reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuję porady - spóźniający się okres

Dołączył(a)
27 Marzec 2020
Postów
4
Witam Was!
To już piąty dzień kiedy spóźnia mi się okres.. Wcześniej okres dostałam 23-24.02 i trwała dość długo bo ponad tydzień i był obfity i bolesny.. Przeważnie tydzień przed okresem puchną mi piersi i są tkliwe a teraz są tylko nabrzmiałe bez nadwrażliwości, wgle nie czuję się jak na okres, zawsze mialam typowe objawy PMS Momentami boli mnie brzuch ale trwa to krótko i mija. Wrażliwa na dźwięki jestem.. Jakbym miała dostać zaraz migreny i jem jak szalona. Moja przysadka mózgowa robi mi takie figle.. Potrafię zjeść pół gara pomidorowej a chwilę później przegryźć ją dwoma kanapkami w zupełnie innych smakach. I okropnie bolą mnie nogi od paru dni od bioder w dół.. Nie wiem co mam o tym myśleć.. Moje miesiączki są dość regularne. Poza tym czuję się świetnie. Dziś jestem już zestresowana bo nie wiem czy czekać dalej czy kupić test ciążowy?? Co o tym myslicie?
 
reklama
Zrób test to będziesz wiedziała, jeżeli był stosunek zawsze jest takie prawdopodobieństwo ale niestety na pewno ja nie wywróżę Ci z objawów. Doza ilość objawów jest bardzo podobno do tych @, z mojego doświadczenia powiem Ci ze nie raz mam zupełnie nie znane mi objawy a ciazy nie ma, jeżeli spóźnia Ci się już 5 dni kup test i rób trzymam kciuki aby to była jednak ciąża
 
Matko kochana... Piszesz, że masz regularny okres, który spóźnia Ci się 5 dni i pytasz, czy powinnaś kupić test? Naprawdę? Naprawdę potrzebujesz szukać odpowiedzi na takie pytanie w internecie? Przecież to OCZYWISTE, że skoro masz regularny cykl, okres Ci się spóźnia i uprawiasz seks bez zabezpieczenia to ciąża jest więcej, niż prawdopodobna i test powinnaś zrobić już w momencie, kiedy przez myśl Ci przeszło, że coś jest nie tak...
 
Nulini jeśli jest jej to pierwsza ciaza jesli jest to ciaza to nie ma co sie dziwic ze takie pytanie zadala. 🤔
Ja sama bym takie pytanie zadala.😀
Zrob test i twoje wątpliwości sie rozwiaza...
Trzymam kciuki aby byly dwie kreseczki 😊😘
 
Witam Was!
To już piąty dzień kiedy spóźnia mi się okres.. Wcześniej okres dostałam 23-24.02 i trwała dość długo bo ponad tydzień i był obfity i bolesny.. Przeważnie tydzień przed okresem puchną mi piersi i są tkliwe a teraz są tylko nabrzmiałe bez nadwrażliwości, wgle nie czuję się jak na okres, zawsze mialam typowe objawy PMS Momentami boli mnie brzuch ale trwa to krótko i mija. Wrażliwa na dźwięki jestem.. Jakbym miała dostać zaraz migreny i jem jak szalona. Moja przysadka mózgowa robi mi takie figle.. Potrafię zjeść pół gara pomidorowej a chwilę później przegryźć ją dwoma kanapkami w zupełnie innych smakach. I okropnie bolą mnie nogi od paru dni od bioder w dół.. Nie wiem co mam o tym myśleć.. Moje miesiączki są dość regularne. Poza tym czuję się świetnie. Dziś jestem już zestresowana bo nie wiem czy czekać dalej czy kupić test ciążowy?? Co o tym myslicie?

Zrob test. Apteki są czynne, jeśli nie w aptece to w rossmannie. Koniecznie powiedz żeby był jak najczulszy i najlepiej jest testować dwoma żeby mieć pewność (z różnych marek).
25 mlU mogą być zbyt "niedelikatne", staraj się kupić 10. Ja osobiście polecam ClearBlue, mi wykrył ciąże przed @ (4 dni), finansowo również nie szarpnął mi budżetu.
Jeśli wyjdą pozytywy, w miarę możliwości polecam przebadanie bHCG z krwi i powtórzyć po 48h by sprawdzić przyrost.
Jak pisała koleżanka wyżej, objawy mogą być podobne do zbliżającej się @ ale nie muszą.
 
Kupiłam i zrobiłam test z apteki, nie mieli czułego.. Wyszła jedna kreska:( Nie wiem czy to miarodajnie po tym ile rano wypiłam i ile wcześniej byłam w toalecie.. Sama już nie wiem
 
reklama
Kupiłam i zrobiłam test z apteki, nie mieli czułego.. Wyszła jedna kreska:( Nie wiem czy to miarodajnie po tym ile rano wypiłam i ile wcześniej byłam w toalecie.. Sama już nie wiem

Najlepiej jest robić z pierwszego porannego moczu kiedy stężenie hormonu hcg jest najwyższe, chociaż po 5 dniach spóźnionej @ powinno się coś pokazać :(
Może ci się @ przesunęła? Skoro ostatnia była bardzo obfita i bolesna to może to kwestia hormonów. Ja na Twoim miejscu próbowałabym skontaktować się w jakiś sposób z gin, wiem że to w obecnym czasie zakrawa o cud ale może coś ci się uda zdziałać...
Trzymam kciuki by wszystko było ok :)
 
reklama
Zrob test. Apteki są czynne, jeśli nie w aptece to w rossmannie. Koniecznie powiedz żeby był jak najczulszy i najlepiej jest testować dwoma żeby mieć pewność (z różnych marek).
25 mlU mogą być zbyt "niedelikatne", staraj się kupić 10. Ja osobiście polecam ClearBlue, mi wykrył ciąże przed @ (4 dni), finansowo również nie szarpnął mi budżetu.
Jeśli wyjdą pozytywy, w miarę możliwości polecam przebadanie bHCG z krwi i powtórzyć po 48h by sprawdzić przyrost.
Jak pisała koleżanka wyżej, objawy mogą być podobne do zbliżającej się @ ale nie muszą.
Clear Blue ma czułość 20 albo 25 a nie 10
 

Podobne tematy

Do góry