reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady

Rozmawiałam ze swoją ginekolog przez telefon i na 8 lutego mamy wyznaczone badanie prenatalne i jeśli dziecko będzie większe to wystawi zaświadczenie na podstawie tego jak duży jest po zmierzeniu ale to będzie już i tak za późno.
Moze umow sie z nią na 31/01? Przeciez nie masz nic do stracenia, a nóz okaze sie ze dzieciatko przyspieszylo i z wymiarow wpadnie w 12tc. Ona tez niczym nie ryzykuje robiąc badanie wczesniej bo prenatalne mozesz robic od 10+6 do 13+6.
 
reklama
Idź do innego lekarza na wizytę i po prostu podaj starsza datę miesiączki. Potem możesz iść na kontrole ale nie musisz prowadzić już u tego lekarza, wystarczy ze będzie zaświadczenie. Tutaj na szali jest dobro dziecko i Twoje, jak ktoś gra nie fair to ja bym zrobiła dokładnie tak samo.
 
Idź do innego lekarza na wizytę i po prostu podaj starsza datę miesiączki. Potem możesz iść na kontrole ale nie musisz prowadzić już u tego lekarza, wystarczy ze będzie zaświadczenie. Tutaj na szali jest dobro dziecko i Twoje, jak ktoś gra nie fair to ja bym zrobiła dokładnie tak samo.
Dobry pomysł, to tylko tydzień a przecież zawsze jest rozbieżność mdzy OM a USG jakaś, umów się gdzieś na już żeby zdążyć przed tym 10 tygodniem. Tylko jest problem, bo ze szpitala mogli coś wpisać a tam się podaje OM....
 
Dobry pomysł, to tylko tydzień a przecież zawsze jest rozbieżność mdzy OM a USG jakaś, umów się gdzieś na już żeby zdążyć przed tym 10 tygodniem. Tylko jest problem, bo ze szpitala mogli coś wpisać a tam się podaje OM....
Ze szpitala raczej nic wpisali bo nie chciałam aby wpisywali mi chorobowego za te dni bo dogadałam się z szefową na urlop bezpłatny. Dopiero Pani ginekolog wysłała zwolnienie chorobowe
 
To próbuj. Dla dziecka i dla siebie. Tak jak napisała wyżej Oliwia. Możesz mieć przecież nieregularne miesiączki a i ta regularna się może przesunąć tydzień. Pracę masz stresującą wystarczająco a i ostatnie wydarzenia też do łatwych nie należały.

 
Ze szpitala raczej nic wpisali bo nie chciałam aby wpisywali mi chorobowego za te dni bo dogadałam się z szefową na urlop bezpłatny. Dopiero Pani ginekolog wysłała zwolnienie chorobowe
Zrób tak jak wspominała dziewczyna wyżej. Ja byłam w 4 tygodniu ciąży, a powiedziałam w szpitalu że w 8, bo by w życiu mnie z taką ciąża nie przyjęli, a dzięki temu dostałam leki na podtrzymanie. To był początek pandemii i wszyscy ginekolodzy nie przyjmowali nowych pacjentek :/
 
Zrób tak jak wspominała dziewczyna wyżej. Ja byłam w 4 tygodniu ciąży, a powiedziałam w szpitalu że w 8, bo by w życiu mnie z taką ciąża nie przyjęli, a dzięki temu dostałam leki na podtrzymanie. To był początek pandemii i wszyscy ginekolodzy nie przyjmowali nowych pacjentek :/
Dobrze tak zrobię. Mam umówić się do innego ginekologa czy iść do obojętnie jakiego lekarza Np rodzinnego z badaniem usg i krwi i na tej podstawie by mi wystawił takie zaświadczenie? Bo przed chwila czytałam, że nie musi być to koniecznie lekarz ginekolog a prawdę mówiąc ciężko na już umówić się w mojej okolicy do ginekologa trzeba kilka dni poczekać a szefowa od tygodnia dopomina się o to zaświadczenie…
 
Dobrze tak zrobię. Mam umówić się do innego ginekologa czy iść do obojętnie jakiego lekarza Np rodzinnego z badaniem usg i krwi i na tej podstawie by mi wystawił takie zaświadczenie? Bo przed chwila czytałam, że nie musi być to koniecznie lekarz ginekolog a prawdę mówiąc ciężko na już umówić się w mojej okolicy do ginekologa trzeba kilka dni poczekać a szefowa od tygodnia dopomina się o to zaświadczenie…
Jezeli wystawi je byle jaki lekarz to idź do rodzinnego. Powiedz że ostatnia miesiączka była np. 5 listopada.
Swoją drogą to mega smutne, że tak długo tam pracowałaś, a ona chce cię zostawić bez środków do życia, bo brakuje jednego tygodnia ...
 
Jezeli wystawi je byle jaki lekarz to idź do rodzinnego. Powiedz że ostatnia miesiączka była np. 5 listopada.
Swoją drogą to mega smutne, że tak długo tam pracowałaś, a ona chce cię zostawić bez środków do życia, bo brakuje jednego tygodnia ...
No niestety, powiedziała, że wszystko w dokumentach musi się jej zgadzać 🤷🏼‍♀️
 
reklama
Jezeli wystawi je byle jaki lekarz to idź do rodzinnego. Powiedz że ostatnia miesiączka była np. 5 listopada.
Swoją drogą to mega smutne, że tak długo tam pracowałaś, a ona chce cię zostawić bez środków do życia, bo brakuje jednego tygodnia ...
Też nie rozumiem, żeby faktycznie pracowała 3 mies. na próbnym......... To mój szef miał taką sytuację z dwiema i się wściekał ale im problemów nie robił. a to chłop, kobieta tym bardziej powinna zrozumieć.....
 
Do góry