reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady- sposób na glodomora.

Dołączył(a)
29 Sierpień 2019
Postów
6
Witam. Szukam porady w sprawie żywienia 4-miesięcznych dzieci.
Moje córki skończyły 19 tygodni. Są wiecznie głodne. Ważą ponad 7600 także jak na ten miesiąc sporo.
W nocy 2 razy mleko 160ml- to mało.
Jedzą bardzo duzo- najlepiej to gdyby co godzinę jadły. Staram się przetrzymywac je by chociaż te 3 godz wytrzymały, jednak jest to bardzo trudne...płacz, a w zasadzie katastrofa jest gdy nie dostaną jeść. Podaje w międzyczasie wode, herbatkę loperkowa jednak to i tak nie pomaga. Potrafią wypić 100ml wody i później dojeść mlekiem 160 ;/ Wprowadziłam im jak narazie marchewkę, potrafią zjeść pół słoiczka i tak potrzebują później mleka...
Nasz dzień wygląda tak: jedzonko co 3 godziny- jak się uda przetrzymać jak nie to mleczko co 2 godz. Czy można np robić im 160 wody i np mniej łyżeczek mleka? Czy są jakieś inne sposoby na moje glodomorki- są bardzo pulchne i nie chciałabym by miały problemy później z otyłością;/
 
reklama
Rozwiązanie
Wiesz, taka marchewka jest mniej kaloryczna niż mm, więc jak zamiast powiedzmy 160 ml mleka zjedzą pół słoiczka marchewki, czyli ok. 60 g, to nic dziwnego, że są jeszcze głodne. To nie jest pełny posiłek.

Mój synek potrafi wciągnąć cały słoiczek jarzynek i poprawić mlekiem. Jak dostaje teraz słoiczek z mięskiem, to trochę dłużej go trzyma i nie trzeba od razu dawać mleka. Ale mimo wszystko - po zjedzeniu słoiczka kolejne karmienie jest szybciej niż gdyby to była butelka mleka.
reklama
Wiesz, taka marchewka jest mniej kaloryczna niż mm, więc jak zamiast powiedzmy 160 ml mleka zjedzą pół słoiczka marchewki, czyli ok. 60 g, to nic dziwnego, że są jeszcze głodne. To nie jest pełny posiłek.

Mój synek potrafi wciągnąć cały słoiczek jarzynek i poprawić mlekiem. Jak dostaje teraz słoiczek z mięskiem, to trochę dłużej go trzyma i nie trzeba od razu dawać mleka. Ale mimo wszystko - po zjedzeniu słoiczka kolejne karmienie jest szybciej niż gdyby to była butelka mleka.
 
Rozwiązanie
Do góry