reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady.

D

Deleted member 176021

Gość
Hej.
Mam pytanie, więc liczę na wsparcie i odpowiedz.
Obecnie jestem w 23 tc. I tak się zastanawiam, W jakich tygodniach dziecko obraca sie główką w dół?
Czy jest to jakos wyczuwalne, jakiś dyskomfort, ból?
 
reklama
Moj sie obrócil jakos między 29 a 32 tc, ciężko stwierdzic tak naprawde. Ja nie czulam jak sie przekręcal, bylam pewna, ze dalej ma nozki w dole, bo tak obrywalam kopniakami, a na usg okazalo sie inaczej [emoji4]

mhsvi09kphw83ntm.png
 
Właściwie to nie ma granicy. Czasem obracają się tuż przed porodem. Ja miałam z powodu pośladków cc i tuż przed nią sprawdzano czy dalej jest pupa w dole.
 
W 23 tygodniu dziecko jeszcze robi obroty :) moj syn się odwrócił na przełomie 33 i 34 tygodnia, a był dość duży i nie miał juz zbyt wiele miejsca.
 
Dziecko może się obrócić aż do ostatniego momentu, w późniejszych tygodniach odczujesz to jak rozpychanie, kopanie dziecka. Jest to bezbolesne, prawdopodobnie nie odróżnisz tego od normalnych ruchów dziecka. Bez stresu, Twój maluszek ma jeszcze dużo czasu :)
 
Głowa do góry, 23 tydzień to jeszcze bardzo wcześnie. Dzidzia może fikać do woli. Ma bardzo dużo czasu. Ja zaczęłam 29 tydzień i jak do tej pory synek ułożony pośladkowo, ale mój lekarz powiedział, źe może obrócić się w każdej chwili :)
 
reklama
Ja nic nie czulam. W ogole cala ciaze prawie zadnych ruchow :-/ (za to teraz ma adhd). Na kazdym usg od 20tyg slyszalam, ze jest glowa w dol. Na pewno bolec nie bedzie.
 
reklama
Do góry