reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuję porady

reklama
dziwna plamka na usg to może ciąża? O to mi chodziło. We wtorek ponownie idę na wizyte i się okaże,ale nie ludzie się już wcale.

Literatura medyczna podaje, że aby można było zobaczyć coś na USG beta powinna być min. 750, a najlepiej to ponad 1000. U Ciebie beta jest negatywna więc nie ma szansy tutaj na żadną ciążę. Świadczy o tym nie tylko beta, ale też progesteron który w ciąży powinien być min. 11. Na podstawie badań, które wrzuciłaś (ale nie napisałaś, który to dzień cyklu, a to też ma bardzo duże znaczenie bo np. progesteron raczej powinno się badać 7 dni po owulacji, a znowu LH i testosteron na początku w 3 dniu cyklu - a tym masz wszystko razem od czapy, moim zdaniem) nie wiele można powiedzieć. Na pewno ten testosteron jest za wysoki i może utrudniać zajście w ciąże. TSH jest w normie, ale ja już się nie raz spotkałam z tym, że powinno się cały panel robić, bo samo TSH nie zawsze pozwoli ocenić prawdziwe wyniki. Do tego zdecydowanie brakuje mi tu krzywej cukrzycowej i insulinowej (masz może problemy z wagą?).
Ja tu kiedyś na staraczkach dostałam taki screen i jego się trzymałam przy robieniu badań
 

Załączniki

  • BADANIA PŁODNOŚĆ.jpg
    BADANIA PŁODNOŚĆ.jpg
    172,1 KB · Wyświetleń: 61
Badania które wykonałam zleciła w czwartek pani ginekolog był to 25 dzień cyklu. A badania miałam robione w piątek i to był 26 dzień cyklu.
 
I lekarz nie powiedział Ci że powinnaś je wykonać w konkretnych dniach cyklu?

Zmieniłabym lekarza skoro takich podstaw nie ogarnia
No niekoniecznie, mi lekarz kiedys tez zlecił badania właśnie w ostatnich dniach cyklu (fakt faktem poprzednie u niego robiłam kilka miesięcy wcześniej w bodajże 5dc wiec moze chciał cos porownac).

Edit: to był 26dc wlansie przy cyklach 28dniowych
 
No niekoniecznie, mi lekarz kiedys tez zlecił badania właśnie w ostatnich dniach cyklu (fakt faktem poprzednie u niego robiłam kilka miesięcy wcześniej w bodajże 5dc wiec moze chciał cos porownac).

Edit: to był 26dc wlansie przy cyklach 28dniowych
Mi też kiedyś endokrynolog kazała badać m.in. progesteron jak najbliżej miesiączki (ale przed oczywiście). A potem pokazywała, że jest poniżej normy (minimalnie) ale dla środkowej fazy lutealnej, tak że tego... Do dziś nie wiem o co jej chodziło, ale skupiałam się wtedy na tarczycy a nie na cyklu. Czyli może jakiś sens w tym jest, jeśli ktoś wie jaki to też chętnie się dowiem.
Droga Autorko, jak faktycznie wszystkie badania w jednym dniu, to może podpytaj lekarza co miał na myśli?
 
reklama
Swoją drogą progesteron 0.20 w 26dc to chyba strasznie niski, nie?
Wydaje mi się, że tak, ale nie wiem jak nisko może spaść przed samą miesiączką. Coś mi świta, że kiedyś czytałam, że może aż tak nisko i wtedy właśnie przychodzi okres. Ale pewna nie jestem. Ja np. przedwczoraj niecałe 4, wczoraj niecałe 2 i dziś rano okres. A Ty @Bibi89 ile miałaś w tym 26dc?pamietasz?
 
Do góry