomor. W 19 tygodniu ważyła 7,5 kg. Doktorka mi nie kazała jej zmniejszać porcji. Karmiłam mieszanie ale mleka modyfikowanego mało piła, około jedną butelkę dziennie (120-150 ml) a reszta to było moje mleko. Jedyne co do od 4 miesiąca lekarka radziła mi rozszerzać dietę kosztem mleka modyfikowanego. Teraz córka ma ponad 6 miesięcy i waga już aż tak jak wcześniej nie idzie w górę, córka jest w 90 centylu

witch84

Rozwiązania
62
A czy ulewają albo mają refluks?
U mnie podobna sytuacja była z synem - jadł bardzo dużo, by zajeść pieczenie przełyku.

Rozwiązania
0
Byłaś może u lekarza? Od zawsze tak dużo wcinały, ? Może zacznij wprowadzać jakieś stale posiłki aby tak dużo tego mleka nie piły?
Byłam i usłyszałam, że są "grubaski", no ale to wiedziałam ;)
Starszy synek też taki był ale był na moim mleku, a one od dwóch miesięcy są na mm i boję się, że będą miały problem żeby to zrzucić.

Rozwiązania
0
A czy ulewają albo mają refluks?
U mnie podobna sytuacja była z synem - jadł bardzo dużo, by zajeść pieczenie przełyku.
Wcześniej ulegały bardzo ale zaczęłam dodawać im jedna miarke kleiku i już nie ulewaja, tzn czasami im się odbije ale nie, aż tak jak na początku. Co do refleksu tego nie sprawdzałam. Ale synek ulewa do pół roku i gdy usiadł to mu przeszło więc pomyślałam, że u nich też tak będzie.

witch84

Rozwiązania
62
U mojego zaczęło przechodzić jak skończył rok. Jedynie leki na refluks + Nutramigen nieco lagodzily objawy. A tak to by ciągle jadł... Podobno często wynika to z niedojrzalego układu pokarmowego i trzeba przetrwać.

Rozwiązania
0
Moja córeczka urodziła się z niską masą urodzeniową, ważyła 2645g i po porodzie to był straszny głodomor. W 19 tygodniu ważyła 7,5 kg. Doktorka mi nie kazała jej zmniejszać porcji. Karmiłam mieszanie ale mleka modyfikowanego mało piła, około jedną butelkę dziennie (120-150 ml) a reszta to było moje mleko. Jedyne co do od 4 miesiąca lekarka radziła mi rozszerzać dietę kosztem mleka modyfikowanego. Teraz córka ma ponad 6 miesięcy i waga już aż tak jak wcześniej nie idzie w górę, córka jest w 90 centylu
Moje córki urodziły się miesiąc przed terminem. Waga: 2400 i 2800.
I od samego początku tak było... od piersi nie odchodzil, więc przeszłam na mm bo stwierdziłam, że może będą bardziej najedzone. Fakt pomaga... Jak skończą jedzonko np o 20 to później o 1 i o 4 mam pobudkę...A tak było częściej...
Teraz zaczynam rozszerzać dietę... wiadomo nie zjedzą całych słoiczków ale mimo to powinny być najedzone, a one płacz... dopiero po podaniu mleka śpią... Godzinkę, dwie i pobudka... przetrzymywania do 3 godzin i znowu mleczko...
A może po prostu tak uwielbiają ten smak, ze niczym innym sie nie najada
Mam nadzieję, że teraz jak będą bardziej ruchliwe to waga się zatrzyma i jednocześnie nie będą tyle jadły.

reklama
Rozwiązania
0
U mojego zaczęło przechodzić jak skończył rok. Jedynie leki na refluks + Nutramigen nieco lagodzily objawy. A tak to by ciągle jadł... Podobno często wynika to z niedojrzalego układu pokarmowego i trzeba przetrwać.
Mam nadzieję, że będzie dobrze. Synek też tak miał tylko był na mleku moim, a tu mm

reklama

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry