reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady w sprawie l4 i pracodawcy ktory nie sklada dokumentow do Zus

Patrycja35

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2019
Postów
2 433
Hej
Mam problem z moim pracodawca..od czerwca nie sklada dokumentów zwiazanych z moim l4..
Od 7 lipca minely 33 dni...powinien zlozyc druk z3 bym mogla otrzymac chorobowe..jednak tego nie zrobił.Zostalo wyslane ponaglenie przez Zus jednak nadal cisza.Co moge zrobic jako pracownik ktory nie ma na to wplywu....-.-
Pracodawca uwaza ze ciaze i zwolnienie sobie zaplanowalam i ze nie dostane żadnych pieniedzy od niego..tak więc smiem sadzic ze robi to po zlosci..dodam ze informowalam pracodawce o tym ze staram sie o dziecko..Z powodow zdrowotnych nie moglam pracowac poniewaz jestem na podtrzymaniu-.-....i takie tam inne historie
 
reklama
Możesz jedynie napisać wezwanie do pracodawcy aby dostarczył potrzebne druki. Postrasz go Sądem i Kodeksem Karnym. ZUS może również nałozyć karę na niego w wysokości 5000 zł. Ale nikt tak naprawdę nie zmusi go do tego, żeby ten dokument wystawił. Chyba, że Sąd.
 
reklama
Miałam podobna sytuację. Musisz złożyć pismo w ZUSie w którym opiszesz cała sytuację załączyć umowę o pracę i zawieść zwolnienia . ZUS
Przeprowadzi kontrol i wezwie do złożenia druku Z3 bo Ty sama go nie zlozysz. Musi wystawić go pracodawca. Jeżeli to nie zadziała to ZUS zapewne przejmie płatność pomimo wszystko jeżeli byly odprowadzane za Ciebie składki. Trochę to potrwa zapewne. U mnie trwalo prawie pół roku ale wypłacili wszystko
 
Do góry