reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady

Jeszcze jest też taka kwestia czy te 3 lata to były cały czas umowy o pracę?
Bo generalnie łączny czas umów o pracę na czas określony u tego samego pracodawcy nie może być większy niż 33 miesiące - a 3 lata to jest 36 miesięcy. Również umów o pracę na czas określony może być tylko 3. Czwarta już musi być na czas nieokreślony
Sprawdź od kiedy pracujesz na umowę o pracę. Bo może faktycznie przed 31.01 miną 33 m-ce od zatrudnienia w formie umowy o pracę, a wówczas z mocy prawa umowa przekształci Ci się w umowę na czas nieokreślony. A wówczas zwolnić Ciebie nie będzie można 🤷‍♀️
 
reklama
To co powiem, może byc dla niektórych niezrozumiałe, ale słuchaj, ja bym nie mówiła mu o niczym. Nie chciałabym zeby taka osoba uczestniczyła w życiu mojego dziecka, wyjechałabym gdziekolwiek, bo i tak praca cię nie trzyma i zaczęła on nowa, dziecko miałoby moje nazwisko, a ja nie musiałabym się z dziadem do końca życia widywać.

Zgazam się.
Jesli to taki typ faceta to ja tez bym nie mówiła mu o dziecku. Bo tylko przyjdzie, zacznie mieszać, beda emocjonalne jazdy. Ona teraz tego nie potrzebuje. Po porodzie tym bardziej. A jak dziecko starsze to już w ogóle.
Bedzie mogła sama decydować o wszelkich sprawach a nie się po sadach ciągać bo chce dziecku wyrobić paszport albo zabrać je na wakacje za granice albo choćby emigrować do innego państwa jeśli jej się zachce.
Lepiej nic nie mówić.
 
reklama
reklama
Do góry