reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady

Dołączył(a)
17 Lipiec 2016
Postów
12
Witam. Chce sie zwrocic o porade a mianowicie moj cykl trwa od 28-30 dni, od 4-10 czerwca mialam miesiaczke a wedlug kalendarzyka dzien owulacji wypadl na 20 czerwca. Dzien przed owulacja pekla nam prezerwatywa no i obawiam sie ciazy. Od 4-6 lipca mialam plamienia a od 7-8 lipca byl to jeden dzien normalnego krwawienia. Od 5-6 dni mam bol w podbrzuszu, podwyzszona temperature 37,2 stopnie, jestem nerwowa i senna. Test wykazal bardzo jasna 2 kreske a termin do lekarza mam za 2 tygodnie i nie wiem co myslec i czy zachowywac sie jak bym byla..
 
reklama
Witaj,

najlepiej byłoby oznaczyć beta hcg z krwi, bo wtedy jednoznacznie będzie wiadomo czy ciąża czy nie.

Co to masz na myśli pisząc "czy zachowywać się jak bym była"?
Istnieje prawdopodobieństwo ciąży i moim zdaniem dopóki się nie upewnisz to trzeba założyć, że jesteś w ciąży.
 
Test BHCG zrobisz w każdej przychodni, ja płaciłam teraz 27 zł, czasami można poznać wynik online tego samego dnia. Wydaje mi się że żadna kreska, nawet słaba nie pojawia się bez powodu.
 
Jeśli test pokazał druga kreskę nawet jasna to na 99,99% jesteś w ciąży.
A test robiłaś po lipcowym krwawieniu?
Może zrób beta hcg w labo w odstępie dwóch dni, jak będzie przyrastac, to znaczy że jest ciąża.
 
Ostatnia edycja:
Tak Test wykonalam 2 dni po ostatnim krwawieniu. O badaniu bhcg tez myslalam tylko tak jak napisalam 27lipca mam wizyte u ginekologa ale do tego czasu wolalam spytac na forum co wy o tym myslicie i czy traktowac sie jak bym byla w ciazy :)
 
Ewentualnie zrób raz jeszcze test i zobacz czy kreska ciemnieje. Ja bym na Twoim miejscu traktowała się tak jakbym w ciąży była.
 
Żeby wykonać badanie beta hcg nie jest potrzebne skierowanie, więc możesz po prostu iść do laboratorium, zapłacić 25 - 35 zł i odebrać wynik nawet po kilku godzinach.
 
Idź biegiem na oznaczenie bety, wizyta u lekarza nie ma tu nic do rzeczy.
I OCZYWIŚCIE że masz się zachowywać, jakbyś była w ciąży - zero alkoholu i papierosów!
 
reklama
Duza szansa na ciaze.
Nawet cien na tescie moze juz byc wyznacznikiem ciazy (choc nie musi).
Na bete nie potrzebujesz skierowania.
Do lekarza bardzo dobrze ze sie wybralas, ale moze byc za wczesnie zeby cos zobaczyc.
 
reklama
Do góry